Maastik männiga, Günther Reindorff Günther Reindorff asus 1905. aastal õppima A. Stieglitzi kunsttööstuskooli, mille lõpetas tarbekunstnikuna. Nimetatud kool oli lihtrahvale õppetingimuste poolest vastuvõetavam kui teised Peterburi kunstiõppeasutused ja ühtlasi andis see head tehnilised teadmised kunstist, kuid jättis vähe ruumi kunstniku oma loovuse ja estetismi arengule. Pärast lõpetamist suundus Reindorff püsivalt elama Tallinnasse, kus leidis end kunstnikuna. Ta oli aastaid õppejõuks Riigi Kunsttööstuskoolis ja hiljem joonistuskateedri juhataja ERKI-s. Kunstniku loomingus kohtab nii raamatuillustratsioone kui ka tarbegraafikat. Näiteks oli ta esimese Eesti Vabariigi rahatähtede kujundaja, kuid peamine kuulsus põhineb tema joonistusoskusel maastiku jäädvustajana. Joonistus “Maastik männiga" tõestab kunstniku osavat söe käsitlusoskust ning teravat silma natuuri tabamisel. Kujutatud stseenist õhkub romantistlikke meeleolusid - kunstniku ees laiub avar ja tühi maastik, mis pakub ainest nii mõttele kui hingele. Samas peegeldub Reindorffi maastikest ilmselge kummardus Eestimaa mitmekülgsetele loodusvaadetele. 2006 Maastik männiga, Günther Reindorff E-kunstisalongis Reindorff Günther
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Maastik männiga, Günther Reindorff E-kunstisalongis
Günther Reindorff (1889–1974)

Maastik männiga

1962 Süsi,paber km.30 x 24
Alghind: € 10000/€639, lõpphind: € 10 000/ 639
25. E-Kunstisalongi XXV oksjon
04.12.2010 kell 16 Tartu galerii

Günther Reindorff asus 1905. aastal õppima A. Stieglitzi kunsttööstuskooli, mille lõpetas tarbekunstnikuna. Nimetatud kool oli lihtrahvale õppetingimuste poolest vastuvõetavam kui teised Peterburi kunstiõppeasutused ja ühtlasi andis see head tehnilised teadmised kunstist, kuid jättis vähe ruumi kunstniku oma loovuse ja estetismi arengule.
Pärast lõpetamist suundus Reindorff püsivalt elama Tallinnasse, kus leidis end kunstnikuna. Ta oli aastaid õppejõuks Riigi Kunsttööstuskoolis ja hiljem joonistuskateedri juhataja ERKI-s.
Kunstniku loomingus kohtab nii raamatuillustratsioone kui ka tarbegraafikat. Näiteks oli ta esimese Eesti Vabariigi rahatähtede kujundaja, kuid peamine kuulsus põhineb tema joonistusoskusel maastiku jäädvustajana.
Joonistus “Maastik männiga" tõestab kunstniku osavat söe käsitlusoskust ning teravat silma natuuri tabamisel. Kujutatud stseenist õhkub romantistlikke meeleolusid - kunstniku ees laiub avar ja tühi maastik, mis pakub ainest nii mõttele kui hingele. Samas peegeldub Reindorffi maastikest ilmselge kummardus Eestimaa mitmekülgsetele loodusvaadetele.Günther Reindorff (1889–1974)
Graafik, sündinud 1889 Peterburis ning suri 1974 Tallinnas. Kunsti õppis aastast 1905 Peterburis A. Stieglitzi kunsttööstuskoolis P. Lambini teatridekoratsiooni- ning N. Panovi ofordiklassis, lõpetas kooli 1913 tarbekunstnikuna. Aastast 1944 Kunstnike Liidu liige.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Maastik männiga, Günther Reindorff

Günther Reindorff (1889–1974) Maastik männiga 1962 Süsi,paber km 30 x 24 Alghind: € 10000/€639, lõpphind: € 10 000/ 639 25 Günther Reindorff asus 1905. aastal õppima A. Stieglitzi kunsttööstuskooli, mille lõpetas tarbekunstnikuna. Nimetatud kool oli lihtrahvale õppetingimuste poolest vastuvõetavam kui teised Peterburi kunstiõppeasutused ja ühtlasi andis see head tehnilised teadmised kunstist, kuid jättis vähe ruumi kunstniku oma loovuse ja estetismi arengule. Pärast lõpetamist suundus Reindorff püsivalt elama Tallinnasse, kus leidis end kunstnikuna. Ta oli aastaid õppejõuks Riigi Kunsttööstuskoolis ja hiljem joonistuskateedri juhataja ERKI-s. Kunstniku loomingus kohtab nii raamatuillustratsioone kui ka tarbegraafikat. Näiteks oli ta esimese Eesti Vabariigi rahatähtede kujundaja, kuid peamine kuulsus põhineb tema joonistusoskusel maastiku jäädvustajana. Joonistus “Maastik männiga" tõestab kunstniku osavat söe käsitlusoskust ning teravat silma natuuri tabamisel. Kujutatud stseenist õhkub romantistlikke meeleolusid - kunstniku ees laiub avar ja tühi maastik, mis pakub ainest nii mõttele kui hingele. Samas peegeldub Reindorffi maastikest ilmselge kummardus Eestimaa mitmekülgsetele loodusvaadetele.

Maastik männiga, Günther Reindorff E-kunstisalongis

Reindorff Günther
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük