Talvine maastik, Kaljo Polli "K. Polli on rahutult eksperimenteeriv kunstnik. Ta loob maale kõigis ¾anrides - figuraalseid kompositsioone, portreid, maastikke, natüürmorte. Maalimise kõrval tegeleb ta edukalt ka tarbekunstiga ning raamatute illustreerimisega. Kunstniku tunnetuslaad on jõuline, impulsiivne," on kirjutatud 1964. aastal Allsalu, Malini ja Polli kuulsa ühisnäituse kataloogis. Ka käesoleval maastikumaalil on äratuntav Pollile nii omane jõuliselt mehine käsitlus tugevate kontuuride ja suure üldistusega. Teos annab aimu ka karmi stiili mõjulepääsust 1960. aastatel. 2002 Talvine maastik, Kaljo Polli E-kunstisalongis Polli Kaljo
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Talvine maastik, Kaljo Polli E-kunstisalongis
Kaljo Polli (1928-2004)

Talvine maastik

1960 Õli, lõuend. Signatuuriga. Originaalraamiga. 60x80
Alghind: € €925
40. E-Kunstisalongi XXXX oksjon
28.10.2017 Tartu galeriis kell 15

"K. Polli on rahutult eksperimenteeriv kunstnik. Ta loob maale
kõigis ¾anrides - figuraalseid kompositsioone, portreid, maastikke,
natüürmorte. Maalimise kõrval tegeleb ta edukalt ka tarbekunstiga
ning raamatute illustreerimisega. Kunstniku tunnetuslaad
on jõuline, impulsiivne," on kirjutatud 1964. aastal
Allsalu, Malini ja Polli kuulsa ühisnäituse kataloogis. Ka käesoleval
maastikumaalil on äratuntav Pollile nii omane jõuliselt
mehine käsitlus tugevate kontuuride ja suure üldistusega. Teos
annab aimu ka karmi stiili mõjulepääsust 1960. aastatel.Kaljo Polli (1928-2004)
Maalikunstnik Kaljo Polli on sündinud 30. jaanuaril 1928 a. Tartumaal Raadikvere külas talupoja perekonnas. Surnud 26.01.2004.a.
Ta õppis Tartu Õpetajate Seminari algkoolis ning Hugo Treffneri poeglaste eragümnaasiumis (joonistusõpetaja E. Ahas).
Sõja-aastad viisid kunstniku nõukogude Venemaa tagalasse, kust naastes asus Polli 1945. aastal õppima Tartu Riiklikku Kunstiinstituuti, mille lõpetas maali erialal 1951. a. J. Võerahansu õpilasena. Pärast seda töötas Tartu Kunstikoolis ja ERKI-s õppejõuna, alates 1953. aastast kuulub Kunstnike Liitu.
Tartu maalikooliga seonduvat peent kolorismi võib aimata kogu K. Polli maaliloomingus. Kaljo Polli loomingu silmapaistev periood langeb 1950. - 1960. aastaisse, mil ta suutis kohandada oma isikupärase portretisti- ja kompositsiooniande ajastuomastele arusaamadele kunstis ning lõi 1950. aastail suuri figuraalseid kompositsioone.
1960. aastate teostes liitub Polli loomingule iseloomulik toonmaal ajastuomase dekoratiivsema käsitusega. Ta on portreteerinud ka mitmeid silmapaistvaid rahvuskultuuri tegelasi ja loonud 1970.-1980. aastail meeleolukaid põhjamaises koloriidis maastikuvaateid ja natüürmorte.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Talvine maastik, Kaljo Polli

Kaljo Polli (1928-2004) Talvine maastik 1960 Õli, lõuend Signatuuriga "K. Polli on rahutult eksperimenteeriv kunstnik. Ta loob maalekõigis ¾anrides - figuraalseid kompositsioone, portreid, maastikke,natüürmorte. Maalimise kõrval tegeleb ta edukalt ka tarbekunstiganing raamatute illustreerimisega. Kunstniku tunnetuslaadon jõuline, impulsiivne," on kirjutatud 1964. aastalAllsalu, Malini ja Polli kuulsa ühisnäituse kataloogis. Ka käesolevalmaastikumaalil on äratuntav Pollile nii omane jõuliseltmehine käsitlus tugevate kontuuride ja suure üldistusega. Teosannab aimu ka karmi stiili mõjulepääsust 1960. aastatel.

Talvine maastik, Kaljo Polli E-kunstisalongis

Polli Kaljo
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük