Oktoobriparaad Tallinnas, Sigrid Uiga Sigrid Uiga kunstiõpingud algasid 1942. a. Tallinnas Kujutava- ja Rakenduskunsti Koolis, kuid peagi tuli ta Tartusse, kus tudeeris nii “Pallases" kui ka ümbernimetatud Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. 1946. a. pöördus kunstnik taas tagasi pealinna ning jõudis diplomini 1961. a. Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis. Tema kunstiõpetajate seas oli mitmeid suuri klassikuid, näiteks Eerik Haamer, Johannes Võerahansu ja Johannes Greenberg. Neist igaühe kunstitõdemustest leidis ta oma sõnul midagi vastuvõetavat, kuid kunstiarusaamades jäi siiski truuks iseendale. Õpingute järel töötas Uiga joonistusõpetaja ning maaliõppejõuna. Sigrid Uiga maaliloomingut tuntakse eelkõige looduslähedaste maastikumaalide kaudu, mida iseloomustab küllaltki tõsine ja askeetlik maalikoloriit. Maal “Oktoobriparaad Tallinnas" on seetõttu huvitav näide kunstniku loomepärandis. Esmalt räägib see vaatajale 1950. aastate kunstipoliitikast ning igapäevaelust. Kunstnikelt oodati kaasaega kajastavat ja propageerivat temaatikat, mis tänapäeva kontekstis pakub pigem ajaloolist materjali ning võimalust heita pilku toonasesse aega. Maalil köidab pilku kirgas ja meeleolukas koloriit. 2003 Oktoobriparaad Tallinnas, Sigrid Uiga E-kunstisalongis Uiga Sigrid
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Oktoobriparaad Tallinnas, Sigrid Uiga E-kunstisalongis
Sigrid Uiga (1922–2007)

Oktoobriparaad Tallinnas

1957 Õli, paber 52,5 x 39,5
Alghind: € 15000/€958, lõpphind: € 15 000/ 958
23. E-Kunstisalongi XXIII oksjon
13.12.2009 kell 15 Tartu galerii

Sigrid Uiga kunstiõpingud algasid 1942.a. Tallinnas Kujutava- ja Rakenduskunsti Koolis, kuid peagi tuli ta Tartusse, kus tudeeris nii “Pallases" kui ka ümbernimetatud Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis.1946.a. pöördus kunstnik taas tagasi pealinna ning jõudis diplomini 1961.a. Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis. Tema kunstiõpetajate seas oli mitmeid suuri klassikuid, näiteks Eerik Haamer, Johannes Võerahansu ja Johannes Greenberg. Neist igaühe kunstitõdemustest leidis ta oma sõnul midagi vastuvõetavat, kuid kunstiarusaamades jäi siiski truuks iseendale. Õpingute järel töötas Uiga joonistusõpetaja ning maaliõppejõuna.
Sigrid Uiga maaliloomingut tuntakse eelkõige looduslähedaste maastikumaalide kaudu, mida iseloomustab küllaltki tõsine ja askeetlik maalikoloriit. Maal “Oktoobriparaad Tallinnas" on seetõttu huvitav näide kunstniku loomepärandis. Esmalt räägib see vaatajale 1950. aastate kunstipoliitikast ning igapäevaelust. Kunstnikelt oodati kaasaega kajastavat ja propageerivat temaatikat, mis tänapäeva kontekstis pakub pigem ajaloolist materjali ning võimalust heita pilku toonasesse aega. Maalil köidab pilku kirgas ja meeleolukas koloriit.Sigrid Uiga (1922–2007)
Maalikunstnik, sündinud 1922. aastal Tallinnas. Kunstiõpinguid alustas 1942. aastal Tallinna Kujutava ja Rakenduskunsti Koolis, jätkas 1943 Tartus Pallases, 1944–46 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis, ning 1946–49 Tallinna Riiklikus Tarbekunsti Instituudis, lõpetas ERKI 1961. Töötanud joonistusõpetajana 1961–62 Tallinnas, aastast 1969 maaliõppejõuna TPÜ-s. Aastast 1965 KL-I liige. Lometee alguses lõi optimistlikke noorteteemalisi figuurikompositsioone. Hiljem eelistas looduslähedast maastikumaali. Viljelenud ka akvarelli. Näitustel esinenud aastast 1958.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Oktoobriparaad Tallinnas, Sigrid Uiga

Sigrid Uiga (1922–2007) Oktoobriparaad Tallinnas 1957 Õli, paber 52,5 x 39,5 Alghind: € 15000/€958, lõpphind: € 15 000/ 958 23 E-Kunstisalongi XXIII oksjon 13 Sigrid Uiga kunstiõpingud algasid 1942.a. Tallinnas Kujutava- ja Rakenduskunsti Koolis, kuid peagi tuli ta Tartusse, kus tudeeris nii “Pallases" kui ka ümbernimetatud Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis.1946.a. pöördus kunstnik taas tagasi pealinna ning jõudis diplomini 1961.a. Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis. Tema kunstiõpetajate seas oli mitmeid suuri klassikuid, näiteks Eerik Haamer, Johannes Võerahansu ja Johannes Greenberg. Neist igaühe kunstitõdemustest leidis ta oma sõnul midagi vastuvõetavat, kuid kunstiarusaamades jäi siiski truuks iseendale. Õpingute järel töötas Uiga joonistusõpetaja ning maaliõppejõuna.Sigrid Uiga maaliloomingut tuntakse eelkõige looduslähedaste maastikumaalide kaudu, mida iseloomustab küllaltki tõsine ja askeetlik maalikoloriit. Maal “Oktoobriparaad Tallinnas" on seetõttu huvitav näide kunstniku loomepärandis. Esmalt räägib see vaatajale 1950. aastate kunstipoliitikast ning igapäevaelust. Kunstnikelt oodati kaasaega kajastavat ja propageerivat temaatikat, mis tänapäeva kontekstis pakub pigem ajaloolist materjali ning võimalust heita pilku toonasesse aega. Maalil köidab pilku kirgas ja meeleolukas koloriit.

Oktoobriparaad Tallinnas, Sigrid Uiga E-kunstisalongis

Uiga Sigrid
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük