Vaade Viljandi järvele, Juhan Juhan Muks alustas kunstiõpinguid 1917. aastal Tallinna Kunsttööstuskoolis, seejärel õppis Ants Laikmaa ateljeekoolis, Pallases Konrad Mäe ja hiljem Ado Vabbe käe all, Siis Riias Läti Kunstiakadeemias ning täiendas end ka Pariisis. Pärast paarkümmend aastat kestnud tihedaid õpinguid jõudis kunstnik veel enne Teist maailmasõda tagasi armastatud kodulinna Viljandisse, kuhu ta jäi oma elu lõpuni. Igal kunstnikul on linn või paik, millele ta ikka ja jälle oma loomingu kaudu kummarduse teeb. Juhan Muksil oli selleks Viljandi. “Vaade Viljandi järvele" pärineb perioodist, mil kunstnik hakkas taas intensiivselt maalima. Kunstiloolane Eha Ratnik on 1974. aasta kataloogis nimetatud perioodi silmas pidades kirjutanud: “Valmib sari värskeid pehmekoloriidilisi loodus¬etüüde, mis köidavad oma vahetuse, siiruse ja hooga. " Viljandi järv on jäädvustatud heledas ja tundlikus koloriidis. Kunstnikku on võlunud vaate selgus, lakoonilisus ja vaikus. Maal kannab sõnumit, et ilu peitub lihtsuses. Kunstnik ei ole pidanud vajalikuks luua suurt ja keerukat kompositsiooni, sest kõige olulisemad komponendid on olemas - avar taevalaotus, maa metsatukaga ning järv paadimehega. 2000 Vaade Viljandi järvele, Juhan Muks E-kunstisalongis Muks Juhan
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Vaade Viljandi järvele, Juhan Muks E-kunstisalongis
Juhan Muks (1899 - 1983)

Vaade Viljandi järvele

1959 Õli, papp 50 x 70
Alghind: € 17000/€1086
25. E-Kunstisalongi XXV oksjon
04.12.2010 kell 16 Tartu galerii

Juhan Muks alustas kunstiõpinguid 1917. aastal Tallinna Kunsttööstuskoolis, seejärel õppis Ants Laikmaa ateljeekoolis, Pallases Konrad Mäe ja hiljem Ado Vabbe käe all, Siis Riias Läti Kunstiakadeemias ning täiendas end ka Pariisis.
Pärast paarkümmend aastat kestnud tihedaid õpinguid jõudis kunstnik veel enne Teist maailmasõda tagasi armastatud kodulinna Viljandisse, kuhu ta jäi oma elu lõpuni.
Igal kunstnikul on linn või paik, millele ta ikka ja jälle oma loomingu kaudu kummarduse teeb. Juhan Muksil oli selleks Viljandi.
“Vaade Viljandi järvele" pärineb perioodist, mil kunstnik hakkas taas intensiivselt maalima. Kunstiloolane Eha Ratnik on 1974. aasta kataloogis nimetatud perioodi silmas pidades kirjutanud: “Valmib sari värskeid pehmekoloriidilisi loodus¬etüüde, mis köidavad oma vahetuse, siiruse ja hooga."
Viljandi järv on jäädvustatud heledas ja tundlikus koloriidis. Kunstnikku on võlunud vaate selgus, lakoonilisus ja vaikus. Maal kannab sõnumit, et ilu peitub lihtsuses. Kunstnik ei ole pidanud vajalikuks luua suurt ja keerukat kompositsiooni, sest kõige olulisemad komponendid on olemas - avar taevalaotus, maa metsatukaga ning järv paadimehega.Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Vaade Viljandi järvele, Juhan

Juhan Muks (1899 - 1983) Vaade Viljandi järvele 1959 Õli, papp 50 x 70 Alghind: € 17000/€1086 25 E-Kunstisalongi XXV oksjon 04 Juhan Muks alustas kunstiõpinguid 1917. aastal Tallinna Kunsttööstuskoolis, seejärel õppis Ants Laikmaa ateljeekoolis, Pallases Konrad Mäe ja hiljem Ado Vabbe käe all, Siis Riias Läti Kunstiakadeemias ning täiendas end ka Pariisis.Pärast paarkümmend aastat kestnud tihedaid õpinguid jõudis kunstnik veel enne Teist maailmasõda tagasi armastatud kodulinna Viljandisse, kuhu ta jäi oma elu lõpuni. Igal kunstnikul on linn või paik, millele ta ikka ja jälle oma loomingu kaudu kummarduse teeb. Juhan Muksil oli selleks Viljandi. “Vaade Viljandi järvele" pärineb perioodist, mil kunstnik hakkas taas intensiivselt maalima. Kunstiloolane Eha Ratnik on 1974. aasta kataloogis nimetatud perioodi silmas pidades kirjutanud: “Valmib sari värskeid pehmekoloriidilisi loodus¬etüüde, mis köidavad oma vahetuse, siiruse ja hooga."Viljandi järv on jäädvustatud heledas ja tundlikus koloriidis. Kunstnikku on võlunud vaate selgus, lakoonilisus ja vaikus. Maal kannab sõnumit, et ilu peitub lihtsuses. Kunstnik ei ole pidanud vajalikuks luua suurt ja keerukat kompositsiooni, sest kõige olulisemad komponendid on olemas - avar taevalaotus, maa metsatukaga ning järv paadimehega.

Vaade Viljandi järvele, Juhan Muks E-kunstisalongis

Muks Juhan
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük