Lore, Louis Pavel E-kunstisalongis Louis Pavel kunstiharidus oli keeruliste aegade tõttu lünklik. Ta õppis aastail 1935-1944 vaheaegadega "Pallases“ Ado Vabbe juhendamisel, kuid mobiliseerimine Saksa sõjaväkke ning sõjavangistus Kroonlinnas tõid pikema pausi kunstniku loometeele. Naastes tagasi argiellu jätkas kunstnik uue innuga maalimist, kuid uus löök saabus 1952. a. "Sobimatu“ mineviku pärast, näiteks kuulumine Tartumaa organiseeritud metsavendade hulka, visati Louis Pavel välja Kunstnike Liidust. Seejärel eemaldus kunstnik teadlikult avalikust kunstielust ning veetis suuresti aega looduses, maalides maastikke. Paveli loomingu kõrgajaks on nimetatud Saksa okupatsiooniaastaid 1942-1943, mil ta osales kõigil Tartu kunstinäitustel. Ka kunstikriitikutel ei jäänud tema looming kahe silma vahele. Ajakirjanduses kasutati Paveli loomingust rääkides sõnu "siirus“ ja "sisemine jõud“, mis peegeldusid tema töödes. Paraku aga ei ole sellest perioodist ühtegi tema tööd siinsetes kunstimuuseumides, kuid seda põnevam on kohata antud oksjonil 1943. aastast pärinevat portreed. Teos loob ilusa ajastuhõngulise pildi toonasest moest ning inimkarakteritest. Maali "Lore“ reproduktsioon on ära toodud Kaalu Kirme raamatus "Muusad ei vaikinud“ (Kunst, 2007). 2002 Lore, Louis Pavel E-kunstisalongis Pavel Louis
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Lore, Louis Pavel E-kunstisalongis
Louis Pavel (1915 - 1977)

Lore

1943 Õli, papp 62 x 50
Alghind: € 19000/€1214
24. E-Kunstisalongi XXIV oksjon
28.04.2010 Tallinn, hotell Olümpia

Louis Pavel kunstiharidus oli keeruliste aegade tõttu lünklik. Ta õppis aastail 1935-1944 vaheaegadega "Pallases“ Ado Vabbe juhendamisel, kuid mobiliseerimine Saksa sõjaväkke ning sõjavangistus Kroonlinnas tõid pikema pausi kunstniku loometeele. Naastes tagasi argiellu jätkas kunstnik uue innuga maalimist, kuid uus löök saabus 1952.a. "Sobimatu“ mineviku pärast, näiteks kuulumine Tartumaa organiseeritud metsavendade hulka, visati Louis Pavel välja Kunstnike Liidust. Seejärel eemaldus kunstnik teadlikult avalikust kunstielust ning veetis suuresti aega looduses, maalides maastikke.
Paveli loomingu kõrgajaks on nimetatud Saksa okupatsiooniaastaid 1942-1943, mil ta osales kõigil Tartu kunstinäitustel. Ka kunstikriitikutel ei jäänud tema looming kahe silma vahele. Ajakirjanduses kasutati Paveli loomingust rääkides sõnu "siirus“ ja "sisemine jõud“, mis peegeldusid tema töödes. Paraku aga ei ole sellest perioodist ühtegi tema tööd siinsetes kunstimuuseumides, kuid seda põnevam on kohata antud oksjonil 1943. aastast pärinevat portreed. Teos loob ilusa ajastuhõngulise pildi toonasest moest ning inimkarakteritest.
Maali "Lore“ reproduktsioon on ära toodud Kaalu Kirme raamatus "Muusad ei vaikinud“ (Kunst, 2007).Louis Pavel (1915 - 1977)
Maalikunstnik, sündinud 1915. aastal Valgamaal. Suri 1977. aastal Tartus. Indrek Hirve isa. Õppis 1935-44 Ado Vabbe juhendusel Pallases. Töötas 1970-75 Vanemuise teatris dekoratsioonimaalijana ja Eduard Vilde nimelises Tartu Rahvateatris lavakujundajana. Viljeles realistlikku portreed ja maastikku.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Lore, Louis Pavel E-kunstisalongis

Louis Pavel (1915 - 1977) Lore 1943 Õli, papp 62 x 50 Alghind: € 19000/€1214 24 E-Kunstisalongi XXIV oksjon 28 Louis Pavel kunstiharidus oli keeruliste aegade tõttu lünklik. Ta õppis aastail 1935-1944 vaheaegadega "Pallases“ Ado Vabbe juhendamisel, kuid mobiliseerimine Saksa sõjaväkke ning sõjavangistus Kroonlinnas tõid pikema pausi kunstniku loometeele. Naastes tagasi argiellu jätkas kunstnik uue innuga maalimist, kuid uus löök saabus 1952.a. "Sobimatu“ mineviku pärast, näiteks kuulumine Tartumaa organiseeritud metsavendade hulka, visati Louis Pavel välja Kunstnike Liidust. Seejärel eemaldus kunstnik teadlikult avalikust kunstielust ning veetis suuresti aega looduses, maalides maastikke.Paveli loomingu kõrgajaks on nimetatud Saksa okupatsiooniaastaid 1942-1943, mil ta osales kõigil Tartu kunstinäitustel. Ka kunstikriitikutel ei jäänud tema looming kahe silma vahele. Ajakirjanduses kasutati Paveli loomingust rääkides sõnu "siirus“ ja "sisemine jõud“, mis peegeldusid tema töödes. Paraku aga ei ole sellest perioodist ühtegi tema tööd siinsetes kunstimuuseumides, kuid seda põnevam on kohata antud oksjonil 1943. aastast pärinevat portreed. Teos loob ilusa ajastuhõngulise pildi toonasest moest ning inimkarakteritest. Maali "Lore“ reproduktsioon on ära toodud Kaalu Kirme raamatus "Muusad ei vaikinud“ (Kunst, 2007).

Lore, Louis Pavel E-kunstisalongis

Pavel Louis
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük