Malmö, Olev Mikiver E-kunstisalongis Olev Mikiver alustas kunstiõpinguid 1941. aastal Tallinna Kujutava ja Rakenduskunsti koolis graafika erialal. 1942. aastal jätkas Mikiver maalierialal Pallases, kuid koolitee katkes juba 1943. aastal, mil kunstnik põgenes Rootsi. Mikiver jätkas kunstiõpinguid Stockholmi Vabaakadeemias ning seejärel Pariisis Académie de la Grande Chaumiére’is. Pärast kooli lõpetamist 1954. aastal asus elama Malmösse ning töötas sealses linnateatris lavakunstnikuna. Kunstnik Olev Mikiver on rääkinud: „Teatavasti olen rannapoiss Loksalt ja seepärast seisavad maalide esirinnas meremehed ja kalurid, rannakivid ja valgus üle õhtuse mere ning palju muud, mis nendega ühenduses. See on igatsus ja mälestus lõuendil. “ E-Kunstisalongi XXXVI oksjon Malmö, Olev Mikiver E-kunstisalongis Mikiver Olev
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997. Galerii korraldab oksjone (Tallinnas, Tartus, Pärnus), tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Malmö, Olev Mikiver E-kunstisalongis
Olev Mikiver (1922-1994)

Malmö

1957. Õli, masoniit. 40x66. Signatuuriga. Originaalraamiga.
Alghind: € €1000, lõpphind: € 1 000
47. E-Kunstisalongi XLVII oksjon
17.04.2021 Tartu galeriis kell 13

Olev Mikiver alustas kunstiõpinguid 1941. aastal Tallinna Kujutava ja Rakenduskunsti koolis graafika erialal. 1942. aastal jätkas Mikiver maalierialal Pallases, kuid koolitee katkes juba 1943. aastal, mil kunstnik põgenes Rootsi. Mikiver jätkas kunstiõpinguid Stockholmi Vabaakadeemias ning seejärel Pariisis Académie de la Grande Chaumiére’is. Pärast kooli lõpetamist 1954. aastal asus elama Malmösse ning töötas sealses linnateatris lavakunstnikuna. Kunstnik Olev Mikiver on rääkinud: „Teatavasti olen rannapoiss Loksalt ja seepärast seisavad maalide esirinnas meremehed ja kalurid, rannakivid ja valgus üle õhtuse mere ning palju muud, mis nendega ühenduses. See on igatsus ja mälestus lõuendil.“Olev Mikiver (1922-1994)
Maali- ja teatrikunstnik, sündis 1922. aastal, suri 1994. Olev Mikiver õppis 1941. aastast alates Tallinna Kujutava ja Rakenduskunsti koolis graafikat ning jätkas aasta hiljem Pallases. Sealsed õpingud katkesid, kuna kunstnik lahkus 1943. aastal Rootsi. Mikiver jätkas kunstiõpinguid Stockholmi Vabaakadeemias ning seejärel Pariisis Académie de la Grande Chaumière’is. Kunstnik asus lõplikult elama Malmösse ning töötas sealses linnateatris lavastuskunstnikuna. 1960. aastail kujunes Mikiverist Rootsi eesti kunsti avangardist, kelle loomingus liituvad omapäraselt sürrealism ja abstraktsionism.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Malmö, Olev Mikiver E-kunstisalongis

Olev Mikiver (1922-1994) Malmö 1957 Õli, masoniit Olev Mikiver alustas kunstiõpinguid 1941. aastal Tallinna Kujutava ja Rakenduskunsti koolis graafika erialal. 1942. aastal jätkas Mikiver maalierialal Pallases, kuid koolitee katkes juba 1943. aastal, mil kunstnik põgenes Rootsi. Mikiver jätkas kunstiõpinguid Stockholmi Vabaakadeemias ning seejärel Pariisis Académie de la Grande Chaumiére’is. Pärast kooli lõpetamist 1954. aastal asus elama Malmösse ning töötas sealses linnateatris lavakunstnikuna. Kunstnik Olev Mikiver on rääkinud: „Teatavasti olen rannapoiss Loksalt ja seepärast seisavad maalide esirinnas meremehed ja kalurid, rannakivid ja valgus üle õhtuse mere ning palju muud, mis nendega ühenduses. See on igatsus ja mälestus lõuendil.“

Malmö, Olev Mikiver E-kunstisalongis

Mikiver Olev
www.e-kunstisalong.ee © 2023 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük