Montmartre, Jaan Vahtra E-kunstisalongis Jaan Vahtra on lisaks kunstnikuna tuntud ka kirjanikuna, pedagoogina ja ühiskonnategelasena. Kujutavas kunstis seostatakse teda eelkõige kubismi tuleku ja levikuga eesti kunstimaastikul. Ometigi võib tema loomingu paremikuks pidada looduslähedasemat maali, milleni kunstnik jõudis pärast oma välisreise Pariisi ja Münchenisse 1929. aastal. Kunstiloolane Eha Ratnik on 1972. a. kirjutanud: "Järgnevad aastad (1929-1933) on J. Vahtrale viljakad. /---/ Koloriit, mis kunstniku varasemates maalides oli küpseid täistoone eelistav, on nüüd monokroomne rohekashall ning raskepärane. “ Ühtlasi lisab, et tema töödes on maalilisust, kubismi järelkaja üldistavat ning samas küllaltki varjundirikkalt nähtud suurt vormi. Teos "Montmartre“ kuulub vaieldamatult Vahtra loomingu paremikku. Maalil on kujutatud Pariisi linnaosa, selle kitsaid tänavaid ning taamal kõrgumas selle üht olulisemat sümbolit - Sacre-Coueur´i kirikut. Jaan Vahtra alustas kunstiõpinguid 1911. aastal Viljandis, seejärel jätkas neid aastatel 1912-1913 Riia kunstikoolis (Vilhelms Purvītise juures) ja 1913-1916 Peterburi Kunstide Edendamise Seltsi koolis ning viimaks kuni 1918. aastani V. ©uhhajevi ja K. Petrov-Vodkini juures. Töötamine niivõrd erinäoliste pedagoogide käe all ning rändamine mööda linnu tegid Vahtrast väga mitmekülgse kunstniku, kes võttis omaks ka uusi avangardistlikke kunstisuundi. Õpingute lõpetades naasis kunstnik Eestisse, kus tegutses peamiselt pedagoogina, aastatel 1926-1933 joonistusõpetajana Pallases. Ta armastas pedagoogi tööd ning on ise selle kohta kirjutanud: "/---/ tõepoolest huvitav on olla joonistuskooli õpetaja, ja nimelt sel põhjusel, et seal on võimalik kõnelda ja seletada sellest ilusast maailmast ja jumaliku looduse imekaunidest vormidest ja värvidest. “ Sellise imetlusega jälgis kunstnik ka teda ümbritsevat maailma. 2003 Montmartre, Jaan Vahtra E-kunstisalongis Vahtra Jaan
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Montmartre, Jaan Vahtra E-kunstisalongis
Jaan Vahtra (1882 - 1947)

Montmartre

22.VIII 1929 Õli,lõuend. 66x90,5. Signatuuriga. Originaalraamis.
Alghind: € 6000€(93879.69EEK), lõpphind: € 6 000 ( 93 879,69 ÉEK )
26. E-Kunstisalongi XXVI oksjon
30.04.2011 Tartu galerii

Jaan Vahtra on lisaks kunstnikuna tuntud ka kirjanikuna, pedagoogina ja ühiskonnategelasena. Kujutavas kunstis seostatakse teda eelkõige kubismi tuleku ja levikuga eesti kunstimaastikul. Ometigi võib tema loomingu paremikuks pidada looduslähedasemat maali, milleni kunstnik jõudis pärast oma välisreise Pariisi ja Münchenisse 1929. aastal. Kunstiloolane Eha Ratnik on 1972.a. kirjutanud: "Järgnevad aastad (1929-1933) on J. Vahtrale viljakad. /---/ Koloriit, mis kunstniku varasemates maalides oli küpseid täistoone eelistav, on nüüd monokroomne rohekashall ning raskepärane.“ Ühtlasi lisab, et tema töödes on maalilisust, kubismi järelkaja üldistavat ning samas küllaltki varjundirikkalt nähtud suurt vormi.
Teos "Montmartre“ kuulub vaieldamatult Vahtra loomingu paremikku. Maalil on kujutatud Pariisi linnaosa, selle kitsaid tänavaid ning taamal kõrgumas selle üht olulisemat sümbolit - Sacre-Coueur´i kirikut.
Jaan Vahtra alustas kunstiõpinguid 1911. aastal Viljandis, seejärel jätkas neid aastatel 1912-1913 Riia kunstikoolis (Vilhelms Purvītise juures) ja 1913-1916 Peterburi Kunstide Edendamise Seltsi koolis ning viimaks kuni 1918. aastani V. ©uhhajevi ja K. Petrov-Vodkini juures.
Töötamine niivõrd erinäoliste pedagoogide käe all ning rändamine mööda linnu tegid Vahtrast väga mitmekülgse kunstniku, kes võttis omaks ka uusi avangardistlikke kunstisuundi. Õpingute lõpetades naasis kunstnik Eestisse, kus tegutses peamiselt pedagoogina, aastatel 1926-1933 joonistusõpetajana Pallases. Ta armastas pedagoogi tööd ning on ise selle kohta kirjutanud: "/---/ tõepoolest huvitav on olla joonistuskooli õpetaja, ja nimelt sel põhjusel, et seal on võimalik kõnelda ja seletada sellest ilusast maailmast ja jumaliku looduse imekaunidest vormidest ja värvidest.“ Sellise imetlusega jälgis kunstnik ka teda ümbritsevat maailma.Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Montmartre, Jaan Vahtra E-kunstisalongis

Jaan Vahtra (1882 - 1947) Montmartre 22 VIII 1929 Õli,lõuend Jaan Vahtra on lisaks kunstnikuna tuntud ka kirjanikuna, pedagoogina ja ühiskonnategelasena. Kujutavas kunstis seostatakse teda eelkõige kubismi tuleku ja levikuga eesti kunstimaastikul. Ometigi võib tema loomingu paremikuks pidada looduslähedasemat maali, milleni kunstnik jõudis pärast oma välisreise Pariisi ja Münchenisse 1929. aastal. Kunstiloolane Eha Ratnik on 1972.a. kirjutanud: "Järgnevad aastad (1929-1933) on J. Vahtrale viljakad. /---/ Koloriit, mis kunstniku varasemates maalides oli küpseid täistoone eelistav, on nüüd monokroomne rohekashall ning raskepärane.“ Ühtlasi lisab, et tema töödes on maalilisust, kubismi järelkaja üldistavat ning samas küllaltki varjundirikkalt nähtud suurt vormi. Teos "Montmartre“ kuulub vaieldamatult Vahtra loomingu paremikku. Maalil on kujutatud Pariisi linnaosa, selle kitsaid tänavaid ning taamal kõrgumas selle üht olulisemat sümbolit - Sacre-Coueur´i kirikut. Jaan Vahtra alustas kunstiõpinguid 1911. aastal Viljandis, seejärel jätkas neid aastatel 1912-1913 Riia kunstikoolis (Vilhelms Purvītise juures) ja 1913-1916 Peterburi Kunstide Edendamise Seltsi koolis ning viimaks kuni 1918. aastani V. ©uhhajevi ja K. Petrov-Vodkini juures. Töötamine niivõrd erinäoliste pedagoogide käe all ning rändamine mööda linnu tegid Vahtrast väga mitmekülgse kunstniku, kes võttis omaks ka uusi avangardistlikke kunstisuundi. Õpingute lõpetades naasis kunstnik Eestisse, kus tegutses peamiselt pedagoogina, aastatel 1926-1933 joonistusõpetajana Pallases. Ta armastas pedagoogi tööd ning on ise selle kohta kirjutanud: "/---/ tõepoolest huvitav on olla joonistuskooli õpetaja, ja nimelt sel põhjusel, et seal on võimalik kõnelda ja seletada sellest ilusast maailmast ja jumaliku looduse imekaunidest vormidest ja värvidest.“ Sellise imetlusega jälgis kunstnik ka teda ümbritsevat maailma.

Montmartre, Jaan Vahtra E-kunstisalongis

Vahtra Jaan
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük