Maastik, Herman Talvik E-kunstisalongis Tallinnas Adamson-Ericu Muuseumis avatud Herman Talviku näitus keskendus kunstniku religioossele loomingule. Kunstnikku köitis juba kunstiõpingute ajal ka maastikumaal. Tema sõja-eelsed Eestimaa vaated on maalitud lummava rohelise koloriidiga. 1944. aastal põgenes Talvik Rootsi. Nüüdsest maalis ta Rootsi vaateid, millele hiljem lisandusid suvised Hispaania motiivid. Erakliku loomuga Talviku lemmikkohaks Rootsis kujunes Härjedaleni mägedes asuv Funäsdaleni küla. Sealseid vaateid on kunstnik oma töis ikka ja jälle kujutanud. Talviku maastikud näitavad, et tegu oli suurepärase koloristiga, kelle motiivides näeb nii õrnu värviharmooniaid kui ka tugevaid kontraste. Talvik on tähelepanuväärne atmosfääri. Meistritöö Maastik, Herman Talvik E-kunstisalongis Talvik Herman
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni.
Maastik, Herman Talvik E-kunstisalongis

Maastik

Õli, lõuend. Signatuuriga. 54,5x65,5
Alghind: 20 000/ € 1 278
18. Töö kiidab Meistrit
04.04.2007 Tallinn, Mustpeade Maja

Tallinnas Adamson-Ericu Muuseumis avatud Herman Talviku näitus keskendus kunstniku religioossele loomingule. Kunstnikku köitis juba kunstiõpingute ajal ka maastikumaal. Tema sõja-eelsed Eestimaa vaated on maalitud lummava rohelise koloriidiga. 1944. aastal põgenes Talvik Rootsi. Nüüdsest maalis ta Rootsi vaateid, millele hiljem lisandusid suvised Hispaania motiivid. Erakliku loomuga Talviku lemmikkohaks Rootsis kujunes Härjedaleni mägedes asuv Funäsdaleni küla. Sealseid vaateid on kunstnik oma töis ikka ja jälle kujutanud. Talviku maastikud näitavad, et tegu oli suurepärase koloristiga, kelle motiivides näeb nii õrnu värviharmooniaid kui ka tugevaid kontraste. Talvik on tähelepanuväärne atmosfääri.Herman Talvik
Maalikunstnik ja graafik Herman Talvik on sündinud 1906. aastal. Suri 1984. aastal Rootsis, Funäsdalenis. Õppis 1921–1926 aastatel Riigi Kunstitööstuskoolis raamatuköitmist ja nahkehistööd ning 1926–1928 Helsingis Soome Kunstiühingu koolis maalimist. Täiendas end 1928–1934 Pariisis. Lahkus 1944. aastal Rootsi, töötas seal vabakunstnikuna. Kuulus alates 1964. aastast Rootsi Graafikute Ühingusse. Alustas looduslähedases laadis maastiku- ja linnavaadetega. 1930. aastate lõpus hakkas looma nägemuslik-sümbolistlike motiividega visionaarseid maale ja monotüüpiaid. Paguluses maalitud piltidel jäädvustanud peamiselt rohkete reiside muljeid. Viljeles ka religiosse, müstikasse kalduva ainestikuga ekspressiivset akrüülmaali, kus valitsevad jõulised puhtad sinised, punased ja kollased toonid. Herman Talviku 1930. aastatel Eestis valminud maastikud on maalitud rohelistes toonides. Maastik jäi kunstnikule huvipakkuvaks ka tema hilisemas loomingus. Teda köitis nii põhjamaine avar looduspanoraam kui ka lõunamaine mägine Hispaania. Põhjamaise looduse ilu ja karguse avastas Talvik juba 1940. aastatel, siis käisid tundramaastikuid jäädvustamas ka Eduard Wiiralt ja Eduard Ole.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Maastik, Herman Talvik E-kunstisalongis

Herman Talvik Maastik Õli, lõuend Signatuuriga Tallinnas Adamson-Ericu Muuseumis avatud Herman Talviku näitus keskendus kunstniku religioossele loomingule. Kunstnikku köitis juba kunstiõpingute ajal ka maastikumaal. Tema sõja-eelsed Eestimaa vaated on maalitud lummava rohelise koloriidiga. 1944. aastal põgenes Talvik Rootsi. Nüüdsest maalis ta Rootsi vaateid, millele hiljem lisandusid suvised Hispaania motiivid. Erakliku loomuga Talviku lemmikkohaks Rootsis kujunes Härjedaleni mägedes asuv Funäsdaleni küla. Sealseid vaateid on kunstnik oma töis ikka ja jälle kujutanud. Talviku maastikud näitavad, et tegu oli suurepärase koloristiga, kelle motiivides näeb nii õrnu värviharmooniaid kui ka tugevaid kontraste. Talvik on tähelepanuväärne atmosfääri.

Maastik, Herman Talvik E-kunstisalongis

Talvik Herman
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük