Nurk ( Corner ) Benita Vomm omandas kunstihariduse kunstikoolis “Pallas" aastatel 1926-1929, kus omandas joonistusõpetaja kutse. II maailmasõja päevil lahkus kunstnik koos lastega kodumaalt, kuid jätkas aktiivselt loomingulise ning pedagoogilise tööga. 1948. aastal siirdus ta Venezuelasse, kus asutas oma stuudio. 1953. aastal kolis kunstnikest perekond Kanadasse, kus jätkati aktiivselt kohalikus kunstielus ja näitustel osalemist. Kunstniku maalilaad on dekoratiivne, koloriidilt soe ning temaatikalt romantiline ja hubane. Sageli peitub tema teostes nostalgiat, meenutuskilde inimestest ja paikadest. Maal “Nurk" võib olla killuke kunstniku oma kodusest interjöörist, kuhu vaatajal lubatakse pilku heita - seda siiski vaid väiksesse nurka. Ülejäänud ruum jääb kunstipubliku fantaasia piiridesse. Maal oli eksponeeritud näitusel “Eesti Kunst paguluses" Kumu kunstimuuseumis ning Tartu Kunstimuuseumis. Ühtlasi on ära toodud samanimelises näitusekataloogis lk. 505 " Veranda nurk " (“Eesti kunst paguluses", 2010). 2003 Nurk ( Corner ) (Veranda nurk - Eesti kunst paguluses), Benita Vomm E-kunstisalongis Vomm Benita
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Nurk ( Corner ) (Veranda nurk - Eesti kunst paguluses), Benita Vomm E-kunstisalongis
Benita Vomm (1908–2005)

Nurk ( Corner ) (Veranda nurk - Eesti kunst paguluses)

1959 Õli,masoniit. 122x68. Signatuuriga.
Alghind: € 1200€(18775.92EEK), lõpphind: € 1 200 ( 18 775,92 EEK )
26. E-Kunstisalongi XXVI oksjon
30.04.2011 Tartu galerii

Benita Vomm omandas kunstihariduse kunstikoolis “Pallas" aastatel 1926-1929, kus omandas joonistusõpetaja kutse. II maailmasõja päevil lahkus kunstnik koos lastega kodumaalt, kuid jätkas aktiivselt loomingulise ning pedagoogilise tööga. 1948. aastal siirdus ta Venezuelasse, kus asutas oma stuudio. 1953. aastal kolis kunstnikest perekond Kanadasse, kus jätkati aktiivselt kohalikus kunstielus ja näitustel osalemist.
Kunstniku maalilaad on dekoratiivne, koloriidilt soe ning temaatikalt romantiline ja hubane. Sageli peitub tema teostes nostalgiat, meenutuskilde inimestest ja paikadest. Maal “Nurk" võib olla killuke kunstniku oma kodusest interjöörist, kuhu vaatajal lubatakse pilku heita - seda siiski vaid väiksesse nurka. Ülejäänud ruum jääb kunstipubliku fantaasia piiridesse.
Maal oli eksponeeritud näitusel “Eesti Kunst paguluses" Kumu kunstimuuseumis ning Tartu Kunstimuuseumis. Ühtlasi on ära toodud samanimelises näitusekataloogis lk. 505 " Veranda nurk " (“Eesti kunst paguluses", 2010).Benita Vomm (1908–2005)
Elas aastatel 1908–2005.Õppis Pallases joonistusõpetaja kursusel, lõpetas 1929. aastal. Töötas Rakveres joonistusõpetajana. Abiellus 1929 pallaslasest skulptori August Vommiga. Põgenes Eestist 1944. aastal Saksamaale, kust suundus esmalt Venezuelasse ja 1952 Kanadasse Torontosse. Oli seal EKKT (Eesti Kunstnike Koondise Torontos) ühingu asutaja ja kauaaegne esinaine.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Nurk ( Corner )

Benita Vomm (1908–2005) Nurk ( Corner ) (Veranda nurk - Eesti kunst paguluses) 1959 Õli,masoniit 122x68 Benita Vomm omandas kunstihariduse kunstikoolis “Pallas" aastatel 1926-1929, kus omandas joonistusõpetaja kutse. II maailmasõja päevil lahkus kunstnik koos lastega kodumaalt, kuid jätkas aktiivselt loomingulise ning pedagoogilise tööga. 1948. aastal siirdus ta Venezuelasse, kus asutas oma stuudio. 1953. aastal kolis kunstnikest perekond Kanadasse, kus jätkati aktiivselt kohalikus kunstielus ja näitustel osalemist.Kunstniku maalilaad on dekoratiivne, koloriidilt soe ning temaatikalt romantiline ja hubane. Sageli peitub tema teostes nostalgiat, meenutuskilde inimestest ja paikadest. Maal “Nurk" võib olla killuke kunstniku oma kodusest interjöörist, kuhu vaatajal lubatakse pilku heita - seda siiski vaid väiksesse nurka. Ülejäänud ruum jääb kunstipubliku fantaasia piiridesse.Maal oli eksponeeritud näitusel “Eesti Kunst paguluses" Kumu kunstimuuseumis ning Tartu Kunstimuuseumis. Ühtlasi on ära toodud samanimelises näitusekataloogis lk. 505 " Veranda nurk " (“Eesti kunst paguluses", 2010).

Nurk ( Corner ) (Veranda nurk - Eesti kunst paguluses), Benita Vomm E-kunstisalongis

Vomm Benita
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük