66 Kelgutajad, Roman Timotheus Valve Hinnov on 1959. aastal toimunud kunstniku personaalnäituse kataloogis kirjutanud: „Roman Timotheuse skulptuuriloomingu eluline konkreetsus, mehine kindlus ja lihtsus ning soojus kõnelevad eesti rahvusliku skulptuuri suurmeistri kunstilisest tunnetuslaadist. Personaalnäitus tutvustab mõningate näidetega R. Timotheuse keraamilist pisiplastikat, mille tubliks saavutuseks on humoristlikult lahendatud „Kelgutajad“. Palju hoolt ja tähelepanu osutab kunstnik oma teoste reprodutseerimisele keraamikas, sel teel loodud kipsskulptuurid on huvitavaks ja väga isikupäraseks lõiguks Roman Timotheuse loomingus. “ Käesolev teos on ära toodud ning reprodutseeritud Valve Hinnovi koostatud kataloogis „Roman Timotheus“ (1959) teoste nimestikus nr 38 all. Teost on mainitud ka koguteose „Eesti kunsti ajalugu“ 2. köites. 2001 66. Kelgutajad, Roman Timotheus E-kunstisalongis Timotheus Roman
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
66. Kelgutajad, Roman Timotheus E-kunstisalongis
Roman Timotheus (1895-1983)

66. Kelgutajad

U 1958. Patineeritud kips. 49x41x49. Signatuurita.
Alghind: € 2900
50. E-Kunstisalongi L oksjon
03.12.2022 Tartu galeriis kell 13

Valve Hinnov on 1959. aastal toimunud kunstniku personaalnäituse kataloogis kirjutanud: „Roman Timotheuse skulptuuriloomingu eluline konkreetsus, mehine kindlus ja lihtsus ning soojus kõnelevad eesti rahvusliku skulptuuri suurmeistri kunstilisest tunnetuslaadist. Personaalnäitus tutvustab mõningate näidetega R. Timotheuse keraamilist pisiplastikat, mille tubliks saavutuseks on humoristlikult lahendatud „Kelgutajad“. Palju hoolt ja tähelepanu osutab kunstnik oma teoste reprodutseerimisele keraamikas, sel teel loodud kipsskulptuurid on huvitavaks ja väga isikupäraseks lõiguks Roman Timotheuse loomingus.“ Käesolev teos on ära toodud ning reprodutseeritud Valve Hinnovi koostatud kataloogis „Roman Timotheus“ (1959) teoste nimestikus nr 38 all. Teost on mainitud ka koguteose „Eesti kunsti ajalugu“ 2. köites.Roman Timotheus (1895-1983)
Sündis 1895. aastal Harjumaal. Tulevane kunstnik õppis 1907-1910 Pihkva Algkoolis ja 1910-1917 Pihkva Kommertskoolis. Juba koolipõlves äratasid tähelepanu tema natuuri järgi teostatud joonistused ja maalikatsed. Kunstikooli Pallas astus Timotheus 1921. aastal, kuid pikk tööpäev vabrikus võimaldas tal osa võtta ainult õhtustest krokiitundidest ühe semestri vältel. 1921-28 harrastas ta endiselt vabal ajal iseseisvalt joonistamist.1928. aastal astus Timotheus kokkuleppel vabriku direktsiooniga uuesti Pallasesse. Seal täiendas ta oma joonistamisoskust Voldemar Melliku juhatusel, 1930-31 õppis ta Villem Ormissoni ja Nikolai Triigi juures maali, millega üheaegselt tutvus graafiliste tehnikatega prof. Ado Vabbe juhatusel. 1932. aastal jätkas ta õpinguid skulptuuri alal prof. Anton Starkopfi juures.1938. aastal lõpetas Timotheus Pallase Starkopfi õpilasena.
Pärast lõpetamist jäi kunstnik skulptorina tööle Tartus. Ühtlasi võttis ta siitpeale osa kõikidest tähtsamatest kunstinäitustest Tartus ja Tallinnas. 1959. aasta aprillis toimus tema personaalnäitus Tartus.
Juba oma varasemas loomingus taotles Timotheus läbimõeldud kunstilist üldistust, mehist vormikõnet, rahulikku põhijoont, mõnikord ka humoristlikku käsitlust.Aastatel 1945-1952 oli Timotheus Riikliku Kunstiinstituudi õppejõuks Tartus. Pärast instituudi üleviimist Tallinna töötas ta õppejõuna Tartu Kujutava Kunsti Koolis. Tema juhatusel on skulptuuri loomisprotsessi põhialustega tutvunud suurem osa eesti tolleaegsetest skulptoritest.
Kunstnik suri 1983. aastal Tartus.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

66 Kelgutajad, Roman Timotheus

Roman Timotheus (1895-1983) 66 Kelgutajad U 1958 Valve Hinnov on 1959. aastal toimunud kunstniku personaalnäituse kataloogis kirjutanud: „Roman Timotheuse skulptuuriloomingu eluline konkreetsus, mehine kindlus ja lihtsus ning soojus kõnelevad eesti rahvusliku skulptuuri suurmeistri kunstilisest tunnetuslaadist. Personaalnäitus tutvustab mõningate näidetega R. Timotheuse keraamilist pisiplastikat, mille tubliks saavutuseks on humoristlikult lahendatud „Kelgutajad“. Palju hoolt ja tähelepanu osutab kunstnik oma teoste reprodutseerimisele keraamikas, sel teel loodud kipsskulptuurid on huvitavaks ja väga isikupäraseks lõiguks Roman Timotheuse loomingus.“ Käesolev teos on ära toodud ning reprodutseeritud Valve Hinnovi koostatud kataloogis „Roman Timotheus“ (1959) teoste nimestikus nr 38 all. Teost on mainitud ka koguteose „Eesti kunsti ajalugu“ 2. köites.

66. Kelgutajad, Roman Timotheus E-kunstisalongis

Timotheus Roman
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük