Sõtta kutse, Richard Sööt Richard Sööt on öelnud, et maal peab olema nagu muusika, nagu luule või koguni abstraktne mõistatus, mis peab kujunema kunstniku tunnete reaktsioonis, kanduma üle vaatajale ja tekitama vaatajas samasuguse reaktsiooni. Richard Sööt oli väliseesti kunstnik, kes oma kunstihariduse dekoratsiooni erialal omandas aastatel 1933-1936 Riigi Kunsttööstuskoolis Roman Nymani ja August Janseni juures. Sellest tulenevalt iseloomustabki kunstniku maalilaadi stiliseeritud vorm ning dekoratiivne koloriit. II maailmasõja sündmuste tõttu oli kunstnik sunnitud sarnaselt paljudele loomeinimestele kodumaalt põgenema. Alates 1949. aastast elas ta USA-s, kus asutas ka oma kunstistuudio ning kuulus mitmetesse kunstiühingutesse. Järgnevate aastate loomingus oli läbivaks ja ühtlasi ta meelisteemaks Eesti ajalugu, mis räägib selgelt kunstniku hoiakutest ning väärtushinnangutest. Elades võõrsil, ei unustanud ta kodumaad ega selle saatust. Richard Sööti looming on läbi põimitud rahvusromantilistest meeleoludest ning üheks enim käsitletud temaatikaks kunstniku loomingus on olnud Muistne Vabadussõda. Maal "Sõtta kutse“ mõjub nii oma tehnilise teostuse kui ka temaatika käsitlusega äärmiselt müstiliselt ning muinasjutuliselt. Põhjamaine taevas üksikute tähtede ning virmalistega, taluõuedele kogunenud mehed, kes on valmis seisma oma kodu ning vabaduse eest. Kunstniku looming oli justkui kiidulaul esiisadele ning meestele, kes allavandumata siinse vabaduse eest võitlesid. Teine maal, millel puudub konkreetne pealkiri, on Richard Söödi otsene ning selge väljaütlemine oma poliitilisest meelestatusest ning armastusest Eestimaa vastu. See on tagasivaade ajalukku, 20. sajandi keerulistesse oludesse, mille edasiandmisel on kunstnik kasutanud rohket sümbolite keelt 2007 Sõtta kutse, Richard Sööt E-kunstisalongis Sööt Richard
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Sõtta kutse, Richard Sööt E-kunstisalongis
Richard Sööt (1903-2002)

Sõtta kutse

1984-85 Õli, lõuend 59 x 76
Alghind: € 18000/€1150
22. E-Kunstisalongi XXII oksjon
28.06.2009 kell 16 Pärnus, Sunsetis (Rannahoone), Kapteni salongis

Richard Sööt on öelnud, et maal peab olema nagu muusika, nagu luule või koguni abstraktne mõistatus, mis peab kujunema kunstniku tunnete reaktsioonis, kanduma üle vaatajale ja tekitama vaatajas samasuguse reaktsiooni.
Richard Sööt oli väliseesti kunstnik, kes oma kunstihariduse dekoratsiooni erialal omandas aastatel 1933-1936 Riigi Kunsttööstuskoolis Roman Nymani ja August Janseni juures. Sellest tulenevalt iseloomustabki kunstniku maalilaadi stiliseeritud vorm ning dekoratiivne koloriit. II maailmasõja sündmuste tõttu oli kunstnik sunnitud sarnaselt paljudele loomeinimestele kodumaalt põgenema. Alates 1949. aastast elas ta USA-s, kus asutas ka oma kunstistuudio ning kuulus mitmetesse kunstiühingutesse. Järgnevate aastate loomingus oli läbivaks ja ühtlasi ta meelisteemaks Eesti ajalugu, mis räägib selgelt kunstniku hoiakutest ning väärtushinnangutest. Elades võõrsil, ei unustanud ta kodumaad ega selle saatust.
Richard Sööti looming on läbi põimitud rahvusromantilistest meeleoludest ning üheks enim käsitletud temaatikaks kunstniku loomingus on olnud Muistne Vabadussõda. Maal "Sõtta kutse“ mõjub nii oma tehnilise teostuse kui ka temaatika käsitlusega äärmiselt müstiliselt ning muinasjutuliselt. Põhjamaine taevas üksikute tähtede ning virmalistega, taluõuedele kogunenud mehed, kes on valmis seisma oma kodu ning vabaduse eest. Kunstniku looming oli justkui kiidulaul esiisadele ning meestele, kes allavandumata siinse vabaduse eest võitlesid. Teine maal, millel puudub konkreetne pealkiri, on Richard Söödi otsene ning selge väljaütlemine oma poliitilisest meelestatusest ning armastusest Eestimaa vastu. See on tagasivaade ajalukku, 20. sajandi keerulistesse oludesse, mille edasiandmisel on kunstnik kasutanud rohket sümbolite keeltTeosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Sõtta kutse, Richard Sööt

Richard Sööt (1903-2002) Sõtta kutse 1984-85 Õli, lõuend 59 x 76 Alghind: € 18000/€1150 22 E-Kunstisalongi XXII oksjon 28 Richard Sööt on öelnud, et maal peab olema nagu muusika, nagu luule või koguni abstraktne mõistatus, mis peab kujunema kunstniku tunnete reaktsioonis, kanduma üle vaatajale ja tekitama vaatajas samasuguse reaktsiooni. Richard Sööt oli väliseesti kunstnik, kes oma kunstihariduse dekoratsiooni erialal omandas aastatel 1933-1936 Riigi Kunsttööstuskoolis Roman Nymani ja August Janseni juures. Sellest tulenevalt iseloomustabki kunstniku maalilaadi stiliseeritud vorm ning dekoratiivne koloriit. II maailmasõja sündmuste tõttu oli kunstnik sunnitud sarnaselt paljudele loomeinimestele kodumaalt põgenema. Alates 1949. aastast elas ta USA-s, kus asutas ka oma kunstistuudio ning kuulus mitmetesse kunstiühingutesse. Järgnevate aastate loomingus oli läbivaks ja ühtlasi ta meelisteemaks Eesti ajalugu, mis räägib selgelt kunstniku hoiakutest ning väärtushinnangutest. Elades võõrsil, ei unustanud ta kodumaad ega selle saatust. Richard Sööti looming on läbi põimitud rahvusromantilistest meeleoludest ning üheks enim käsitletud temaatikaks kunstniku loomingus on olnud Muistne Vabadussõda. Maal "Sõtta kutse“ mõjub nii oma tehnilise teostuse kui ka temaatika käsitlusega äärmiselt müstiliselt ning muinasjutuliselt. Põhjamaine taevas üksikute tähtede ning virmalistega, taluõuedele kogunenud mehed, kes on valmis seisma oma kodu ning vabaduse eest. Kunstniku looming oli justkui kiidulaul esiisadele ning meestele, kes allavandumata siinse vabaduse eest võitlesid. Teine maal, millel puudub konkreetne pealkiri, on Richard Söödi otsene ning selge väljaütlemine oma poliitilisest meelestatusest ning armastusest Eestimaa vastu. See on tagasivaade ajalukku, 20. sajandi keerulistesse oludesse, mille edasiandmisel on kunstnik kasutanud rohket sümbolite keelt

Sõtta kutse, Richard Sööt E-kunstisalongis

Sööt Richard
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük