53 Rahvariides lapsed, Ilon 4. juulil 2009 käis Ilon Wikland esimest korda Eestis laulupeol. 25. laulupeo „ÜhesHingamine” kontserdil istus ta istus hiirvaikselt ligi neli tundi oma kohal, pilk kinnistunud sellele, mis sünnib laulukaare all. Rahvus ja rahvariided on Ilonile alati tähtsad olnud. Ka tal endal on Läänemaa rahvarõivad olemas, neid kandis ta Vabariigi Presidendi vastuvõtul 23. veebruaril 2013, mille kontsertkavas etendasid just lapsed presidendi vastuvõttu. „Lapsed olid kogu aeg mu ümber ja modelle polnud kunagi vaja otsida,“ on Ilon öelnud. „Vaatasin neid pigem vargsi, kuidas nad mängivad, jooksevad, rõõmustavad, kurvastavad. Et ka piltidel oleksid nad sama siirad kui tegelikus elus. “ 2022 53. Rahvariides lapsed, Ilon Wikland E-kunstisalongis Wikland Ilon
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
53. Rahvariides lapsed, Ilon Wikland E-kunstisalongis
Ilon Wikland (sünd 1930)

53. Rahvariides lapsed

Lito, paber. Ava 38,5x50,5. Signatuuriga.
Alghind: € 950
52. E-Kunstisalongi LII oksjon
11.11.2023 Tartu galeriis kell 13

4. juulil 2009 käis Ilon Wikland esimest korda Eestis laulupeol. 25. laulupeo „ÜhesHingamine” kontserdil istus ta istus hiirvaikselt ligi neli tundi oma kohal, pilk kinnistunud sellele, mis sünnib laulukaare all.
Rahvus ja rahvariided on Ilonile alati tähtsad olnud. Ka tal endal on Läänemaa rahvarõivad olemas, neid kandis ta Vabariigi Presidendi vastuvõtul 23. veebruaril 2013, mille kontsertkavas etendasid just lapsed presidendi vastuvõttu.
„Lapsed olid kogu aeg mu ümber ja modelle polnud kunagi vaja otsida,“ on Ilon öelnud. „Vaatasin neid pigem vargsi, kuidas nad mängivad, jooksevad, rõõmustavad, kurvastavad. Et ka piltidel oleksid nad sama siirad kui tegelikus elus.“Ilon Wikland (sünd 1930)
Ilon Wikland (Maire-Ilon Pääbo) sündis 1930. aastal Tartus. Tema ema on Pallase lõpetanud maali- ja tekstiilikunstnik Vida Pääbo-Juse.Õpinguid alustas Ilon Tallinnas, aastatel 1939–1944 õppis ta Haapsalu 1. algkoolis. 1944. aastal lahkus Rootsi.1944–46 õppis Wikland Stockholmi raamatu- ja reklaamikunstikoolis. Hiljem on ta õppinud ja end täiendanud Stockholmis Kõrgemas Rakenduskunstikoolis, Signe Barthi maalikoolis ning ka Londonis ja Pariisis.Viljelenud joonistust ja akvarelli. 1954. aastast illustreerinud Astrid Lindgreni raamatuid, sh "Bullerby lapsed", "Vennad lõvisüdamed", "Röövlitütar Ronja" jne. Tema illustratsioonid on ajatud fantaasiapildid või loovad idüllilise lapsekeskse maailma.Ilon Wikland autasustati 2001. aastal Valgetähe III klassi teenetemärgiga.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

53 Rahvariides lapsed, Ilon

Ilon Wikland (sünd 1930) 53 Rahvariides lapsed Lito, paber 4. juulil 2009 käis Ilon Wikland esimest korda Eestis laulupeol. 25. laulupeo „ÜhesHingamine” kontserdil istus ta istus hiirvaikselt ligi neli tundi oma kohal, pilk kinnistunud sellele, mis sünnib laulukaare all. Rahvus ja rahvariided on Ilonile alati tähtsad olnud. Ka tal endal on Läänemaa rahvarõivad olemas, neid kandis ta Vabariigi Presidendi vastuvõtul 23. veebruaril 2013, mille kontsertkavas etendasid just lapsed presidendi vastuvõttu.„Lapsed olid kogu aeg mu ümber ja modelle polnud kunagi vaja otsida,“ on Ilon öelnud. „Vaatasin neid pigem vargsi, kuidas nad mängivad, jooksevad, rõõmustavad, kurvastavad. Et ka piltidel oleksid nad sama siirad kui tegelikus elus.“

53. Rahvariides lapsed, Ilon Wikland E-kunstisalongis

Wikland Ilon
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük