Lilled, Lydia Mei E-kunstisalongis Lydia Mei oli üks kolmest õest, kellest sai samuti kunstnik: tema vanem õde Kristine oli skulptor ning noorem õde Natalie teatrikunstnik. 1916-1918 õppis Lydia Mei Peterburi Naiste Polütehnikumi arhitektuuriosakonnas. Eestisse naastes täiendas ta end Nikolai Triigi juures maali alal ning töötas arhitektuuri vallas, luues kavandeid nii monumentidele kui ka mööblile. Samal ajal tegeles Mei ka kujutava kunstiga, saavutades akvarellis tõelise meisterlikkuse, kus tema meelis¾anriteks olid natüürmort ja portree. 1940. aastatel hakkas kunstniku loomingus valitsema lillemaal. Teda inspireerisid nii lihtsates savianumates põllulilled kui ka pidulikumad buketid meisseni-vaasides. 2003 Lilled, Lydia Mei E-kunstisalongis Mei Lydia
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Lilled, Lydia Mei E-kunstisalongis
Lydia Mei (1896-1965)

Lilled

1954? Õli, papp. Signatuuriga. 44x35
Alghind: € €975
34. E-Kunstisalongi XXXIV oksjon
28.03.2015 Tartu galeriis kell 15

Lydia Mei oli üks kolmest õest, kellest sai samuti kunstnik:
tema vanem õde Kristine oli skulptor ning noorem õde Natalie
teatrikunstnik. 1916-1918 õppis Lydia Mei Peterburi Naiste
Polütehnikumi arhitektuuriosakonnas. Eestisse naastes täiendas
ta end Nikolai Triigi juures maali alal ning töötas arhitektuuri
vallas, luues kavandeid nii monumentidele kui ka mööblile.
Samal ajal tegeles Mei ka kujutava kunstiga, saavutades
akvarellis tõelise meisterlikkuse, kus tema meelis¾anriteks olid
natüürmort ja portree. 1940. aastatel hakkas kunstniku loomingus
valitsema lillemaal. Teda inspireerisid nii lihtsates savianumates
põllulilled kui ka pidulikumad buketid meisseni-vaasides.Lydia Mei (1896-1965)
Sündinud 1896 Liepajas. Suri 1965. aastal Tallinnas. Natalie ja Kristine Mei õde, 1920-28 Anton Starkopfi abikaasa. 1915-1918 õppis Petrogradi Naiste Polütehnilises Instituudis arhitektuuri. Viljeles peamiselt natüürmorti ja portreed. Tema varaseis põhiliselt tarbeesemeid kujutavais natüürmortides ilmneb uusasjalikku materjali rõhutamist, teoseti ka art deco'likku stiililaadi. 1930. aastate II poolel muutus käsitlusviis vabamaks, maalilisemaks ja värvikamaks. Näitustel esinenud alates 1919. aastast, Kunstnike Liidu liige 1944. aastast.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Lilled, Lydia Mei E-kunstisalongis

Lydia Mei (1896-1965) Lilled 1954? Õli, papp Signatuuriga Lydia Mei oli üks kolmest õest, kellest sai samuti kunstnik:tema vanem õde Kristine oli skulptor ning noorem õde Natalieteatrikunstnik. 1916-1918 õppis Lydia Mei Peterburi NaistePolütehnikumi arhitektuuriosakonnas. Eestisse naastes täiendasta end Nikolai Triigi juures maali alal ning töötas arhitektuurivallas, luues kavandeid nii monumentidele kui ka mööblile.Samal ajal tegeles Mei ka kujutava kunstiga, saavutadesakvarellis tõelise meisterlikkuse, kus tema meelis¾anriteks olidnatüürmort ja portree. 1940. aastatel hakkas kunstniku loomingusvalitsema lillemaal. Teda inspireerisid nii lihtsates savianumatespõllulilled kui ka pidulikumad buketid meisseni-vaasides.

Lilled, Lydia Mei E-kunstisalongis

Mei Lydia
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük