Tartu vaade, Louis Pavel Louis Pavel õppis vahaegadega Pallases aastatel 1935-1944, sellest viimased aastad Ado Vabbe meistriateljees. Samuti esines ta sel ajal aktiivselt näitustel nii Tallinnas kui Tartus, kus sai tunnustust toonastelt mainekamatelt kunstiteadlastelt. Sõja tõttu jäi kunstnikul kool ametlikult lõpetamata. Pavel sai tunda nii mereväelase kui metsavenna elu, ka kannatusi vangilaagris, mis varjutasid paratamatult tema edasist tegevust kunstnikuna: väljaarvamine Kunstnike Liidust, tööde tagaslükkamine näitustelt jms. Louis Paveli hilisem looming, nagu ka käesolev "Tartu vaade“, on oma temaatikalt neutraalne, kujutades peamiselt kunstniku ümbritsevat keskkonda. Antud töö on ajastutruu, dokumenteerides ühte hetke ja ühte vaadet kunagisest Tartust. Teos annab veelkord kinnitust Paveli kunstiandele ja maalioskusele. Õpipoisist meistriks Tartu vaade, Louis Pavel E-kunstisalongis Pavel Louis
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Tartu vaade, Louis Pavel E-kunstisalongis
Louis Pavel (1915 - 1977)

Tartu vaade

u 1945-1955 Õli, paber. Ava 22,5x 32,5. Signeeritud
Alghind: 790
28. E-Kunstisalongi XXVIII oksjon
22.04.2012 kell 15 Tartu galerii

Louis Pavel õppis vahaegadega Pallases aastatel 1935-1944, sellest viimased aastad Ado Vabbe meistriateljees. Samuti esines ta sel ajal aktiivselt näitustel nii Tallinnas kui Tartus, kus sai tunnustust toonastelt mainekamatelt kunstiteadlastelt. Sõja tõttu jäi kunstnikul kool ametlikult lõpetamata. Pavel sai tunda nii mereväelase kui metsavenna elu, ka kannatusi vangilaagris, mis varjutasid paratamatult tema edasist tegevust kunstnikuna: väljaarvamine Kunstnike Liidust, tööde tagaslükkamine näitustelt jms.
Louis Paveli hilisem looming, nagu ka käesolev "Tartu vaade“, on oma temaatikalt neutraalne, kujutades peamiselt kunstniku ümbritsevat keskkonda. Antud töö on ajastutruu, dokumenteerides ühte hetke ja ühte vaadet kunagisest Tartust. Teos annab veelkord kinnitust Paveli kunstiandele ja maalioskusele.



Louis Pavel (1915 - 1977)
Maalikunstnik, sündinud 1915. aastal Valgamaal. Suri 1977. aastal Tartus. Indrek Hirve isa. Õppis 1935-44 Ado Vabbe juhendusel Pallases. Töötas 1970-75 Vanemuise teatris dekoratsioonimaalijana ja Eduard Vilde nimelises Tartu Rahvateatris lavakujundajana. Viljeles realistlikku portreed ja maastikku.


Teosed oksjonitel



Viimati lisatud teosed



Otsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi



  —  

Vaata teemade järgi



Kunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Tartu vaade, Louis Pavel

Louis Pavel (1915 - 1977) Tartu vaade u 1945-1955 Õli, paber Ava 22,5x 32,5 Louis Pavel õppis vahaegadega Pallases aastatel 1935-1944, sellest viimased aastad Ado Vabbe meistriateljees. Samuti esines ta sel ajal aktiivselt näitustel nii Tallinnas kui Tartus, kus sai tunnustust toonastelt mainekamatelt kunstiteadlastelt. Sõja tõttu jäi kunstnikul kool ametlikult lõpetamata. Pavel sai tunda nii mereväelase kui metsavenna elu, ka kannatusi vangilaagris, mis varjutasid paratamatult tema edasist tegevust kunstnikuna: väljaarvamine Kunstnike Liidust, tööde tagaslükkamine näitustelt jms.Louis Paveli hilisem looming, nagu ka käesolev "Tartu vaade“, on oma temaatikalt neutraalne, kujutades peamiselt kunstniku ümbritsevat keskkonda. Antud töö on ajastutruu, dokumenteerides ühte hetke ja ühte vaadet kunagisest Tartust. Teos annab veelkord kinnitust Paveli kunstiandele ja maalioskusele.

Tartu vaade, Louis Pavel E-kunstisalongis

Pavel Louis
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük