Sarjast Aknad ja maastikud, Raul Meel astus kunstimaastikule 1960. aastatel. Rahvusvaheliselt tunnustatud kunstnik, kelle loomingut on eksponeeritud nii ühisnäituste kui isikunäituste vormis üle maailma, sh Itaalias, USA-s, Seoulis, Eestis jm. Kokku ligi 600 ühisnäitust ning üle 100 isikunäituse. Silmatorkavaimaks võib pidada 1972. aasta Veneetsia Kunstibiennaali kuraatorinäitust. Sari „Aknad ja maastikud“ (1986-1992) sündis keset sügavat vene-aega raudse eesriide taga, mis teeb kunstniku valitud värvigamma- sinine, must ja valge- eriti tähenduslikuks. Tuntud avangardi ning lääneliku mõttesuuna eestvedaja Raul Meele loomingusse saab suhtuda kui poliitilisse diskussiooni, mis katsetab piire oma sümboolika, toonide ja tekstide valikuga. Kunstnike Liidu liige aastast 1990. Sari „Aknad ja maastikud“ on esindatud kataloogi „From Gulag to Glasnost“ 168. lehel, autor Norton Dodge. Graafiline leht sarjast „Aknad ja maastikud” kuulub Eesti Kunstimuuseumi graafikakogusse. 2013 Sarjast Aknad ja maastikud, Raul Meel E-kunstisalongis Meel Raul
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Sarjast Aknad ja maastikud, Raul Meel E-kunstisalongis
Raul Meel (sünd 1941)

Sarjast Aknad ja maastikud

1989. Serigraafia, paber. Lm 160x100. Signatuuriga.
Alghind: € €1900
49. E-Kunstisalongi XLIX oksjon
27.03.2022 Tartu galeriis kell 13

Raul Meel astus kunstimaastikule 1960. aastatel. Rahvusvaheliselt tunnustatud kunstnik, kelle loomingut on eksponeeritud nii ühisnäituste kui isikunäituste vormis üle maailma, sh Itaalias, USA-s, Seoulis, Eestis jm. Kokku ligi 600 ühisnäitust ning üle 100 isikunäituse. Silmatorkavaimaks võib pidada 1972. aasta Veneetsia Kunstibiennaali kuraatorinäitust. Sari „Aknad ja maastikud“ (1986-1992) sündis keset sügavat vene-aega raudse eesriide taga, mis teeb kunstniku valitud värvigamma- sinine, must ja valge- eriti tähenduslikuks. Tuntud avangardi ning lääneliku mõttesuuna eestvedaja Raul Meele loomingusse saab suhtuda kui poliitilisse diskussiooni, mis katsetab piire oma sümboolika, toonide ja tekstide valikuga. Kunstnike Liidu liige aastast 1990. Sari „Aknad ja maastikud“ on esindatud kataloogi „From Gulag to Glasnost“ 168. lehel, autor Norton Dodge. Graafiline leht sarjast „Aknad ja maastikud” kuulub
Eesti Kunstimuuseumi graafikakogusse.Raul Meel (sünd 1941)
Raul Meel on eesti graafik ning maalikunstnik, kes on sündinud 1941. aastal Harjumaal. Meel on õppinud energeetikat ning kunstiteadmised on ta omal käel omandanud. Raul Meel tuli kunsti 60ndate aastate lõpul ning liitus kohe eesti noore kunsti avangardse osaga. Graafikas on ta kasutanud peamiselt serigraafiatehnikat, maalis akrüüli. Näitustel on osalenud juba alates 1969. aastast nii kodus kui välismaal, kus võitnud ka auhindu. Eesti Vabariigi kultuuripreemiaga autasustati Raul Meelt 1995. aastal. Alates 1975. aastast on kunstnik Rahvusvahelise Graafikaühingu ja 1990. aastast Kunstnike Liidu liige.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Sarjast Aknad ja maastikud,

Raul Meel (sünd 1941) Sarjast Aknad ja maastikud 1989 Serigraafia, paber Raul Meel astus kunstimaastikule 1960. aastatel. Rahvusvaheliselt tunnustatud kunstnik, kelle loomingut on eksponeeritud nii ühisnäituste kui isikunäituste vormis üle maailma, sh Itaalias, USA-s, Seoulis, Eestis jm. Kokku ligi 600 ühisnäitust ning üle 100 isikunäituse. Silmatorkavaimaks võib pidada 1972. aasta Veneetsia Kunstibiennaali kuraatorinäitust. Sari „Aknad ja maastikud“ (1986-1992) sündis keset sügavat vene-aega raudse eesriide taga, mis teeb kunstniku valitud värvigamma- sinine, must ja valge- eriti tähenduslikuks. Tuntud avangardi ning lääneliku mõttesuuna eestvedaja Raul Meele loomingusse saab suhtuda kui poliitilisse diskussiooni, mis katsetab piire oma sümboolika, toonide ja tekstide valikuga. Kunstnike Liidu liige aastast 1990. Sari „Aknad ja maastikud“ on esindatud kataloogi „From Gulag to Glasnost“ 168. lehel, autor Norton Dodge. Graafiline leht sarjast „Aknad ja maastikud” kuulubEesti Kunstimuuseumi graafikakogusse.

Sarjast Aknad ja maastikud, Raul Meel E-kunstisalongis

Meel Raul
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük