Asjade seisund, Avo Keerend Keerend õppis nii maali kui graafikat, kuid just viimane oli tema peaeriala. Tema õpetajateks olid Günther Reindorff, Ado Vabbe, Eerik Haamer, Johannes Greenberg kui ka Voldemar Mellik. 1950. aastate lõpul keskendus Keerend linool- ja plastikaatlõikele, kujunedes sel alal üheks tugevamaks meistriks Eestis. Keerend on oma mängureeglid kunstis sõnastanud nii: "Ühelt poolt abstraktne lähenemisviis: loodavasse pilti suhtun kui uude originaali, loodusest erinevasse konstruktsiooni. Töö koosneb geomeetrilistest algkujunditest, mis annavad tööle selguse. /. . . / Teiselt poolt realistlik lähenemisviis, natuuri õigsus, mis annab tööle veenvuse ja võimaldab tunnetusliku külje esitamist. “ 2016 Asjade seisund, Avo Keerend E-kunstisalongis Keerend Avo
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Asjade seisund, Avo Keerend E-kunstisalongis
Avo Keerend (1920–2012)

Asjade seisund

1984 Värviline plastikaatlõige, paber. Signatuuriga. Km 61x48,7
Alghind: € €550
33. E-Kunstisalongi XXXIII oksjon
09.11.2014 Tartu galeriis kell 15

Keerend õppis nii maali kui graafikat, kuid just viimane oli tema peaeriala. Tema õpetajateks olid Günther Reindorff, Ado Vabbe, Eerik Haamer, Johannes Greenberg kui ka Voldemar Mellik. 1950. aastate lõpul keskendus Keerend linool- ja plastikaatlõikele, kujunedes sel alal üheks tugevamaks meistriks Eestis. Keerend on oma mängureeglid kunstis sõnastanud nii: "Ühelt poolt abstraktne lähenemisviis: loodavasse pilti suhtun kui uude originaali, loodusest erinevasse konstruktsiooni. Töö koosneb geomeetrilistest algkujunditest, mis annavad tööle selguse. /.../ Teiselt poolt realistlik lähenemisviis, natuuri õigsus, mis annab tööle veenvuse ja võimaldab tunnetusliku külje esitamist.“Avo Keerend (1920–2012)
Graafik, sündinud Tallinnas 1920. aastal, surnud 2012. Õppis 1936–40 Riigi Kunsttööstuskoolis ning 1940–41 Jaan Koorti nimelises Riigi Rakenduskunsti Koolis graafikat, 1941–43 Tallinna Kujutava ja Rakenduskunsti Koolis maalikunsti. Alates 1947. aastast Kunstnike Liidu liige.Keerend on silmapaistvamaid ja viljakamaid eesti graafikuid. Loonud vaba- ja raamatugraafikat ning eksliibriseid. Varasele loomingule on iseloomulik natuuritruu käsitluslaad ja sügavtrükitehnikate kasutamine. 1957 hakkas viljelema linoollõiget, kujutusviis muutus üldistavamaks. 1960. aastate alguses alustas Keerend geomeetrilis-konstruktiivsete kompositsioonide loomist, mis olid esemetu kunsti huvitavaimaks avalduseks tolleaegses graafikas.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Asjade seisund, Avo Keerend

Avo Keerend (1920–2012) Asjade seisund 1984 Värviline plastikaatlõige, paber Signatuuriga Keerend õppis nii maali kui graafikat, kuid just viimane oli tema peaeriala. Tema õpetajateks olid Günther Reindorff, Ado Vabbe, Eerik Haamer, Johannes Greenberg kui ka Voldemar Mellik. 1950. aastate lõpul keskendus Keerend linool- ja plastikaatlõikele, kujunedes sel alal üheks tugevamaks meistriks Eestis. Keerend on oma mängureeglid kunstis sõnastanud nii: "Ühelt poolt abstraktne lähenemisviis: loodavasse pilti suhtun kui uude originaali, loodusest erinevasse konstruktsiooni. Töö koosneb geomeetrilistest algkujunditest, mis annavad tööle selguse. /.../ Teiselt poolt realistlik lähenemisviis, natuuri õigsus, mis annab tööle veenvuse ja võimaldab tunnetusliku külje esitamist.“

Asjade seisund, Avo Keerend E-kunstisalongis

Keerend Avo
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük