10 Hajumine I, Avo Avo Keerend on meenutanud õpinguaastaid Tallinna Kunsttööstuskoolis: „Mulle meeldis loominguline lohakus, n-ö bravuuriga tegemine, aga Reindorff (Günther Reindorff, graafik ja kunstipedagoog, Keerendi õppejõud Tallinna Kunsttööstuskoolis) tuli ja korrigeeris noori kunstiõpilasi detailides ning nõudis ülimat täpsust. Ta õpetas natuuri austama, loodust nägema ja joonistama, õpetas nägema tehnika osas graafikas. Paradoksaalne küll, kuid need on ka hiljem minu kunsti lähtekohad olnud“. Avo Keerend on pälvinud ka mitmeid kunstipreemiaid: Kristjan Raua preemia, Wiiralti preemia, Valgetähe IV klassi teenetemärk jpt. 2014 10. Hajumine I, Avo Keerend E-kunstisalongis Keerend Avo
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
10. Hajumine I, Avo Keerend E-kunstisalongis
Avo Keerend (1920–2012)

10. Hajumine I

1989. Värviline kõrgtrükk, paber. Lm 62,5x94. Signatuuriga.
Alghind: € 1400, lõpphind: € 1400
52. E-Kunstisalongi LII oksjon
11.11.2023 Tartu galeriis kell 13

Avo Keerend on meenutanud õpinguaastaid Tallinna Kunsttööstuskoolis: „Mulle meeldis loominguline lohakus, n-ö bravuuriga tegemine, aga Reindorff (Günther Reindorff, graafik ja kunstipedagoog, Keerendi õppejõud Tallinna Kunsttööstuskoolis) tuli ja korrigeeris noori kunstiõpilasi detailides ning nõudis ülimat täpsust. Ta õpetas natuuri austama, loodust nägema ja joonistama, õpetas nägema tehnika osas graafikas. Paradoksaalne küll, kuid need on ka hiljem minu kunsti lähtekohad olnud“.
Avo Keerend on pälvinud ka mitmeid kunstipreemiaid: Kristjan Raua preemia, Wiiralti preemia, Valgetähe IV klassi teenetemärk jpt.Avo Keerend (1920–2012)
Graafik, sündinud Tallinnas 1920. aastal, surnud 2012. Õppis 1936–40 Riigi Kunsttööstuskoolis ning 1940–41 Jaan Koorti nimelises Riigi Rakenduskunsti Koolis graafikat, 1941–43 Tallinna Kujutava ja Rakenduskunsti Koolis maalikunsti. Alates 1947. aastast Kunstnike Liidu liige.Keerend on silmapaistvamaid ja viljakamaid eesti graafikuid. Loonud vaba- ja raamatugraafikat ning eksliibriseid. Varasele loomingule on iseloomulik natuuritruu käsitluslaad ja sügavtrükitehnikate kasutamine. 1957 hakkas viljelema linoollõiget, kujutusviis muutus üldistavamaks. 1960. aastate alguses alustas Keerend geomeetrilis-konstruktiivsete kompositsioonide loomist, mis olid esemetu kunsti huvitavaimaks avalduseks tolleaegses graafikas.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

10 Hajumine I, Avo

Avo Keerend (1920–2012) 10 Hajumine I 1989 Avo Keerend on meenutanud õpinguaastaid Tallinna Kunsttööstuskoolis: „Mulle meeldis loominguline lohakus, n-ö bravuuriga tegemine, aga Reindorff (Günther Reindorff, graafik ja kunstipedagoog, Keerendi õppejõud Tallinna Kunsttööstuskoolis) tuli ja korrigeeris noori kunstiõpilasi detailides ning nõudis ülimat täpsust. Ta õpetas natuuri austama, loodust nägema ja joonistama, õpetas nägema tehnika osas graafikas. Paradoksaalne küll, kuid need on ka hiljem minu kunsti lähtekohad olnud“.Avo Keerend on pälvinud ka mitmeid kunstipreemiaid: Kristjan Raua preemia, Wiiralti preemia, Valgetähe IV klassi teenetemärk jpt.

10. Hajumine I, Avo Keerend E-kunstisalongis

Keerend Avo
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük