Abstraktne, Karin Luts E-kunstisalongis Kunstiajaloolane Reet Mark on Lutsu graafikaloomingust kirjutanud nõnda: "Kokku lõi ta üheksa erinevat sarja, kui lisada neile ka sõjaeelsed tööd, võib rääkida kümnest. Igaühes neist tegeles ta erinevate ülesannete lahendamisega - liikumise kujutamisega, eriliste värvivarjundite ja reljeefsuse saavutamisega, allegooriliste ideede vormimisega. Olenevalt sarjast valitses kas abstraktne või figuratiivne laad. Enamasti on need kaks poolust aga tasakaalus, valitseb fantaasiat ergutav poolabstraktsus. /…/ Siiski jäi K. Lutsu meelisteemaks graafikas värv. Tundub, et graafikas ta tegelikult hoopis maalis edasi. Värvilised lehed tõid talle ka rahvusvahelise tunnustuse. “ 2005 Abstraktne, Karin Luts E-kunstisalongis Luts Karin
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Abstraktne, Karin Luts E-kunstisalongis
Karin Luts (1904-1993)

Abstraktne

1974-1978 Värviline etsing, paber. Signatuuriga. Plm 25x23
Alghind: € €500, lõpphind: € 500
41. E-Kunstisalongi XLI oksjon
07.04.2018 Tartu galeriis kell 15

Kunstiajaloolane Reet Mark on Lutsu graafikaloomingust kirjutanud nõnda: "Kokku lõi ta üheksa erinevat sarja, kui lisada neile ka sõjaeelsed tööd, võib rääkida kümnest. Igaühes neist tegeles ta erinevate ülesannete lahendamisega - liikumise kujutamisega, eriliste värvivarjundite ja reljeefsuse saavutamisega, allegooriliste ideede vormimisega. Olenevalt sarjast valitses kas abstraktne või figuratiivne laad. Enamasti on need kaks poolust aga tasakaalus, valitseb fantaasiat ergutav poolabstraktsus./…/ Siiski jäi K. Lutsu meelisteemaks graafikas värv. Tundub, et graafikas ta tegelikult hoopis maalis edasi. Värvilised lehed tõid talle ka rahvusvahelise tunnustuse.“Karin Luts (1904-1993)
Luts sündis 1904. aastal Viljandimaal. Suri 1993. aastal Stockholmis. 1928. aastal Pallase lõpetanud Luts oli üks Eesti silmapaistvamaid naiskunstnikke. Lõpetamisel saadud Pallase stipendiumiga 1928-29 Pariisis academie de la Grande Chaumiere'is. Aastast 1929 töötas Luts vabakunstnikuna Tallinnas. Aastatel 1940-1941 oli Luts Tartus Konrad Mäe nimelises riigi Kõrgemas Kunstikoolis õppejõud. 1944. aastal lahkus ta Rootsi. Täiendas end graafika alal 1960-68 Stockholmis A. Gross-Erikssoni juures ning 1967 ja 1969 Salzburgis J. Friedländeri juures.Alustas 1920. aastate II poolel uusasjalikus laadis maalidega; neis avalduvad naivism ja grotesk jäid talle omaseks ka hiljem. Isikuprane peen maalilisus kujunes 1930. aastail, käsitlusviisis on hilisimpressionismi ja fovismi sugemeid. Maalis omapärase tüübistikuga figuurikompositsioone, värvikaid natüürmorte ja karakterportreid. Suurepärase joonistajana lõi eksliibriseid ja raamatuillustratsioone. Esimestel stockholmi-aastatelvalminud figuurikompositsioonides väljendub tugev itaalia naivismi ja figuratiivse kunsti mõju. 1950. aastate algusest maalis taas natüürmorte ja lõi akvarelle Itaalia motiividel. Kümnendi keskel muutus vorm abstraktsemaks. Vabagraafikas tegi 1960. aastaist tehniliselt meisterlikke, rafineeritud vormikäsitlusega litograafiaid ja värvilisi gravüüre, kus figuratiivne on põimunud abstraktsega.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Abstraktne, Karin Luts E-kunstisalongis

Karin Luts (1904-1993) Abstraktne 1974-1978 Värviline etsing, paber Signatuuriga Kunstiajaloolane Reet Mark on Lutsu graafikaloomingust kirjutanud nõnda: "Kokku lõi ta üheksa erinevat sarja, kui lisada neile ka sõjaeelsed tööd, võib rääkida kümnest. Igaühes neist tegeles ta erinevate ülesannete lahendamisega - liikumise kujutamisega, eriliste värvivarjundite ja reljeefsuse saavutamisega, allegooriliste ideede vormimisega. Olenevalt sarjast valitses kas abstraktne või figuratiivne laad. Enamasti on need kaks poolust aga tasakaalus, valitseb fantaasiat ergutav poolabstraktsus./…/ Siiski jäi K. Lutsu meelisteemaks graafikas värv. Tundub, et graafikas ta tegelikult hoopis maalis edasi. Värvilised lehed tõid talle ka rahvusvahelise tunnustuse.“

Abstraktne, Karin Luts E-kunstisalongis

Luts Karin
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük