68 Linnud, Ilon Wikland Ilon Wikland, maailmakuulus lasteraamatu kunstnik, on sündinud Tartus, kuid 1944. aastal pani vanaema tüdruku laevale ning saatis uue võimu eest Rootsi tädi juurde. Rootsis õppis Wikland Stockholmi Raamatu- ja Reklaamikunsti koolis, Stockholmi Kõrgemas Rakenduskunsti koolis ning Signe Barthi maalikoolis. Raamatukunstnik on end täiendanud ka Londonis ja Pariisis. Stockholmis kohtus Wikland ka armastatud lastekirjaniku Astrid Lindgreniga, ning alguse sai pikaajaline koostöö. Kunstnik on öelnud, et meenutab oma pilte vaadates, kuidas tal on olnud lõbus neid teha: “Kui sa vaatad kedagi, siis sa ju tunned midagi sel hetkel. /…/ Rõõm ja õnn, kurbus ja hirm, valu ja piin - need on ju tunded, mis elus on tajutavalt nähtavad”. 2022 68. Linnud, Ilon Wikland E-kunstisalongis Wikland Ilon
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
68. Linnud, Ilon Wikland E-kunstisalongis
Ilon Wikland (sünd 1930)

68. Linnud

Lito, paber. Lm 45,5x58. Signatuuriga.
Alghind: € 1500, lõpphind: € 2500
51. E-Kunstisalongi LI oksjon
29.04.2023 Tartu galeriis kell 13

Ilon Wikland, maailmakuulus lasteraamatu kunstnik, on sündinud Tartus, kuid 1944. aastal pani vanaema tüdruku laevale ning saatis uue võimu eest Rootsi tädi juurde. Rootsis õppis Wikland Stockholmi Raamatu- ja Reklaamikunsti koolis, Stockholmi Kõrgemas Rakenduskunsti koolis ning Signe Barthi maalikoolis. Raamatukunstnik on end täiendanud ka Londonis ja Pariisis. Stockholmis kohtus Wikland ka armastatud lastekirjaniku Astrid Lindgreniga, ning alguse sai pikaajaline koostöö. Kunstnik on öelnud, et meenutab oma pilte vaadates, kuidas tal on olnud lõbus neid teha: “Kui sa vaatad kedagi, siis sa ju tunned midagi sel hetkel. /…/ Rõõm ja õnn, kurbus ja hirm, valu ja piin - need on ju tunded, mis elus on tajutavalt nähtavad”.Ilon Wikland (sünd 1930)
Ilon Wikland (Maire-Ilon Pääbo) sündis 1930. aastal Tartus. Tema ema on Pallase lõpetanud maali- ja tekstiilikunstnik Vida Pääbo-Juse.Õpinguid alustas Ilon Tallinnas, aastatel 1939–1944 õppis ta Haapsalu 1. algkoolis. 1944. aastal lahkus Rootsi.1944–46 õppis Wikland Stockholmi raamatu- ja reklaamikunstikoolis. Hiljem on ta õppinud ja end täiendanud Stockholmis Kõrgemas Rakenduskunstikoolis, Signe Barthi maalikoolis ning ka Londonis ja Pariisis.Viljelenud joonistust ja akvarelli. 1954. aastast illustreerinud Astrid Lindgreni raamatuid, sh "Bullerby lapsed", "Vennad lõvisüdamed", "Röövlitütar Ronja" jne. Tema illustratsioonid on ajatud fantaasiapildid või loovad idüllilise lapsekeskse maailma.Ilon Wikland autasustati 2001. aastal Valgetähe III klassi teenetemärgiga.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

68 Linnud, Ilon Wikland

Ilon Wikland (sünd 1930) 68 Linnud Lito, paber Ilon Wikland, maailmakuulus lasteraamatu kunstnik, on sündinud Tartus, kuid 1944. aastal pani vanaema tüdruku laevale ning saatis uue võimu eest Rootsi tädi juurde. Rootsis õppis Wikland Stockholmi Raamatu- ja Reklaamikunsti koolis, Stockholmi Kõrgemas Rakenduskunsti koolis ning Signe Barthi maalikoolis. Raamatukunstnik on end täiendanud ka Londonis ja Pariisis. Stockholmis kohtus Wikland ka armastatud lastekirjaniku Astrid Lindgreniga, ning alguse sai pikaajaline koostöö. Kunstnik on öelnud, et meenutab oma pilte vaadates, kuidas tal on olnud lõbus neid teha: “Kui sa vaatad kedagi, siis sa ju tunned midagi sel hetkel. /…/ Rõõm ja õnn, kurbus ja hirm, valu ja piin - need on ju tunded, mis elus on tajutavalt nähtavad”.

68. Linnud, Ilon Wikland E-kunstisalongis

Wikland Ilon
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük