Meri, Jüri Palm E-kunstisalongis Jüri Palm oli maalilaadilt ekspressionist, kes liikus popkunsti ja hüperrealismi mõjusfääris ning keda sageli on ekslikult nimetatud ka sürrealistiks. Kuigi viimased avaldasid talle sügavat muljet, ei järginud ta oma loomingus sürrealistide teoreetilisi postulaate. Palmi looming on läbi põimunud kunstniku enese tunnetuslikust maailmast ja reageeringutest ümbritsevale ruumile, milles peitub ka tubli annus provokatiivsust. Palm õppis aastatel 1957-1963 ERKIs keraamikat ja graafikat, kuid lõpetas kooli hoopis plakatikunstnikuna. Seejärel asus ta samasse tööle joonistamise ja maalimise õppejõuna ning ühtlasi alustas aktiivselt maalimisega. Viimase kasuks otsustas ta värvide tõttu - teda köitsid võimalused, mida need pakkusid. Südikale iseloomule ja julgetele sõnavõttudele vaatamata oli tegemist keerulise saatusega kunstnikuga, kes oli intensiivse tundeeluga. 1990-ndate alguses alustas ta varjatud kirjanduslikku tegevust ning ühes sellega ilmnes tema alalhoidlikum poolus. Oma autobigraafiliste sugemetega jutustuses "Muusiku märkmed" on Palm kirjutanud: "Olen moest läinud romantiline kunstnikutüüp, kelle kunst tõuseb valust ja kurbusest. " Teos "Meri" on kompositsiooniliselt ülesehitatud nii, et vaataja tähelepanu koonduks teose keskpunkti. Vahutav meri ja kõrguvad lained justkui neelavad endasse. Need kõnelevad tundekeeristest ja jõulistest emotsioonidest, mis on sageli inimesest nii palju tugevamad, et lasevad mõistusel kaduda. 2012 Meri, Jüri Palm E-kunstisalongis Palm Jüri
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Meri, Jüri Palm E-kunstisalongis

Meri

1994 Õli, lõuend 81 x 116. Signatuuriga
Alghind: € 3200
27. E-Kunstisalongi XXVII oksjon
27.11.2011 kell 15.00 Tartu galeriis

Jüri Palm oli maalilaadilt ekspressionist, kes liikus popkunsti ja hüperrealismi mõjusfääris ning keda sageli on ekslikult nimetatud ka sürrealistiks. Kuigi viimased avaldasid talle sügavat muljet, ei järginud ta oma loomingus sürrealistide teoreetilisi postulaate. Palmi looming on läbi põimunud kunstniku enese tunnetuslikust maailmast ja reageeringutest ümbritsevale ruumile, milles peitub ka tubli annus provokatiivsust.
Palm õppis aastatel 1957-1963 ERKIs keraamikat ja graafikat, kuid lõpetas kooli hoopis plakatikunstnikuna. Seejärel asus ta samasse tööle joonistamise ja maalimise õppejõuna ning ühtlasi alustas aktiivselt maalimisega. Viimase kasuks otsustas ta värvide tõttu - teda köitsid võimalused, mida need pakkusid.
Südikale iseloomule ja julgetele sõnavõttudele vaatamata oli tegemist keerulise saatusega kunstnikuga, kes oli intensiivse tundeeluga. 1990-ndate alguses alustas ta varjatud kirjanduslikku tegevust ning ühes sellega ilmnes tema alalhoidlikum poolus. Oma autobigraafiliste sugemetega jutustuses "Muusiku märkmed" on Palm kirjutanud: "Olen moest läinud romantiline kunstnikutüüp, kelle kunst tõuseb valust ja kurbusest."
Teos "Meri" on kompositsiooniliselt ülesehitatud nii, et vaataja tähelepanu koonduks teose keskpunkti. Vahutav meri ja kõrguvad lained justkui neelavad endasse. Need kõnelevad tundekeeristest ja jõulistest emotsioonidest, mis on sageli inimesest nii palju tugevamad, et lasevad mõistusel kaduda.Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Meri, Jüri Palm E-kunstisalongis

Jüri Palm Meri 1994 Õli, lõuend 81 x 116 Signatuuriga Alghind: € 3200 27 Jüri Palm oli maalilaadilt ekspressionist, kes liikus popkunsti ja hüperrealismi mõjusfääris ning keda sageli on ekslikult nimetatud ka sürrealistiks. Kuigi viimased avaldasid talle sügavat muljet, ei järginud ta oma loomingus sürrealistide teoreetilisi postulaate. Palmi looming on läbi põimunud kunstniku enese tunnetuslikust maailmast ja reageeringutest ümbritsevale ruumile, milles peitub ka tubli annus provokatiivsust.Palm õppis aastatel 1957-1963 ERKIs keraamikat ja graafikat, kuid lõpetas kooli hoopis plakatikunstnikuna. Seejärel asus ta samasse tööle joonistamise ja maalimise õppejõuna ning ühtlasi alustas aktiivselt maalimisega. Viimase kasuks otsustas ta värvide tõttu - teda köitsid võimalused, mida need pakkusid. Südikale iseloomule ja julgetele sõnavõttudele vaatamata oli tegemist keerulise saatusega kunstnikuga, kes oli intensiivse tundeeluga. 1990-ndate alguses alustas ta varjatud kirjanduslikku tegevust ning ühes sellega ilmnes tema alalhoidlikum poolus. Oma autobigraafiliste sugemetega jutustuses "Muusiku märkmed" on Palm kirjutanud: "Olen moest läinud romantiline kunstnikutüüp, kelle kunst tõuseb valust ja kurbusest."Teos "Meri" on kompositsiooniliselt ülesehitatud nii, et vaataja tähelepanu koonduks teose keskpunkti. Vahutav meri ja kõrguvad lained justkui neelavad endasse. Need kõnelevad tundekeeristest ja jõulistest emotsioonidest, mis on sageli inimesest nii palju tugevamad, et lasevad mõistusel kaduda.

Meri, Jüri Palm E-kunstisalongis

Palm Jüri
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük