Pekivästrik, Neeme Lüdimois E-kunstisalongis Neeme Lüdimoisi loomingut võib iseloomustada sõnapaariga pittura metafisica ehk teisisõnu on tegemist teostega, mida näib valitsevat üleloomulik jõud. Lüdimois on Tartu kunstnik, kelle kujunemine ja areng toimus iseseisvalt, ilma erialase õpetuseta. Kunstnikkonnas tõusis ta esile 1980ndate alguse noortenäitustel ning kuigi olemuselt küll tagasihoidlik, on tema looming niivõrd produktiivne ja omanäoline, et raske on teda tänasel kunstimaastikul mitte märgata. Neeme Lüdimoisi loomingut iseloomustavad nii kubism kui ka sürrealism, maalid on läbi põimitud sümbolitest ja märkidest. Sarnasus maailma kunstiajaloo suurkujudega on märgatav, ka Lüdimois ise on öelnud: "Massikommunikatsioon surub peale ning mõjutab, sealhulgas eeskujud - Salvador Dali, René Magritte ning Pablo Picasso. " Kunstniku loomingus on tuttavad esemed sageli asetatud võõrastesse situatsioonidesse, mis koos tekitavad ebareaalseid olustikke, kuid on kujutatud äärmiselt realistlikus laadis. Seetõttu võivad need ühteaegu mõjuda nii köitvalt kui ka irriteerivalt. Ühe maali pikemal vaatlemisel võivad avaneda järjest uued pildid, mida esmapilgul ei näe. Samuti on teos "Pekivästrik“ keerulisem kui see esmapilgul tunduda võib. Töö kiidab Meistrit Pekivästrik, Neeme Lüdimois E-kunstisalongis Lüdimois Neeme
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni.
Pekivästrik, Neeme Lüdimois E-kunstisalongis

Pekivästrik

2007 Õli, lõuend 50 x 40
Alghind: 8 000/ € 511
22. E-Kunstisalongi XXII oksjon
28.06.2009 kell 16 Pärnus, Sunsetis (Rannahoone), Kapteni salongis

Neeme Lüdimoisi loomingut võib iseloomustada sõnapaariga pittura metafisica ehk teisisõnu on tegemist teostega, mida näib valitsevat üleloomulik jõud. Lüdimois on Tartu kunstnik, kelle kujunemine ja areng toimus iseseisvalt, ilma erialase õpetuseta. Kunstnikkonnas tõusis ta esile 1980ndate alguse noortenäitustel ning kuigi olemuselt küll tagasihoidlik, on tema looming niivõrd produktiivne ja omanäoline, et raske on teda tänasel kunstimaastikul mitte märgata.Neeme Lüdimoisi loomingut iseloomustavad nii kubism kui ka sürrealism, maalid on läbi põimitud sümbolitest ja märkidest. Sarnasus maailma kunstiajaloo suurkujudega on märgatav, ka Lüdimois ise on öelnud: "Massikommunikatsioon surub peale ning mõjutab, sealhulgas eeskujud - Salvador Dali, René Magritte ning Pablo Picasso." Kunstniku loomingus on tuttavad esemed sageli asetatud võõrastesse situatsioonidesse, mis koos tekitavad ebareaalseid olustikke, kuid on kujutatud äärmiselt realistlikus laadis. Seetõttu võivad need ühteaegu mõjuda nii köitvalt kui ka irriteerivalt. Ühe maali pikemal vaatlemisel võivad avaneda järjest uued pildid, mida esmapilgul ei näe. Samuti on teos "Pekivästrik“ keerulisem kui see esmapilgul tunduda võib.Neeme Lüdimois
Kunstnik Neeme Lüdimois on sündinud 1955. aastal Tartus. Keskkooli lõpetamise järel asus õppima Tartu Ülikooli füüsikat (jäi lõpetamata).Neeme Lüdimois tõusis kunstnikkonnas esile 1980. aastate alguse noortenäitustel. Ta pole end sidunud ühegi rühmitise, kunstnike sõpruskonna või liiduga. Tema maalidel esinevad klassikalised sürrealismi motiivid – erootika, religioon, detailid kunstiajaloost, sümbolid.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Pekivästrik, Neeme Lüdimois E-kunstisalongis

Neeme Lüdimois Pekivästrik 2007 Õli, lõuend 50 x 40 Alghind: 8 000/ € 511 22 E-Kunstisalongi XXII oksjon 28 Neeme Lüdimoisi loomingut võib iseloomustada sõnapaariga pittura metafisica ehk teisisõnu on tegemist teostega, mida näib valitsevat üleloomulik jõud. Lüdimois on Tartu kunstnik, kelle kujunemine ja areng toimus iseseisvalt, ilma erialase õpetuseta. Kunstnikkonnas tõusis ta esile 1980ndate alguse noortenäitustel ning kuigi olemuselt küll tagasihoidlik, on tema looming niivõrd produktiivne ja omanäoline, et raske on teda tänasel kunstimaastikul mitte märgata.Neeme Lüdimoisi loomingut iseloomustavad nii kubism kui ka sürrealism, maalid on läbi põimitud sümbolitest ja märkidest. Sarnasus maailma kunstiajaloo suurkujudega on märgatav, ka Lüdimois ise on öelnud: "Massikommunikatsioon surub peale ning mõjutab, sealhulgas eeskujud - Salvador Dali, René Magritte ning Pablo Picasso." Kunstniku loomingus on tuttavad esemed sageli asetatud võõrastesse situatsioonidesse, mis koos tekitavad ebareaalseid olustikke, kuid on kujutatud äärmiselt realistlikus laadis. Seetõttu võivad need ühteaegu mõjuda nii köitvalt kui ka irriteerivalt. Ühe maali pikemal vaatlemisel võivad avaneda järjest uued pildid, mida esmapilgul ei näe. Samuti on teos "Pekivästrik“ keerulisem kui see esmapilgul tunduda võib.

Pekivästrik, Neeme Lüdimois E-kunstisalongis

Lüdimois Neeme
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük