Natüürmort kolme tulbiga, Leili Mai Levin on kirjeldanud Leili Muuga lillemaale järgnevalt: “Tema valgusega vahel vaikses, vahel rõõmsalt rõkatavas dialoogis olevad, enamasti lihtsad, aga vahel ka külluslikud ja pidulikud lillepildid olid otsekui vastukaaluks Malle Leisi pop-art’likult löövatele ja efektsetele lilledele, ilma et ta seda oleks kavatsenud”. Kunstniku looming muutub 1960. aasta teises pooles, olles värvirikkam ning rafineeritum. Levin lisab: “Tema teekond kunstis on olnud üsnagi kindlasuunaline, selge ja respekteeritava suhtumisega ellu, loodusesse ja kunsti, maalikunsti eelkõige. Nii nagu Wiiralti respekt oma eriala- graafika- vastu ümbritseb auraga tema väiksemagi visandi, nii kiirgab Leili Muuga tõsidus ja tõsiseltvõetavus maalijana vastu igast tema etüüdist. Tõsidus ja oskus. Armastus ja headus”. Meistritöö Natüürmort kolme tulbiga, Leili Muuga E-kunstisalongis Muuga Leili
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Natüürmort kolme tulbiga, Leili Muuga E-kunstisalongis
Leili Muuga (sünd 1922)

Natüürmort kolme tulbiga

1960. Õli, papp. 50x37. Signatuuriga.
Alghind: €2200
49. E-Kunstisalongi XLIX oksjon
27.03.2022 Tartu galeriis kell 13

Mai Levin on kirjeldanud Leili Muuga lillemaale järgnevalt: “Tema valgusega vahel vaikses, vahel rõõmsalt rõkatavas dialoogis olevad, enamasti lihtsad, aga vahel ka külluslikud ja pidulikud lillepildid olid otsekui vastukaaluks Malle Leisi pop-art’likult löövatele ja efektsetele lilledele, ilma et ta seda oleks kavatsenud”. Kunstniku looming muutub 1960. aasta teises pooles, olles värvirikkam ning rafineeritum. Levin lisab: “Tema teekond kunstis on olnud üsnagi kindlasuunaline, selge ja respekteeritava suhtumisega ellu, loodusesse ja kunsti, maalikunsti eelkõige. Nii nagu Wiiralti respekt oma eriala- graafika- vastu ümbritseb auraga tema väiksemagi visandi, nii kiirgab Leili Muuga tõsidus ja tõsiseltvõetavus maalijana vastu igast tema etüüdist. Tõsidus ja oskus. Armastus ja headus”.Leili Muuga (sünd 1922)
Maalikunstnik Leili Muuga sündis 14.11.1922 Venemaal maamõõtja perekonnas. Õppis alates 1947. aastast Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis, lõpetas 1953. aastal ERKI. Aastatel 1962-1977 töötas ERKI-s õppejõuna, seejärel asus tegutsema vabakunstnikuna.
Kuulub Eesti Kunstnike Liitu alates 1953. aastast. Osaleb näitustel alates 1953. aastast.
Alustas oma loometeed eesti kunstis teemalahenduselt ja väljenduslaadilt uudsete paljufiguuriliste kompositsioonidega, on loonud ka maastiku- ja meremaale.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Natüürmort kolme tulbiga, Leili

Leili Muuga (sünd 1922) Natüürmort kolme tulbiga 1960 Õli, papp Mai Levin on kirjeldanud Leili Muuga lillemaale järgnevalt: “Tema valgusega vahel vaikses, vahel rõõmsalt rõkatavas dialoogis olevad, enamasti lihtsad, aga vahel ka külluslikud ja pidulikud lillepildid olid otsekui vastukaaluks Malle Leisi pop-art’likult löövatele ja efektsetele lilledele, ilma et ta seda oleks kavatsenud”. Kunstniku looming muutub 1960. aasta teises pooles, olles värvirikkam ning rafineeritum. Levin lisab: “Tema teekond kunstis on olnud üsnagi kindlasuunaline, selge ja respekteeritava suhtumisega ellu, loodusesse ja kunsti, maalikunsti eelkõige. Nii nagu Wiiralti respekt oma eriala- graafika- vastu ümbritseb auraga tema väiksemagi visandi, nii kiirgab Leili Muuga tõsidus ja tõsiseltvõetavus maalijana vastu igast tema etüüdist. Tõsidus ja oskus. Armastus ja headus”.

Natüürmort kolme tulbiga, Leili Muuga E-kunstisalongis

Muuga Leili
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük