Õhtu, Ants Viidalepp E-kunstisalongis Ants Viidalepp lõpetas Tartu Riikliku Kunstiinstituudi 1948. aastal. 1950-ndate aastate alguses oli ta mitmete sotsrealistlike figuraalkompositsioonide autor. Kunstniku hilisloomingule on iseloomulikud grotesksete tegelastega pildid. “Õhtu" esindab Viidalepa loomingu poeetilisemat külge. Töö kujutab eestimaist lopsakas rohelises värvigammas suveõhtut roosatava taevaga. Idülliline vaade, mis toob mällu mälestused põhjamaise looduse ilust. Viidalepp on jäädvustanud kauni pildi loodusest, mis on romantiline ning tundub liialt kaunina, et olla reaalne. E-Kunstisalongi XLV oksjon Õhtu, Ants Viidalepp E-kunstisalongis Viidalepp Ants
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Õhtu, Ants Viidalepp E-kunstisalongis

Õhtu

1976 Akvarell, paber. Ava: 46x 57,3
Signatuuriga.
Alghind: 18 500/ € 1 183
14. Meistritöö
03.06.2005 Pärnu, Ammende Villa

Ants Viidalepp lõpetas Tartu Riikliku Kunstiinstituudi 1948. aastal. 1950-ndate aastate alguses oli ta mitmete sotsrealistlike figuraalkompositsioonide autor. Kunstniku hilisloomingule on iseloomulikud grotesksete tegelastega pildid.

“Õhtu" esindab Viidalepa loomingu poeetilisemat külge. Töö kujutab eestimaist lopsakas rohelises värvigammas suveõhtut roosatava taevaga. Idülliline vaade, mis toob mällu mälestused põhjamaise looduse ilust. Viidalepp on jäädvustanud kauni pildi loodusest, mis on romantiline ning tundub liialt kaunina, et olla reaalne.Ants Viidalepp
      Maalikunstnik Ants Viidalepp on sündinud 06.01.1921 Tallinnas Järvamaa telefonivõrgu ülema perekonnas.
      Lõpetas 1941 eksternina Väike-Maarja keskkooli, õppis seejärel Tallinna Kujutava ja Rakenduskunsti koolis ning 1943 aastast Tartus Kõrgematel Kujutava Kunsti Kursustel. Lõpetas Tartu Riikliku Kunstiinstituudi peamiselt J. Võerahansu õpilasena 1948 aastal.
      A. Viidalepp täitis juba üliõpilasena instituudis õppejõu ülesandeid, jätkas pärast lõpetamist ERKI Tartu osakonna õppejõuna kuni 1953, seejärel Tallinna Kunstiülikooli õppejõuna, 1994 aastast emeriitprofessor. 1949 aastast Kunstnike liidu liige.1950-ndail oli Viidalepp tunnustatud figuurikompositsioonide maalija, ta on loonud mitmeid sotsrealistlikke taieseid Kümnendi keskel muutus tema kujutusviis üldistavamaks ja ekspressiivsemaks, mis kõige selgemini väljendus portreeloomingus.
      1970-80ndail eelistas A. Viidalepp rahvalikku parodeerivat ja groteskset laadi. Maastikumaalides sai valdavaks pehme ja tagasihoidlik värvigamma.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Õhtu, Ants Viidalepp E-kunstisalongis

Ants Viidalepp Õhtu 1976 Akvarell, paber Ava: 46x 57,3 Signatuuriga Ants Viidalepp lõpetas Tartu Riikliku Kunstiinstituudi 1948. aastal. 1950-ndate aastate alguses oli ta mitmete sotsrealistlike figuraalkompositsioonide autor. Kunstniku hilisloomingule on iseloomulikud grotesksete tegelastega pildid.
“Õhtu" esindab Viidalepa loomingu poeetilisemat külge. Töö kujutab eestimaist lopsakas rohelises värvigammas suveõhtut roosatava taevaga. Idülliline vaade, mis toob mällu mälestused põhjamaise looduse ilust. Viidalepp on jäädvustanud kauni pildi loodusest, mis on romantiline ning tundub liialt kaunina, et olla reaalne.

Õhtu, Ants Viidalepp E-kunstisalongis

Viidalepp Ants
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük