Valged roosid, Valerian Loik Valerian Loik viljeles nii figuraalkompositsioone, linnavaateid kui ka natüürmorte, neist viimast on peetud üheks tema tugevamaks maali¾anriks. Neis on tajutav elu ning tuntav inimeste lähedus, mida tegelikkuses on jäädvustada isegi raskem kui inimest ennast. Kunstnik Enn Põldroos on Loigu natüürmortide kohta kirjutanud: “Eesmärgina näib domineerivat koloriidiprobleemide lahendamine. Kunstnik katsetab erinevate värvikooskõlade ja kontrastidega, et siis kõigepealt ise vaadata, mis sellest välja tuleb. Ja ka kunstihuviline tajub neis eelkõige seda otsivat ja vaatlevat, avastuste poole pürgivat vaimu. Ning seepärast need pildid meeldivad. " Valerian Loik alustas kunstiõpinguid 1920. a. N. Rothi erastuudios ning jätkas Tartus kunstikoolis “Pallas", mille lõpetas Ado Vabbe õpilasena 1935. a. Põlise tallinlasena siirdus kunstnik tagasi pealinna, kus töötas Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis õppejõuna. E-Kunstisalongi XXIV oksjon Valged roosid, Valerian Loik E-kunstisalongis Loik Valerian
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Valged roosid, Valerian Loik E-kunstisalongis

Valged roosid

1986 Õli,lõuend. 60x48. Signatuuriga.
Alghind: 900 € (14 081.94 EEK)
26. E-Kunstisalongi XXVI oksjon
30.04.2011 Tartu galerii

Valerian Loik viljeles nii figuraalkompositsioone, linnavaateid kui ka natüürmorte, neist viimast on peetud üheks tema tugevamaks maali¾anriks. Neis on tajutav elu ning tuntav inimeste lähedus, mida tegelikkuses on jäädvustada isegi raskem kui inimest ennast. Kunstnik Enn Põldroos on Loigu natüürmortide kohta kirjutanud: “Eesmärgina näib domineerivat koloriidiprobleemide lahendamine. Kunstnik katsetab erinevate värvikooskõlade ja kontrastidega, et siis kõigepealt ise vaadata, mis sellest välja tuleb. Ja ka kunstihuviline tajub neis eelkõige seda otsivat ja vaatlevat, avastuste poole pürgivat vaimu. Ning seepärast need pildid meeldivad."
Valerian Loik alustas kunstiõpinguid 1920.a. N. Rothi erastuudios ning jätkas Tartus kunstikoolis “Pallas", mille lõpetas Ado Vabbe õpilasena 1935.a. Põlise tallinlasena siirdus kunstnik tagasi pealinna, kus töötas Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis õppejõuna.Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Valged roosid, Valerian Loik

Valerian Loik Valged roosid 1986 Õli,lõuend 60x48 Valerian Loik viljeles nii figuraalkompositsioone, linnavaateid kui ka natüürmorte, neist viimast on peetud üheks tema tugevamaks maali¾anriks. Neis on tajutav elu ning tuntav inimeste lähedus, mida tegelikkuses on jäädvustada isegi raskem kui inimest ennast. Kunstnik Enn Põldroos on Loigu natüürmortide kohta kirjutanud: “Eesmärgina näib domineerivat koloriidiprobleemide lahendamine. Kunstnik katsetab erinevate värvikooskõlade ja kontrastidega, et siis kõigepealt ise vaadata, mis sellest välja tuleb. Ja ka kunstihuviline tajub neis eelkõige seda otsivat ja vaatlevat, avastuste poole pürgivat vaimu. Ning seepärast need pildid meeldivad." Valerian Loik alustas kunstiõpinguid 1920.a. N. Rothi erastuudios ning jätkas Tartus kunstikoolis “Pallas", mille lõpetas Ado Vabbe õpilasena 1935.a. Põlise tallinlasena siirdus kunstnik tagasi pealinna, kus töötas Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis õppejõuna.

Valged roosid, Valerian Loik E-kunstisalongis

Loik Valerian
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük