San Sebastiani rannapromenaad, Eduard Eesti kunstilukku on Eduard Ole jäädvustunud 1923. aastal asutatud avangardistliku Eesti Kunstnikkude rühma asutajana. Tunnustatud kunstnikul ja kunstiõpetajal oli juba enne Eestist lahkumist omane rändurihing. Ka pärast Rootsi elama asumist säilis tal tung avastada maailma eri paiku. 2010. aastal ilmus Eestis Eduard Ole reisimälestuste kogumik "Suurel maanteel I-II“. Raamatu sissejuhatuses toonitab kunstnik, et just reisirännakutel on valminud mitmed tema maalid, mis nüüdseks on üle maailma laiali, meenutuseks neist ainult seesama reisipäevik. Kunstiteadlane Tiina Abel on Ole loomingust eksiilis kirjutanud nõnda: "1943. aastal üle Soome Rootsi emigreerunud Ole ei kaotanud ka viimase poolsajandi loomingus kübetki varasemast loomislustist. Süvenes rõõm värvist, “hetkes olemine" võttis spontaanse maalimise vormi. “ 2020 San Sebastiani rannapromenaad, Eduard Ole E-kunstisalongis Ole Eduard
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
San Sebastiani rannapromenaad, Eduard Ole E-kunstisalongis
Eduard Ole (1898-1995)

San Sebastiani rannapromenaad

1961 Õli, lõuend. Signatuuriga. 59x65
Alghind: € 2900€, lõpphind: € müüdud
38. E-Kunstisalongi XXXVIII oksjon
25.03.2017 Tartu galeriis kell 15

Eesti kunstilukku on Eduard Ole jäädvustunud 1923. aastal asutatud avangardistliku Eesti Kunstnikkude rühma asutajana. Tunnustatud kunstnikul ja kunstiõpetajal oli juba enne Eestist lahkumist omane rändurihing. Ka pärast Rootsi elama asumist säilis tal tung avastada maailma eri paiku. 2010. aastal ilmus Eestis Eduard Ole reisimälestuste kogumik "Suurel maanteel I-II“. Raamatu sissejuhatuses toonitab kunstnik, et just reisirännakutel on valminud mitmed tema maalid, mis nüüdseks on üle maailma laiali, meenutuseks neist ainult seesama reisipäevik. Kunstiteadlane Tiina Abel on Ole loomingust eksiilis kirjutanud nõnda: "1943. aastal üle Soome Rootsi emigreerunud Ole ei kaotanud ka viimase poolsajandi loomingus kübetki varasemast loomislustist. Süvenes rõõm värvist, “hetkes olemine" võttis spontaanse maalimise vormi.“Eduard Ole (1898-1995)
Maalikunstnik Eduard Ole sündis 1898. aastal Valgamaal. Suri 1995. aastal Stockholmis. Lõpetas 1918. aastal Penza kunstikooli gümnaasiumi joonistusõpetaja kutsega. Eestisse naasnuna alustas ta tööd joonistusõpetajana. Välisreisidest on olulisim 1927 tehtud õpireis Pariisi, 1937 käis ta Londonis, Antverpenis ja Itaalias. 1943. aastal lahkus ta Soome ning 1944. aastast elas ta Rootsis Vällingbys.1923. aastal lõid peamiselt "penzalased" avangardistliku Eesti Kunstnikkude Rühma ning jaanuaris 1924 sai koos lätlastest õpingukaaslastega teoks Eesti ja Läti kubistide ühisnäitus Tartus ja Tallinnas. Olles küll Eesti Kunstnikkude Rühmaasutajaid, ei rakendanud Ole kubismi põhimõtteid järjekindlalt: ta ei lõhkunud vormi, vaid üksnes lihtsustas ja geometriseeris seda. 1920. aastate keskpaigast lõi maheda harmoonilise koloriidiga ja hajuvate tooniüleminekutega maale. 1950.-60. aastail muutus kujutusviis ekspressiivseks. 1970. aastate teoseis ilmneb taas noorpõlveloomingule omane lihtsusetaotlus.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

San Sebastiani rannapromenaad, Eduard

Eduard Ole (1898-1995) San Sebastiani rannapromenaad 1961 Õli, lõuend Signatuuriga Eesti kunstilukku on Eduard Ole jäädvustunud 1923. aastal asutatud avangardistliku Eesti Kunstnikkude rühma asutajana. Tunnustatud kunstnikul ja kunstiõpetajal oli juba enne Eestist lahkumist omane rändurihing. Ka pärast Rootsi elama asumist säilis tal tung avastada maailma eri paiku. 2010. aastal ilmus Eestis Eduard Ole reisimälestuste kogumik "Suurel maanteel I-II“. Raamatu sissejuhatuses toonitab kunstnik, et just reisirännakutel on valminud mitmed tema maalid, mis nüüdseks on üle maailma laiali, meenutuseks neist ainult seesama reisipäevik. Kunstiteadlane Tiina Abel on Ole loomingust eksiilis kirjutanud nõnda: "1943. aastal üle Soome Rootsi emigreerunud Ole ei kaotanud ka viimase poolsajandi loomingus kübetki varasemast loomislustist. Süvenes rõõm värvist, “hetkes olemine" võttis spontaanse maalimise vormi.“

San Sebastiani rannapromenaad, Eduard Ole E-kunstisalongis

Ole Eduard
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük