Abstraktne, Olev Mikiver E-kunstisalongis Olev Mikiver õppis 1941. aastast alates Tallinna Kujutava ja Rakenduskunsti koolis graafikat ning jätkas aasta hiljem Pallases. Sealsed õpingud katkesid, kuna kunstnik lahkus 1943. aastal Rootsi. Mikiver jätkas kunstiõpinguid Stockholmi Vabaakadeemias ning seejärel Pariisis Académie de la Grande Chaumière’is. Kunstnik asus lõplikult elama Malmösse ning töötas sealses linnateatris lavastuskunstnikuna. Kunstikriitik Enn Lillemets on kirjutanud: "1950. aastail kujunes Mikiverist meie kunsti esiavangardiste, kes ühendas oma loomingus sürrea-lismi, abstraktsionismi ja mahlaka värvikasutuse. Mikiveri maalide ülesehitust on mõjutanud tema töö dekoratsioonimaalija ja teatrikunstnikuna: jääb mulje lavaruumi püstitamisest ja kulisside seadmisest. " E-Kunstisalongi XLVII oksjon Abstraktne, Olev Mikiver E-kunstisalongis Mikiver Olev
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Abstraktne, Olev Mikiver E-kunstisalongis
Olev Mikiver (1922-1994)

Abstraktne

1956 Õli,lõuend. 51 X 65,5. Signatuuriga. Originaalraamiga.
Alghind: €1450, lõpphind: € 1 750
36. E-Kunstisalongi XXXVI oksjon
02.04.2016 Tartu galeriis kell 15

Olev Mikiver õppis 1941. aastast alates Tallinna Kujutava ja Rakenduskunsti koolis graafikat ning jätkas aasta hiljem Pallases. Sealsed õpingud katkesid, kuna kunstnik lahkus 1943. aastal Rootsi. Mikiver jätkas kunstiõpinguid Stockholmi Vabaakadeemias ning seejärel Pariisis Académie de la Grande Chaumière’is. Kunstnik asus lõplikult elama Malmösse ning töötas sealses linnateatris lavastuskunstnikuna. Kunstikriitik Enn Lillemets on kirjutanud: "1950. aastail kujunes Mikiverist meie kunsti esiavangardiste, kes ühendas oma loomingus sürrea-lismi, abstraktsionismi ja mahlaka värvikasutuse. Mikiveri maalide ülesehitust on mõjutanud tema töö dekoratsioonimaalija ja teatrikunstnikuna: jääb mulje lavaruumi püstitamisest ja kulisside seadmisest."Olev Mikiver (1922-1994)
Maali- ja teatrikunstnik, sündis 1922. aastal, suri 1994. Olev Mikiver õppis 1941. aastast alates Tallinna Kujutava ja Rakenduskunsti koolis graafikat ning jätkas aasta hiljem Pallases. Sealsed õpingud katkesid, kuna kunstnik lahkus 1943. aastal Rootsi. Mikiver jätkas kunstiõpinguid Stockholmi Vabaakadeemias ning seejärel Pariisis Académie de la Grande Chaumière’is. Kunstnik asus lõplikult elama Malmösse ning töötas sealses linnateatris lavastuskunstnikuna. 1960. aastail kujunes Mikiverist Rootsi eesti kunsti avangardist, kelle loomingus liituvad omapäraselt sürrealism ja abstraktsionism.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Abstraktne, Olev Mikiver E-kunstisalongis

Olev Mikiver (1922-1994) Abstraktne 1956 Õli,lõuend 51 X 65,5 Olev Mikiver õppis 1941. aastast alates Tallinna Kujutava ja Rakenduskunsti koolis graafikat ning jätkas aasta hiljem Pallases. Sealsed õpingud katkesid, kuna kunstnik lahkus 1943. aastal Rootsi. Mikiver jätkas kunstiõpinguid Stockholmi Vabaakadeemias ning seejärel Pariisis Académie de la Grande Chaumière’is. Kunstnik asus lõplikult elama Malmösse ning töötas sealses linnateatris lavastuskunstnikuna. Kunstikriitik Enn Lillemets on kirjutanud: "1950. aastail kujunes Mikiverist meie kunsti esiavangardiste, kes ühendas oma loomingus sürrea-lismi, abstraktsionismi ja mahlaka värvikasutuse. Mikiveri maalide ülesehitust on mõjutanud tema töö dekoratsioonimaalija ja teatrikunstnikuna: jääb mulje lavaruumi püstitamisest ja kulisside seadmisest."

Abstraktne, Olev Mikiver E-kunstisalongis

Mikiver Olev
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük