30 Sarjast aknad ja Mitmete rahvusvaheliste kunstiauhindadega pärjatud Raul Meele loomingusse saab suhtuda kui poliitilisse diskussiooni, mis katsetab piire oma sümboolika, toonide ja tekstide valikuga. 1989. aastal pälvis Meel nii Eduard Wiiralti graafikapreemia kui Kristjan Raua nimelise kunstipreemia. 1995. ja 1998. aastal Eesti Vabariigi kultuuripreemia. Kunstiteadlane Harry Liivrand on kirjutanud: „1985. aastal alustab Raul Meel tööd sarjaga „Aknad ja maastikud“. Sellest saab kunstniku loomingu väljapaistvamaid teoseid nii kujundi tabavuse poolest kui sõnumi kõlavuselt üldse. Sarja põhikujundit, Eesti kontuurkaarti, on kasutatud suure sisemise vabadusega. “ Käesolev teos sarjast „Aknad ja maastikud“ oli eksponeeritud Tallinna VIII graafikatriennaali näitusel ning on ära toodud näituse nimestikus lk 5. Graafiline leht sarjast „Aknad ja maastikud“ kuulub Eesti Kunstimuuseumi graafikakogusse. 2013 30. Sarjast aknad ja maastikud, Raul Meel E-kunstisalongis Meel Raul
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
30. Sarjast aknad ja maastikud, Raul Meel E-kunstisalongis
Raul Meel (sünd 1941)

30. Sarjast aknad ja maastikud

1989. Serigraafia, paber. Lm 160x100. Signatuuriga.
Alghind: € 1700
53. E-Kunstisalongi LIII oksjon
13.04.2024 Tartu galeriis kell 13

Mitmete rahvusvaheliste kunstiauhindadega pärjatud Raul Meele loomingusse saab suhtuda kui poliitilisse diskussiooni, mis katsetab piire oma sümboolika, toonide ja tekstide valikuga. 1989. aastal pälvis Meel nii Eduard Wiiralti graafikapreemia kui Kristjan Raua nimelise kunstipreemia. 1995. ja 1998. aastal Eesti Vabariigi kultuuripreemia. Kunstiteadlane Harry Liivrand on kirjutanud: „1985. aastal alustab Raul Meel tööd sarjaga „Aknad ja maastikud“. Sellest saab kunstniku loomingu väljapaistvamaid teoseid nii kujundi tabavuse poolest kui sõnumi kõlavuselt üldse. Sarja põhikujundit, Eesti kontuurkaarti, on kasutatud suure sisemise vabadusega.“ Käesolev teos sarjast „Aknad ja maastikud“ oli eksponeeritud Tallinna VIII graafikatriennaali näitusel ning on ära toodud näituse nimestikus lk 5. Graafiline leht sarjast „Aknad ja maastikud“ kuulub Eesti Kunstimuuseumi graafikakogusse.Raul Meel (sünd 1941)
Raul Meel on eesti graafik ning maalikunstnik, kes on sündinud 1941. aastal Harjumaal. Meel on õppinud energeetikat ning kunstiteadmised on ta omal käel omandanud. Raul Meel tuli kunsti 60ndate aastate lõpul ning liitus kohe eesti noore kunsti avangardse osaga. Graafikas on ta kasutanud peamiselt serigraafiatehnikat, maalis akrüüli. Näitustel on osalenud juba alates 1969. aastast nii kodus kui välismaal, kus võitnud ka auhindu. Eesti Vabariigi kultuuripreemiaga autasustati Raul Meelt 1995. aastal. Alates 1975. aastast on kunstnik Rahvusvahelise Graafikaühingu ja 1990. aastast Kunstnike Liidu liige.
30. Sarjast aknad ja maastikud, Raul Meel E-kunstisalongis


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

30 Sarjast aknad ja

Raul Meel (sünd 1941) 30 Sarjast aknad ja maastikud 1989 Mitmete rahvusvaheliste kunstiauhindadega pärjatud Raul Meele loomingusse saab suhtuda kui poliitilisse diskussiooni, mis katsetab piire oma sümboolika, toonide ja tekstide valikuga. 1989. aastal pälvis Meel nii Eduard Wiiralti graafikapreemia kui Kristjan Raua nimelise kunstipreemia. 1995. ja 1998. aastal Eesti Vabariigi kultuuripreemia. Kunstiteadlane Harry Liivrand on kirjutanud: „1985. aastal alustab Raul Meel tööd sarjaga „Aknad ja maastikud“. Sellest saab kunstniku loomingu väljapaistvamaid teoseid nii kujundi tabavuse poolest kui sõnumi kõlavuselt üldse. Sarja põhikujundit, Eesti kontuurkaarti, on kasutatud suure sisemise vabadusega.“ Käesolev teos sarjast „Aknad ja maastikud“ oli eksponeeritud Tallinna VIII graafikatriennaali näitusel ning on ära toodud näituse nimestikus lk 5. Graafiline leht sarjast „Aknad ja maastikud“ kuulub Eesti Kunstimuuseumi graafikakogusse.

30. Sarjast aknad ja maastikud, Raul Meel E-kunstisalongis

Meel Raul
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük