Vene karu, Richard Sööt Richard Sööt on öelnud, et maal peab olema nagu muusika, nagu luule või kohuni abstraktne mõistatus, mis peab kujunema kunstniku tunnete reaktsioonis, kanduma üle vaatajale ja tekitama vaatajas samasuguse reaktsiooni. Richard Sööt oli väliseesti kunstnik, kes oma kunstihariduse dekoratsiooni erialal omandas aastatel 1933-1936 Riigi Kunsttööstuskoolis Roman Nymani ja August Janseni juures. Sellest tulenevalt iseloomustabki kunstniku maalilaadi stiliseeritud vorm ning dekoratiivne koloriit. II maailmasõja sündmuste tõttu oli kunstnik sunnitud sarnaselt paljudele loomeinimestele kodumaalt põgenema. Alates 1949. aastast elas ta USA-s, kus asutas ka oma kunstistuudio ning kuulus mitmetesse kunstiühingutesse. Järgnevate aastate loomingus oli läbivaks ja ühtlasi ta meelisteemaks Eesti ajalugu, mis räägib selgelt kunstniku hoiakutest ning väärtushinnangutest. Elades võõrsil, ei unustanud ta kodumaad ega selle saatust. Richard Sööti looming on läbi põimitud rahvusromantilistest meeleoludest ning üheks enim käsitletud temaatikaks kunstniku loomingus on olnud Muistne Vabadussõda. Maal "Sõtta kutse“ mõjub nii oma tehnilise teostuse kui ka temaatika käsitlusega äärmiselt müstiliselt ning muinasjutuliselt. Põhjamaine taevas üksikute tähtede ning virmalistega, taluõuedele kogunenud mehed, kes on valmis seisma oma kodu ning vabaduse eest. Kunstniku looming oli justkui kiidulaul esiisadele ning meestele, kes allavandumata siinse vabaduse eest võitlesid. Teine maal, millel puudub konkreetne pealkiri, on Richard Söödi otsene ning selge väljaütlemine oma poliitilisest meelestatusest ning armastusest Eestimaa vastu. See on tagasivaade ajalukku, 20. sajandi keerulistesse oludesse, mille edasiandmisel on kunstnik kasutanud rohket sümbolite keelt Töö kiidab Meistrit Vene karu, Richard Sööt E-kunstisalongis Sööt Richard
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni.
Vene karu, Richard Sööt E-kunstisalongis

Vene karu

1993 Õli, lõuend papil, vineer 76 x 60
Alghind: 15 000/ € 959
22. E-Kunstisalongi XXII oksjon
28.06.2009 kell 16 Pärnus, Sunsetis (Rannahoone), Kapteni salongis

Richard Sööt on öelnud, et maal peab olema nagu muusika, nagu luule või kohuni abstraktne mõistatus, mis peab kujunema kunstniku tunnete reaktsioonis, kanduma üle vaatajale ja tekitama vaatajas samasuguse reaktsiooni. Richard Sööt oli väliseesti kunstnik, kes oma kunstihariduse dekoratsiooni erialal omandas aastatel 1933-1936 Riigi Kunsttööstuskoolis Roman Nymani ja August Janseni juures. Sellest tulenevalt iseloomustabki kunstniku maalilaadi stiliseeritud vorm ning dekoratiivne koloriit. II maailmasõja sündmuste tõttu oli kunstnik sunnitud sarnaselt paljudele loomeinimestele kodumaalt põgenema. Alates 1949. aastast elas ta USA-s, kus asutas ka oma kunstistuudio ning kuulus mitmetesse kunstiühingutesse. Järgnevate aastate loomingus oli läbivaks ja ühtlasi ta meelisteemaks Eesti ajalugu, mis räägib selgelt kunstniku hoiakutest ning väärtushinnangutest. Elades võõrsil, ei unustanud ta kodumaad ega selle saatust. Richard Sööti looming on läbi põimitud rahvusromantilistest meeleoludest ning üheks enim käsitletud temaatikaks kunstniku loomingus on olnud Muistne Vabadussõda. Maal "Sõtta kutse“ mõjub nii oma tehnilise teostuse kui ka temaatika käsitlusega äärmiselt müstiliselt ning muinasjutuliselt. Põhjamaine taevas üksikute tähtede ning virmalistega, taluõuedele kogunenud mehed, kes on valmis seisma oma kodu ning vabaduse eest. Kunstniku looming oli justkui kiidulaul esiisadele ning meestele, kes allavandumata siinse vabaduse eest võitlesid. Teine maal, millel puudub konkreetne pealkiri, on Richard Söödi otsene ning selge väljaütlemine oma poliitilisest meelestatusest ning armastusest Eestimaa vastu. See on tagasivaade ajalukku, 20. sajandi keerulistesse oludesse, mille edasiandmisel on kunstnik kasutanud rohket sümbolite keeltTeosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Vene karu, Richard Sööt

Richard Sööt Vene karu 1993 Õli, lõuend papil, vineer 76 x 60 Alghind: 15 000/ € 959 22 E-Kunstisalongi XXII oksjon 28 Richard Sööt on öelnud, et maal peab olema nagu muusika, nagu luule või kohuni abstraktne mõistatus, mis peab kujunema kunstniku tunnete reaktsioonis, kanduma üle vaatajale ja tekitama vaatajas samasuguse reaktsiooni. Richard Sööt oli väliseesti kunstnik, kes oma kunstihariduse dekoratsiooni erialal omandas aastatel 1933-1936 Riigi Kunsttööstuskoolis Roman Nymani ja August Janseni juures. Sellest tulenevalt iseloomustabki kunstniku maalilaadi stiliseeritud vorm ning dekoratiivne koloriit. II maailmasõja sündmuste tõttu oli kunstnik sunnitud sarnaselt paljudele loomeinimestele kodumaalt põgenema. Alates 1949. aastast elas ta USA-s, kus asutas ka oma kunstistuudio ning kuulus mitmetesse kunstiühingutesse. Järgnevate aastate loomingus oli läbivaks ja ühtlasi ta meelisteemaks Eesti ajalugu, mis räägib selgelt kunstniku hoiakutest ning väärtushinnangutest. Elades võõrsil, ei unustanud ta kodumaad ega selle saatust. Richard Sööti looming on läbi põimitud rahvusromantilistest meeleoludest ning üheks enim käsitletud temaatikaks kunstniku loomingus on olnud Muistne Vabadussõda. Maal "Sõtta kutse“ mõjub nii oma tehnilise teostuse kui ka temaatika käsitlusega äärmiselt müstiliselt ning muinasjutuliselt. Põhjamaine taevas üksikute tähtede ning virmalistega, taluõuedele kogunenud mehed, kes on valmis seisma oma kodu ning vabaduse eest. Kunstniku looming oli justkui kiidulaul esiisadele ning meestele, kes allavandumata siinse vabaduse eest võitlesid. Teine maal, millel puudub konkreetne pealkiri, on Richard Söödi otsene ning selge väljaütlemine oma poliitilisest meelestatusest ning armastusest Eestimaa vastu. See on tagasivaade ajalukku, 20. sajandi keerulistesse oludesse, mille edasiandmisel on kunstnik kasutanud rohket sümbolite keelt

Vene karu, Richard Sööt E-kunstisalongis

Sööt Richard
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük