Sinised lilled, Lydia Mei L. Mei on keskmine õde tuntud naiskunstnike Meide perekonnas, kes õppis Petrogradis arhitektuuri. Tema põhialaks kujunes aga akvarell, Mei varases loomingus domineerivad portreed ja natüürmordid. Sõjajärgseil aastail köidab L. Mei tähelepanu aga lillemaal. Ta jäädvustab nii lihtsaid põllulilli kui ka suurejoonelisi bukette. Antud töös on kunstniku tähelepanu köitnud kevadised tagasihoidlikud õied. Lillede haprus ja võlu tuleb eriti ilmekalt esile heledal foonil. Intiimsust lisab tööle ka lihtsavormiliste tumedate savianumate kasutamine. E-Kunstisalongi XXXIV oksjon Sinised lilled, Lydia Mei E-kunstisalongis Mei Lydia
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Sinised lilled, Lydia Mei E-kunstisalongis

Sinised lilled

1946 Akvarell, paber. Ava: 41,2 x 32,8. Signatuuriga.
Alghind: 8 500/ € 543
10. Meistrimärk
23.10.2003 Mustpeade Maja

L. Mei on keskmine õde tuntud naiskunstnike Meide perekonnas, kes õppis Petrogradis arhitektuuri. Tema põhialaks kujunes aga akvarell, Mei varases loomingus domineerivad portreed ja natüürmordid. Sõjajärgseil aastail köidab L. Mei tähelepanu aga lillemaal. Ta jäädvustab nii lihtsaid põllulilli kui ka suurejoonelisi bukette. Antud töös on kunstniku tähelepanu köitnud kevadised tagasihoidlikud õied. Lillede haprus ja võlu tuleb eriti ilmekalt esile heledal foonil. Intiimsust lisab tööle ka lihtsavormiliste tumedate savianumate kasutamine.Lydia Mei
Sündinud 1896 Liepajas. Suri 1965. aastal Tallinnas. Natalie ja Kristine Mei õde, 1920-28 Anton Starkopfi abikaasa. 1915-1918 õppis Petrogradi Naiste Polütehnilises Instituudis arhitektuuri. Viljeles peamiselt natüürmorti ja portreed. Tema varaseis põhiliselt tarbeesemeid kujutavais natüürmortides ilmneb uusasjalikku materjali rõhutamist, teoseti ka art deco'likku stiililaadi. 1930. aastate II poolel muutus käsitlusviis vabamaks, maalilisemaks ja värvikamaks. Näitustel esinenud alates 1919. aastast, Kunstnike Liidu liige 1944. aastast.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Sinised lilled, Lydia Mei

Lydia Mei Sinised lilled 1946 Akvarell, paber Ava: 41,2 x 32,8 L. Mei on keskmine õde tuntud naiskunstnike Meide perekonnas, kes õppis Petrogradis arhitektuuri. Tema põhialaks kujunes aga akvarell, Mei varases loomingus domineerivad portreed ja natüürmordid. Sõjajärgseil aastail köidab L. Mei tähelepanu aga lillemaal. Ta jäädvustab nii lihtsaid põllulilli kui ka suurejoonelisi bukette. Antud töös on kunstniku tähelepanu köitnud kevadised tagasihoidlikud õied. Lillede haprus ja võlu tuleb eriti ilmekalt esile heledal foonil. Intiimsust lisab tööle ka lihtsavormiliste tumedate savianumate kasutamine.

Sinised lilled, Lydia Mei E-kunstisalongis

Mei Lydia
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük