Talumaja, Oskar Georg Adolf Oskar Hoffmann sündis Tartus, siia pöördus kunstnik tagasi ka hilisematel eluaastatel. Esimesteks kunsti-õpetajateks olid K. von Kügelgen ja C. A. Schulz. 1872. aastal siirdus ta Düsseldorfi Kunstide Akadeemiasse, kus tema õppejõududeks olid E. von Gebhardt ja E. Dücker. Eriti tuntud on Oskar Hoffmanni kompositsioonid, kus tegelasteks talupojad. Neid huvitavaid tüüpe rahvahulgast korjas kunstnik oma Eestimaa külaskäikude ajal. Siin maalis ta etüüde ja maale loodusest ja talurahva elust. Kunstiteadlane Tiina Abel iseloomustas kunstnikku: “Kahes valdkonnas on Hoffmann võrdselt tugev: kaasakõlava maastikulise elemendiga ˛anristseenide ja sotsiaalpsühholoogilise üldistusega talupojaportreedes. " (Düsseldorfi koolkond. Kataloog. Tallinn, 1980) Maal “Talumaja" kujutab idüllilist stseeni romantiliselt jäädvustatud maastiku keskel. Nagu ikka, ilmestavad tööd ˛anrilised elemendid. Töö on võluv oma maalilises värskuses. Hoffmann suudab pruunis ja hallis toonis leida rikkalikult varjundeid ning nüansse. Valitud meistrid Talumaja, Oskar Georg Adolf Hoffmann E-kunstisalongis Hoffmann Oskar Georg Adolf
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Talumaja, Oskar Georg Adolf Hoffmann E-kunstisalongis

Talumaja

Õli, papp. 25,5X 18.
Signatuurita.
Alghind: 111 000/ € 7 094
14. Meistritöö
03.06.2005 Pärnu, Ammende Villa

Oskar Hoffmann sündis Tartus, siia pöördus kunstnik tagasi ka hilisematel eluaastatel. Esimesteks kunsti-õpetajateks olid K. von Kügelgen ja C. A. Schulz. 1872. aastal siirdus ta Düsseldorfi Kunstide Akadeemiasse, kus tema õppejõududeks olid E. von Gebhardt ja E. Dücker.

Eriti tuntud on Oskar Hoffmanni kompositsioonid, kus tegelasteks talupojad. Neid huvitavaid tüüpe rahvahulgast korjas kunstnik oma Eestimaa külaskäikude ajal. Siin maalis ta etüüde ja maale loodusest ja talurahva elust. Kunstiteadlane Tiina Abel iseloomustas kunstnikku:
“Kahes valdkonnas on Hoffmann võrdselt tugev: kaasakõlava maastikulise elemendiga ˛anristseenide ja sotsiaalpsühholoogilise üldistusega talupojaportreedes." (Düsseldorfi koolkond. Kataloog. Tallinn, 1980)

Maal “Talumaja" kujutab idüllilist stseeni romantiliselt jäädvustatud maastiku keskel. Nagu ikka, ilmestavad tööd ˛anrilised elemendid. Töö on võluv oma maalilises värskuses. Hoffmann suudab pruunis ja hallis toonis leida rikkalikult varjundeid ning nüansse.Oskar Georg Adolf Hoffmann
Maalikunstnik Oskar Georg Adolf Hoffmann sündis 5. veebruaril 1851. aastal Tartus. Suri 1912. aastal Peterburi lähistel Novaja Derevnjas. Sai maalikunsti alal Tartus algteadmisi K. von Kügelgenilt ja litograafia alal ka C. A. Schulzi töökojas. Jätkas õpinguid 1872-1877 Düsseldorfi Kunstide Akadeemias, kus tema õppejõududeks olid E. von Gebhardt ja E. Dücker. 1878 asutas Düsseldorfis oma ateljee ning omandas oforditehnika. Oli Düsseldorfi Akvaofortistide Ühingu liige, alates 1884. aastast Peterburi Kunstide Akadeemia vaba auliige.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Talumaja, Oskar Georg Adolf

Oskar Georg Adolf Hoffmann Talumaja Õli, papp 25,5X 18 Oskar Hoffmann sündis Tartus, siia pöördus kunstnik tagasi ka hilisematel eluaastatel. Esimesteks kunsti-õpetajateks olid K. von Kügelgen ja C. A. Schulz. 1872. aastal siirdus ta Düsseldorfi Kunstide Akadeemiasse, kus tema õppejõududeks olid E. von Gebhardt ja E. Dücker.
Eriti tuntud on Oskar Hoffmanni kompositsioonid, kus tegelasteks talupojad. Neid huvitavaid tüüpe rahvahulgast korjas kunstnik oma Eestimaa külaskäikude ajal. Siin maalis ta etüüde ja maale loodusest ja talurahva elust. Kunstiteadlane Tiina Abel iseloomustas kunstnikku:“Kahes valdkonnas on Hoffmann võrdselt tugev: kaasakõlava maastikulise elemendiga ˛anristseenide ja sotsiaalpsühholoogilise üldistusega talupojaportreedes." (Düsseldorfi koolkond. Kataloog. Tallinn, 1980)
Maal “Talumaja" kujutab idüllilist stseeni romantiliselt jäädvustatud maastiku keskel. Nagu ikka, ilmestavad tööd ˛anrilised elemendid. Töö on võluv oma maalilises värskuses. Hoffmann suudab pruunis ja hallis toonis leida rikkalikult varjundeid ning nüansse.

Talumaja, Oskar Georg Adolf Hoffmann E-kunstisalongis

Hoffmann Oskar Georg Adolf
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük