Sacré-Cœuri kirik Pariisis, Herman Kunstiõpingud algasid Talvikul Riigi Kunsttööstuskoolis raamatuköitmise ja nahkehistöö alal ning jätkusid 1928. aastal Helsingi Soome Kunstiühingu koolis maali ja graafika alal. 1930. aastatel täiendas kunstnik end mitmetes Euroopa riikides, sh Rootsis, Saksamaal, Hollandis, Belgias ja Saksamaal. II maailmasõja hakul pöördus Talvik kodumaale tagasi, et siit 1944. aastal lõplikult Rootsi elama asuda. Talviku loomingut mõjutas oluliselt tema sügavalt uskliku perekonna taust: nägemuslik ja religioosne sümbolism on tema teostele väga omane. Selle kõrval on olulisel kohal ka maastiku- ja linnamotiivide kujutamine, kus kunstniku tundlikku silma köitsid nii põhjamaine loodus kui ka suurlinnade atraktiivsed vaated. Antud teosel on Talvik kujutanud Pariisi üht sümbolit Montmartre’i mäel - Sacré-Cœuri kirikut. Meistritöö Sacré-Cœuri kirik Pariisis, Herman Talvik E-kunstisalongis Talvik Herman
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni.
Sacré-Cœuri kirik Pariisis, Herman Talvik E-kunstisalongis

Sacré-Cœuri kirik Pariisis

Õli, lõuend. Signatuuriga. 55x90
Alghind: € 750, lõpphind: € 800
37. E-Kunstisalongi XXXVII oksjon
05.11.2016 Tartu galeriis kell 15

Kunstiõpingud algasid Talvikul Riigi Kunsttööstuskoolis raamatuköitmise ja nahkehistöö alal ning jätkusid 1928. aastal Helsingi Soome Kunstiühingu koolis maali ja graafika alal. 1930. aastatel täiendas kunstnik end mitmetes Euroopa riikides, sh Rootsis, Saksamaal, Hollandis, Belgias ja Saksamaal. II maailmasõja hakul pöördus Talvik kodumaale tagasi, et siit 1944. aastal lõplikult Rootsi elama asuda. Talviku loomingut mõjutas oluliselt tema sügavalt uskliku perekonna taust: nägemuslik ja religioosne sümbolism on tema teostele väga omane. Selle kõrval on olulisel kohal ka maastiku- ja linnamotiivide kujutamine, kus kunstniku tundlikku silma köitsid nii põhjamaine loodus kui ka suurlinnade atraktiivsed vaated. Antud teosel on Talvik kujutanud Pariisi üht sümbolit Montmartre’i mäel - Sacré-Cœuri kirikut.Herman Talvik
Maalikunstnik ja graafik Herman Talvik on sündinud 1906. aastal. Suri 1984. aastal Rootsis, Funäsdalenis. Õppis 1921–1926 aastatel Riigi Kunstitööstuskoolis raamatuköitmist ja nahkehistööd ning 1926–1928 Helsingis Soome Kunstiühingu koolis maalimist. Täiendas end 1928–1934 Pariisis. Lahkus 1944. aastal Rootsi, töötas seal vabakunstnikuna. Kuulus alates 1964. aastast Rootsi Graafikute Ühingusse. Alustas looduslähedases laadis maastiku- ja linnavaadetega. 1930. aastate lõpus hakkas looma nägemuslik-sümbolistlike motiividega visionaarseid maale ja monotüüpiaid. Paguluses maalitud piltidel jäädvustanud peamiselt rohkete reiside muljeid. Viljeles ka religiosse, müstikasse kalduva ainestikuga ekspressiivset akrüülmaali, kus valitsevad jõulised puhtad sinised, punased ja kollased toonid. Herman Talviku 1930. aastatel Eestis valminud maastikud on maalitud rohelistes toonides. Maastik jäi kunstnikule huvipakkuvaks ka tema hilisemas loomingus. Teda köitis nii põhjamaine avar looduspanoraam kui ka lõunamaine mägine Hispaania. Põhjamaise looduse ilu ja karguse avastas Talvik juba 1940. aastatel, siis käisid tundramaastikuid jäädvustamas ka Eduard Wiiralt ja Eduard Ole.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Sacré-Cœuri kirik Pariisis, Herman

Herman Talvik Sacré-Cœuri kirik Pariisis Õli, lõuend Signatuuriga Kunstiõpingud algasid Talvikul Riigi Kunsttööstuskoolis raamatuköitmise ja nahkehistöö alal ning jätkusid 1928. aastal Helsingi Soome Kunstiühingu koolis maali ja graafika alal. 1930. aastatel täiendas kunstnik end mitmetes Euroopa riikides, sh Rootsis, Saksamaal, Hollandis, Belgias ja Saksamaal. II maailmasõja hakul pöördus Talvik kodumaale tagasi, et siit 1944. aastal lõplikult Rootsi elama asuda. Talviku loomingut mõjutas oluliselt tema sügavalt uskliku perekonna taust: nägemuslik ja religioosne sümbolism on tema teostele väga omane. Selle kõrval on olulisel kohal ka maastiku- ja linnamotiivide kujutamine, kus kunstniku tundlikku silma köitsid nii põhjamaine loodus kui ka suurlinnade atraktiivsed vaated. Antud teosel on Talvik kujutanud Pariisi üht sümbolit Montmartre’i mäel - Sacré-Cœuri kirikut.

Sacré-Cœuri kirik Pariisis, Herman Talvik E-kunstisalongis

Talvik Herman
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük