Varakevadine õhtu, Lagle Israel Lagle Israel, kes lõpetas Tartu Riikliku Kunstiinstituudi skulptorina, saavutas enim tuntust pastelltehnikas lillemaalide autorina. Lisaks pastellmaalidele valmisid L. Israelil ka mitmed suured pannood, nagu näiteks merekividest mosaiiksein Tõravere observatooriumis. Kunstnikku köitsid enamasti lihtsad põllu- ja kevadlilled. Ta jäädvustas tagasihoidlikke kompositsioone, milles on kõrvaldatud kõik üleliigsed detailid. Lillede ilu tuleb esile tänu hästi paikapandud fooni tonaalsusele, mis laseb särada õite värvusel. Paljud kunstnikud on pööranud suurt tähelepanu oma tööde vormistusele, L. Israel armastas pasparteerida oma pastellmaalid vineerspooniga, mille murtud toon sobib suurepäraselt tema lihtsate, poeetiliste lillepiltidega. Meistri käega Varakevadine õhtu, Lagle Israel E-kunstisalongis Israel Lagle
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Varakevadine õhtu, Lagle Israel E-kunstisalongis
Lagle Israel (1923–2000)

Varakevadine õhtu

1971 Pastell, paber.
Ava: 27,7x16,8. Signatuur taga.
Alghind: € 8500/€543
11. Valitud meistrid
25.03.2004 Mustpeade Maja, Tallinn, Pikk 26

Lagle Israel, kes lõpetas Tartu Riikliku Kunstiinstituudi skulptorina, saavutas enim tuntust pastelltehnikas lillemaalide autorina. Lisaks pastellmaalidele valmisid L. Israelil ka mitmed suured pannood, nagu näiteks merekividest mosaiiksein Tõravere observatooriumis.

Kunstnikku köitsid enamasti lihtsad põllu- ja kevadlilled. Ta jäädvustas tagasihoidlikke kompositsioone, milles on kõrvaldatud kõik üleliigsed detailid. Lillede ilu tuleb esile tänu hästi paikapandud fooni tonaalsusele, mis laseb särada õite värvusel. Paljud kunstnikud on pööranud suurt tähelepanu oma tööde vormistusele, L. Israel armastas pasparteerida oma pastellmaalid vineerspooniga, mille murtud toon sobib suurepäraselt tema lihtsate, poeetiliste lillepiltidega.Lagle Israel (1923–2000)
Kujur, maalikunstnik ja graafik. Sündinud 1923 Viljandimaal, suri 2000. aastal. Õppis aastast 1942 Tallinna Kujutava ja Rakenduskunsti Koolis skulptuuri eriala, õppis aastast 1943 Pallases ja aastast 1944 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis (A. Starkopfi klassis), lõpetas selle 1950. Töötanud vabakunstnikuna Tartus. Aastast 1950 KL-i liige. Loonud skulptuurportreid, viljelenud monumentaalkunsti, teinud pastellitehnikas lillemaale. Graafikas eelistanud värvilist monotüüpiat ja akvatintat. Näitused aastast 1951.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Varakevadine õhtu, Lagle Israel

Lagle Israel (1923–2000) Varakevadine õhtu 1971 Pastell, paber Ava: 27,7x16,8 Lagle Israel, kes lõpetas Tartu Riikliku Kunstiinstituudi skulptorina, saavutas enim tuntust pastelltehnikas lillemaalide autorina. Lisaks pastellmaalidele valmisid L. Israelil ka mitmed suured pannood, nagu näiteks merekividest mosaiiksein Tõravere observatooriumis.
Kunstnikku köitsid enamasti lihtsad põllu- ja kevadlilled. Ta jäädvustas tagasihoidlikke kompositsioone, milles on kõrvaldatud kõik üleliigsed detailid. Lillede ilu tuleb esile tänu hästi paikapandud fooni tonaalsusele, mis laseb särada õite värvusel. Paljud kunstnikud on pööranud suurt tähelepanu oma tööde vormistusele, L. Israel armastas pasparteerida oma pastellmaalid vineerspooniga, mille murtud toon sobib suurepäraselt tema lihtsate, poeetiliste lillepiltidega.

Varakevadine õhtu, Lagle Israel E-kunstisalongis

Israel Lagle
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük