Kartulikorv, Sigrid Uiga E-kunstisalongis Lihtsatest esemetest koosnev kompositsioon, mis toob silmade ette suvised stseenid taluelust. Kunstnik on jäädvustanud nurgakese talumajapidamisest, kus pingile on jäänud perenaisest mõned kartulid ja nuga ning ootel korv täis kartuleid. Stseeni muudab idülliliseks esemete valik, jäädvustatud on argiseid majapidamisesemeid. S. Uiga kujutab neid oma maalil suure soojuse ja kaasaelamisega. Kompositsioonile lisab värvi kirju-lilleline sitspalakas pingil. Meistrimärk Kartulikorv, Sigrid Uiga E-kunstisalongis Uiga Sigrid
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997. Galerii korraldab oksjone (Tallinnas, Tartus, Pärnus), tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Kartulikorv, Sigrid Uiga E-kunstisalongis
Sigrid Uiga (1922–2007)

Kartulikorv

1958 Õli, lõuend.
Signatuur ja dateering tagaküljel. 58 x 64
Alghind: € 23000/€1470
14. Meistritöö
03.06.2005 Pärnu, Ammende Villa

Lihtsatest esemetest koosnev kompositsioon, mis toob silmade ette suvised stseenid taluelust. Kunstnik on jäädvustanud nurgakese talumajapidamisest, kus pingile on jäänud perenaisest mõned kartulid ja nuga ning ootel korv täis kartuleid. Stseeni muudab idülliliseks esemete valik, jäädvustatud on argiseid majapidamisesemeid. S. Uiga kujutab neid oma maalil suure soojuse ja kaasaelamisega. Kompositsioonile lisab värvi kirju-lilleline sitspalakas pingil.Sigrid Uiga (1922–2007)
Maalikunstnik, sündinud 1922. aastal Tallinnas. Kunstiõpinguid alustas 1942. aastal Tallinna Kujutava ja Rakenduskunsti Koolis, jätkas 1943 Tartus Pallases, 1944–46 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis, ning 1946–49 Tallinna Riiklikus Tarbekunsti Instituudis, lõpetas ERKI 1961. Töötanud joonistusõpetajana 1961–62 Tallinnas, aastast 1969 maaliõppejõuna TPÜ-s. Aastast 1965 KL-I liige. Lometee alguses lõi optimistlikke noorteteemalisi figuurikompositsioone. Hiljem eelistas looduslähedast maastikumaali. Viljelenud ka akvarelli. Näitustel esinenud aastast 1958.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kartulikorv, Sigrid Uiga E-kunstisalongis

Sigrid Uiga (1922–2007) Kartulikorv 1958 Õli, lõuend Signatuur ja dateering tagaküljel Lihtsatest esemetest koosnev kompositsioon, mis toob silmade ette suvised stseenid taluelust. Kunstnik on jäädvustanud nurgakese talumajapidamisest, kus pingile on jäänud perenaisest mõned kartulid ja nuga ning ootel korv täis kartuleid. Stseeni muudab idülliliseks esemete valik, jäädvustatud on argiseid majapidamisesemeid. S. Uiga kujutab neid oma maalil suure soojuse ja kaasaelamisega. Kompositsioonile lisab värvi kirju-lilleline sitspalakas pingil.

Kartulikorv, Sigrid Uiga E-kunstisalongis

Uiga Sigrid
www.e-kunstisalong.ee © 2023 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük