Märts Tallinnas, Leili Muuga Leili Muuga “Tallinna vaade" valmis Liivalaia tänaval asunud Vive Tolli vastvalminud ateljee aknast. Kunstnik kujutab märtsikuises valguses Tallinna panoraami, kus tagaplaanil paistavad kõik tuntud kirikute tornid. Esiplaanil jäädvustab kunstnik parginurgakese veel sulamata lumelaikudega ning raagus puudega. Muuga maalilaadis on freskolikkust, mida rõhutab kergelt triibutatud pinnakatmine ning toonide summutatus. Oma laadi leidis kunstnik 1960-ndatel, Mai Levin kirjutas: “Askeetlik karm stiil ilmselt kergendas Muuga eneseleidmist mõneti askeetlikus, malbelt peenekoelises laadis. " Maal oli väljas Leili Muuga ja Nikolai Korma¹ovi ühisnäitusel, vt. kataloogis tööde nimestikus nr 39 (Tartu, 1966) 2005 Märts Tallinnas, Leili Muuga E-kunstisalongis Muuga Leili
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Märts Tallinnas, Leili Muuga E-kunstisalongis
Leili Muuga (sünd 1922)

Märts Tallinnas

1965 Õli, lõuend.
Signatuuriga. 87,5 x 105,5
Alghind: € 22000/€1406, lõpphind: € 26 000/ 1 662
14. Meistritöö
03.06.2005 Pärnu, Ammende Villa

Leili Muuga “Tallinna vaade" valmis Liivalaia tänaval asunud Vive Tolli vastvalminud ateljee aknast. Kunstnik kujutab märtsikuises valguses Tallinna panoraami, kus tagaplaanil paistavad kõik tuntud kirikute tornid. Esiplaanil jäädvustab kunstnik parginurgakese veel sulamata lumelaikudega ning raagus puudega. Muuga maalilaadis on freskolikkust, mida rõhutab kergelt triibutatud pinnakatmine ning toonide summutatus. Oma laadi leidis kunstnik 1960-ndatel, Mai Levin kirjutas: “Askeetlik karm stiil ilmselt kergendas Muuga eneseleidmist mõneti askeetlikus, malbelt peenekoelises laadis."

Maal oli väljas Leili Muuga ja Nikolai Korma¹ovi ühisnäitusel, vt. kataloogis tööde nimestikus nr 39 (Tartu, 1966)Leili Muuga (sünd 1922)
Maalikunstnik Leili Muuga sündis 14.11.1922 Venemaal maamõõtja perekonnas. Õppis alates 1947. aastast Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis, lõpetas 1953. aastal ERKI. Aastatel 1962-1977 töötas ERKI-s õppejõuna, seejärel asus tegutsema vabakunstnikuna.
Kuulub Eesti Kunstnike Liitu alates 1953. aastast. Osaleb näitustel alates 1953. aastast.
Alustas oma loometeed eesti kunstis teemalahenduselt ja väljenduslaadilt uudsete paljufiguuriliste kompositsioonidega, on loonud ka maastiku- ja meremaale.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Märts Tallinnas, Leili Muuga

Leili Muuga (sünd 1922) Märts Tallinnas 1965 Õli, lõuend Signatuuriga Leili Muuga “Tallinna vaade" valmis Liivalaia tänaval asunud Vive Tolli vastvalminud ateljee aknast. Kunstnik kujutab märtsikuises valguses Tallinna panoraami, kus tagaplaanil paistavad kõik tuntud kirikute tornid. Esiplaanil jäädvustab kunstnik parginurgakese veel sulamata lumelaikudega ning raagus puudega. Muuga maalilaadis on freskolikkust, mida rõhutab kergelt triibutatud pinnakatmine ning toonide summutatus. Oma laadi leidis kunstnik 1960-ndatel, Mai Levin kirjutas: “Askeetlik karm stiil ilmselt kergendas Muuga eneseleidmist mõneti askeetlikus, malbelt peenekoelises laadis."
Maal oli väljas Leili Muuga ja Nikolai Korma¹ovi ühisnäitusel, vt. kataloogis tööde nimestikus nr 39 (Tartu, 1966)

Märts Tallinnas, Leili Muuga E-kunstisalongis

Muuga Leili
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük