Tartu vaade, Louis Pavel Louis Pavel õppis vahaegadega Pallases aastatel 1935-1944, sellest viimased aastad Ado Vabbe meistriateljees. Samuti esines ta sel ajal aktiivselt näitustel nii Tallinnas kui Tartus, kus sai tunnustust toonastelt mainekamatelt kunstiteadlastelt. Sõja tõttu jäi kunstnikul kool ametlikult lõpetamata. Pavel sai tunda nii mereväelase kui metsavenna elu, ka kannatusi vangilaagris, mis varjutasid paratamatult tema edasist tegevust kunstnikuna: väljaarvamine Kunstnike Liidust, tööde tagaslükkamine näitustelt jms. Louis Paveli hilisem looming, nagu ka käesolev "Tartu vaade“, on oma temaatikalt neutraalne, kujutades peamiselt kunstniku ümbritsevat keskkonda. Antud töö on ajastutruu, dokumenteerides ühte hetke ja ühte vaadet kunagisest Tartust. Teos annab veelkord kinnitust Paveli kunstiandele ja maalioskusele. 2002 Tartu vaade, Louis Pavel E-kunstisalongis Pavel Louis
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Tartu vaade, Louis Pavel E-kunstisalongis
Louis Pavel (1915 - 1977)

Tartu vaade

u 1945-1955 Õli, paber. Ava 22,5x 32,5. Signeeritud
Alghind: € 790
28. E-Kunstisalongi XXVIII oksjon
22.04.2012 kell 15 Tartu galerii

Louis Pavel õppis vahaegadega Pallases aastatel 1935-1944, sellest viimased aastad Ado Vabbe meistriateljees. Samuti esines ta sel ajal aktiivselt näitustel nii Tallinnas kui Tartus, kus sai tunnustust toonastelt mainekamatelt kunstiteadlastelt. Sõja tõttu jäi kunstnikul kool ametlikult lõpetamata. Pavel sai tunda nii mereväelase kui metsavenna elu, ka kannatusi vangilaagris, mis varjutasid paratamatult tema edasist tegevust kunstnikuna: väljaarvamine Kunstnike Liidust, tööde tagaslükkamine näitustelt jms.
Louis Paveli hilisem looming, nagu ka käesolev "Tartu vaade“, on oma temaatikalt neutraalne, kujutades peamiselt kunstniku ümbritsevat keskkonda. Antud töö on ajastutruu, dokumenteerides ühte hetke ja ühte vaadet kunagisest Tartust. Teos annab veelkord kinnitust Paveli kunstiandele ja maalioskusele.Louis Pavel (1915 - 1977)
Maalikunstnik, sündinud 1915. aastal Valgamaal. Suri 1977. aastal Tartus. Indrek Hirve isa. Õppis 1935-44 Ado Vabbe juhendusel Pallases. Töötas 1970-75 Vanemuise teatris dekoratsioonimaalijana ja Eduard Vilde nimelises Tartu Rahvateatris lavakujundajana. Viljeles realistlikku portreed ja maastikku.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Tartu vaade, Louis Pavel

Louis Pavel (1915 - 1977) Tartu vaade u 1945-1955 Õli, paber Ava 22,5x 32,5 Louis Pavel õppis vahaegadega Pallases aastatel 1935-1944, sellest viimased aastad Ado Vabbe meistriateljees. Samuti esines ta sel ajal aktiivselt näitustel nii Tallinnas kui Tartus, kus sai tunnustust toonastelt mainekamatelt kunstiteadlastelt. Sõja tõttu jäi kunstnikul kool ametlikult lõpetamata. Pavel sai tunda nii mereväelase kui metsavenna elu, ka kannatusi vangilaagris, mis varjutasid paratamatult tema edasist tegevust kunstnikuna: väljaarvamine Kunstnike Liidust, tööde tagaslükkamine näitustelt jms.Louis Paveli hilisem looming, nagu ka käesolev "Tartu vaade“, on oma temaatikalt neutraalne, kujutades peamiselt kunstniku ümbritsevat keskkonda. Antud töö on ajastutruu, dokumenteerides ühte hetke ja ühte vaadet kunagisest Tartust. Teos annab veelkord kinnitust Paveli kunstiandele ja maalioskusele.

Tartu vaade, Louis Pavel E-kunstisalongis

Pavel Louis
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük