Talumaja, Oskar Georg Adolf Oskar Hoffmann sündis Tartus, siia pöördus kunstnik tagasi ka hilisematel eluaastatel. Esimesteks kunsti-õpetajateks olid K. von Kügelgen ja C. A. Schulz. 1872. aastal siirdus ta Düsseldorfi Kunstide Akadeemiasse, kus tema õppejõududeks olid E. von Gebhardt ja E. Dücker. Eriti tuntud on Oskar Hoffmanni kompositsioonid, kus tegelasteks talupojad. Neid huvitavaid tüüpe rahvahulgast korjas kunstnik oma Eestimaa külaskäikude ajal. Siin maalis ta etüüde ja maale loodusest ja talurahva elust. Kunstiteadlane Tiina Abel iseloomustas kunstnikku: “Kahes valdkonnas on Hoffmann võrdselt tugev: kaasakõlava maastikulise elemendiga ˛anristseenide ja sotsiaalpsühholoogilise üldistusega talupojaportreedes. " (Düsseldorfi koolkond. Kataloog. Tallinn, 1980) Maal “Talumaja" kujutab idüllilist stseeni romantiliselt jäädvustatud maastiku keskel. Nagu ikka, ilmestavad tööd ˛anrilised elemendid. Töö on võluv oma maalilises värskuses. Hoffmann suudab pruunis ja hallis toonis leida rikkalikult varjundeid ning nüansse. 2004 Talumaja, Oskar Georg Adolf Hoffmann E-kunstisalongis Hoffmann Oskar Georg Adolf
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Talumaja, Oskar Georg Adolf Hoffmann E-kunstisalongis

Talumaja

Õli, papp. 25,5X 18.
Signatuurita.
Alghind: € 111000/€7094
14. Meistritöö
03.06.2005 Pärnu, Ammende Villa

Oskar Hoffmann sündis Tartus, siia pöördus kunstnik tagasi ka hilisematel eluaastatel. Esimesteks kunsti-õpetajateks olid K. von Kügelgen ja C. A. Schulz. 1872. aastal siirdus ta Düsseldorfi Kunstide Akadeemiasse, kus tema õppejõududeks olid E. von Gebhardt ja E. Dücker.

Eriti tuntud on Oskar Hoffmanni kompositsioonid, kus tegelasteks talupojad. Neid huvitavaid tüüpe rahvahulgast korjas kunstnik oma Eestimaa külaskäikude ajal. Siin maalis ta etüüde ja maale loodusest ja talurahva elust. Kunstiteadlane Tiina Abel iseloomustas kunstnikku:
“Kahes valdkonnas on Hoffmann võrdselt tugev: kaasakõlava maastikulise elemendiga ˛anristseenide ja sotsiaalpsühholoogilise üldistusega talupojaportreedes." (Düsseldorfi koolkond. Kataloog. Tallinn, 1980)

Maal “Talumaja" kujutab idüllilist stseeni romantiliselt jäädvustatud maastiku keskel. Nagu ikka, ilmestavad tööd ˛anrilised elemendid. Töö on võluv oma maalilises värskuses. Hoffmann suudab pruunis ja hallis toonis leida rikkalikult varjundeid ning nüansse.Oskar Georg Adolf Hoffmann (1851-1912)
Maalikunstnik Oskar Georg Adolf Hoffmann sündis 5. veebruaril 1851. aastal Tartus. Suri 1912. aastal Peterburi lähistel Novaja Derevnjas. Sai maalikunsti alal Tartus algteadmisi K. von Kügelgenilt ja litograafia alal ka C. A. Schulzi töökojas. Jätkas õpinguid 1872-1877 Düsseldorfi Kunstide Akadeemias, kus tema õppejõududeks olid E. von Gebhardt ja E. Dücker. 1878 asutas Düsseldorfis oma ateljee ning omandas oforditehnika. Oli Düsseldorfi Akvaofortistide Ühingu liige, alates 1884. aastast Peterburi Kunstide Akadeemia vaba auliige.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Talumaja, Oskar Georg Adolf

Oskar Georg Adolf Hoffmann (1851-1912) Talumaja Õli, papp 25,5X 18 Oskar Hoffmann sündis Tartus, siia pöördus kunstnik tagasi ka hilisematel eluaastatel. Esimesteks kunsti-õpetajateks olid K. von Kügelgen ja C. A. Schulz. 1872. aastal siirdus ta Düsseldorfi Kunstide Akadeemiasse, kus tema õppejõududeks olid E. von Gebhardt ja E. Dücker.
Eriti tuntud on Oskar Hoffmanni kompositsioonid, kus tegelasteks talupojad. Neid huvitavaid tüüpe rahvahulgast korjas kunstnik oma Eestimaa külaskäikude ajal. Siin maalis ta etüüde ja maale loodusest ja talurahva elust. Kunstiteadlane Tiina Abel iseloomustas kunstnikku:“Kahes valdkonnas on Hoffmann võrdselt tugev: kaasakõlava maastikulise elemendiga ˛anristseenide ja sotsiaalpsühholoogilise üldistusega talupojaportreedes." (Düsseldorfi koolkond. Kataloog. Tallinn, 1980)
Maal “Talumaja" kujutab idüllilist stseeni romantiliselt jäädvustatud maastiku keskel. Nagu ikka, ilmestavad tööd ˛anrilised elemendid. Töö on võluv oma maalilises värskuses. Hoffmann suudab pruunis ja hallis toonis leida rikkalikult varjundeid ning nüansse.

Talumaja, Oskar Georg Adolf Hoffmann E-kunstisalongis

Hoffmann Oskar Georg Adolf
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük