Natüürmort kolme tulbiga, Leili Muuga omandas kunstihariduse Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis aastatel 1947-51. Kompositsioonide ja portreede poolest tuntud Muuga on ka väga meisterlik lillemaalija. Ta on kujutanud kõikvõimalikke aia-, metsa- ja põllulilli ning meelepärasemad on Muugale just punased tulbid. "Tema valgusega vahel vaikses, vahel rõõmsalt rõkatavas dialoogis olevad, enamasti lihtsad, aga vahel ka külluslikud ja piduliku lillepildid olid otsekui vastukaaluks Malle Leisi pop-art'ilikult löövatele ja efektsetele lilledele, ilma et ta seda oleks kavatsenud,“ nii on arvanud Mai Levin Muuga lillepiltidest. "Natüürmort kolme tulbiga“ iseloomustab Muuga 1950. aastate lõpust alguse saanud maalilaadi, kus vormis domineerib üldistav ja lakooniline "karm stiil“ ning koloriidis värvierksus. 2005 Natüürmort kolme tulbiga, Leili Muuga E-kunstisalongis Muuga Leili
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Natüürmort kolme tulbiga, Leili Muuga E-kunstisalongis
Leili Muuga (sünd 1922)

Natüürmort kolme tulbiga

1960 Õli, papp. Signatuuriga. 50 x 37
Alghind: € 925€, lõpphind: € 925
32. E-Kunstisalongi XXXII oksjon
05.04.2014 Tartu galeriis kell 15

Muuga omandas kunstihariduse Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis aastatel 1947-51. Kompositsioonide ja portreede poolest tuntud Muuga on ka väga meisterlik lillemaalija. Ta on kujutanud kõikvõimalikke aia-, metsa- ja põllulilli ning meelepärasemad on Muugale just punased tulbid. "Tema valgusega vahel vaikses, vahel rõõmsalt rõkatavas dialoogis olevad, enamasti lihtsad, aga vahel ka külluslikud ja piduliku lillepildid olid otsekui vastukaaluks Malle Leisi pop-art'ilikult löövatele ja efektsetele lilledele, ilma et ta seda oleks kavatsenud,“ nii on arvanud Mai Levin Muuga lillepiltidest. "Natüürmort kolme tulbiga“ iseloomustab Muuga 1950. aastate lõpust alguse saanud maalilaadi, kus vormis domineerib üldistav ja lakooniline "karm stiil“ ning koloriidis värvierksus.Leili Muuga (sünd 1922)
Maalikunstnik Leili Muuga sündis 14.11.1922 Venemaal maamõõtja perekonnas. Õppis alates 1947. aastast Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis, lõpetas 1953. aastal ERKI. Aastatel 1962-1977 töötas ERKI-s õppejõuna, seejärel asus tegutsema vabakunstnikuna.
Kuulub Eesti Kunstnike Liitu alates 1953. aastast. Osaleb näitustel alates 1953. aastast.
Alustas oma loometeed eesti kunstis teemalahenduselt ja väljenduslaadilt uudsete paljufiguuriliste kompositsioonidega, on loonud ka maastiku- ja meremaale.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Natüürmort kolme tulbiga, Leili

Leili Muuga (sünd 1922) Natüürmort kolme tulbiga 1960 Õli, papp Signatuuriga Muuga omandas kunstihariduse Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis aastatel 1947-51. Kompositsioonide ja portreede poolest tuntud Muuga on ka väga meisterlik lillemaalija. Ta on kujutanud kõikvõimalikke aia-, metsa- ja põllulilli ning meelepärasemad on Muugale just punased tulbid. "Tema valgusega vahel vaikses, vahel rõõmsalt rõkatavas dialoogis olevad, enamasti lihtsad, aga vahel ka külluslikud ja piduliku lillepildid olid otsekui vastukaaluks Malle Leisi pop-art'ilikult löövatele ja efektsetele lilledele, ilma et ta seda oleks kavatsenud,“ nii on arvanud Mai Levin Muuga lillepiltidest. "Natüürmort kolme tulbiga“ iseloomustab Muuga 1950. aastate lõpust alguse saanud maalilaadi, kus vormis domineerib üldistav ja lakooniline "karm stiil“ ning koloriidis värvierksus.

Natüürmort kolme tulbiga, Leili Muuga E-kunstisalongis

Muuga Leili
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük