Põllulilled, Kaljo Polli E-kunstisalongis Johannes Võerahansu õpilasena Tartu Riikliku Kunstiinstituudi lõpetanud Polli töötas esmalt ERKI Tartu osakonnas õppejõuna ning hiljem läks elama Tallinnasse ja oli ERKI-s joonistusõppejõud. Tartu maalikooliga jäi Polli aga alati seotuks ning peen koloriiditunnetus nähtub kogu kunstniku maaliloomingus. Polli lõi aastate vältel maale väga erinevates ¾anrites, eelistades enim just portreekunsti, jäädvustades nii loomeinimesi, haritlasi kui ka sportlasi. Ta on loonud nii suuremõõtmelist monumentaalset kompositsiooni, samas viljelenud ka raamatugraafikat. 1970. -1980. aastail maalis Polli põhjamaises koloriidis maastikuvaateid ja natüürmorte, kus kunstniku jaoks oli esmatähtis hetkemulje tabamine. Kunstnik on seda ise kirjeldanud nii "Mina panen kõik kohe välja. Ei jaksa oma muljeid enesele hoida. Teist korda ma enam sama pilti teha ei saaks. “ 2002 Põllulilled, Kaljo Polli E-kunstisalongis Polli Kaljo
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Põllulilled, Kaljo Polli E-kunstisalongis
Kaljo Polli (1928-2004)

Põllulilled

1989 Õli, kartong. Signatuuriga. 81x51
Alghind: € €850, lõpphind: € 925
33. E-Kunstisalongi XXXIII oksjon
09.11.2014 Tartu galeriis kell 15

Johannes Võerahansu õpilasena Tartu Riikliku Kunstiinstituudi lõpetanud Polli töötas esmalt ERKI Tartu osakonnas õppejõuna ning hiljem läks elama Tallinnasse ja oli ERKI-s joonistusõppejõud. Tartu maalikooliga jäi Polli aga alati seotuks ning peen koloriiditunnetus nähtub kogu kunstniku maaliloomingus.
Polli lõi aastate vältel maale väga erinevates ¾anrites, eelistades enim just portreekunsti, jäädvustades nii loomeinimesi, haritlasi kui ka sportlasi. Ta on loonud nii suuremõõtmelist monumentaalset kompositsiooni, samas viljelenud ka raamatugraafikat. 1970.-1980. aastail maalis Polli põhjamaises koloriidis maastikuvaateid ja natüürmorte, kus kunstniku jaoks oli esmatähtis hetkemulje tabamine. Kunstnik on seda ise kirjeldanud nii "Mina panen kõik kohe välja. Ei jaksa oma muljeid enesele hoida. Teist korda ma enam sama pilti teha ei saaks.“Kaljo Polli (1928-2004)
Maalikunstnik Kaljo Polli on sündinud 30. jaanuaril 1928 a. Tartumaal Raadikvere külas talupoja perekonnas. Surnud 26.01.2004.a.
Ta õppis Tartu Õpetajate Seminari algkoolis ning Hugo Treffneri poeglaste eragümnaasiumis (joonistusõpetaja E. Ahas).
Sõja-aastad viisid kunstniku nõukogude Venemaa tagalasse, kust naastes asus Polli 1945. aastal õppima Tartu Riiklikku Kunstiinstituuti, mille lõpetas maali erialal 1951. a. J. Võerahansu õpilasena. Pärast seda töötas Tartu Kunstikoolis ja ERKI-s õppejõuna, alates 1953. aastast kuulub Kunstnike Liitu.
Tartu maalikooliga seonduvat peent kolorismi võib aimata kogu K. Polli maaliloomingus. Kaljo Polli loomingu silmapaistev periood langeb 1950. - 1960. aastaisse, mil ta suutis kohandada oma isikupärase portretisti- ja kompositsiooniande ajastuomastele arusaamadele kunstis ning lõi 1950. aastail suuri figuraalseid kompositsioone.
1960. aastate teostes liitub Polli loomingule iseloomulik toonmaal ajastuomase dekoratiivsema käsitusega. Ta on portreteerinud ka mitmeid silmapaistvaid rahvuskultuuri tegelasi ja loonud 1970.-1980. aastail meeleolukaid põhjamaises koloriidis maastikuvaateid ja natüürmorte.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Põllulilled, Kaljo Polli E-kunstisalongis

Kaljo Polli (1928-2004) Põllulilled 1989 Õli, kartong Signatuuriga Johannes Võerahansu õpilasena Tartu Riikliku Kunstiinstituudi lõpetanud Polli töötas esmalt ERKI Tartu osakonnas õppejõuna ning hiljem läks elama Tallinnasse ja oli ERKI-s joonistusõppejõud. Tartu maalikooliga jäi Polli aga alati seotuks ning peen koloriiditunnetus nähtub kogu kunstniku maaliloomingus. Polli lõi aastate vältel maale väga erinevates ¾anrites, eelistades enim just portreekunsti, jäädvustades nii loomeinimesi, haritlasi kui ka sportlasi. Ta on loonud nii suuremõõtmelist monumentaalset kompositsiooni, samas viljelenud ka raamatugraafikat. 1970.-1980. aastail maalis Polli põhjamaises koloriidis maastikuvaateid ja natüürmorte, kus kunstniku jaoks oli esmatähtis hetkemulje tabamine. Kunstnik on seda ise kirjeldanud nii "Mina panen kõik kohe välja. Ei jaksa oma muljeid enesele hoida. Teist korda ma enam sama pilti teha ei saaks.“

Põllulilled, Kaljo Polli E-kunstisalongis

Polli Kaljo
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük