Maastik, Balder Tomasberg E-kunstisalongis Balder Tomasberg õppis esmalt Eesti Kunstiseltsi joonistuskursustel ning seejärel aastast 1914 Triigi õpilasena Tallinna Kunsttööstuskoolis. Varakult hakkas ta osalema näitustel, kus pälvis tunnustust omapärase maastikunägemuse tõttu. Ühtlasi oli ta üks noorte kujurite ühingu Vikerla liidreid, samas kui tema maalimislaad erines tugevalt teistest rühmituse liikmetest. Tomasbergi kunstnikutee jäi aga paraku lühikeseks, ta langes sõdurina Vabadussõjas, millest tulenevalt liigub ka tema töid tänasel kunstiturul võrdlemisi vähe. Tema loomingus on valdav romantiline maastik, milles ta Triigi mõjutustel kaldus sümbolismi ja ekspressionismi. Siiski juhtus ka, et toonane kunstikriitika mainis õpetaja loomingut oma õpilasele kohati alla jäävat. Tomasbergi teos “Maastik" on koloriidilt põhjamaine, kuid vormilt mõjub müstiliselt ja salapäraselt. 2013 Maastik, Balder Tomasberg E-kunstisalongis Tomasberg Balder
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Maastik, Balder Tomasberg E-kunstisalongis
Balder Tomasberg (1897–1919)

Maastik

u.1916-1918 Õli,papp, 53,5x64,5. Signatuuriga.
Alghind: € 3000€(46939.80EEK), lõpphind: € 4 550 ( 71 192,03 EEK )
26. E-Kunstisalongi XXVI oksjon
30.04.2011 Tartu galerii

Balder Tomasberg õppis esmalt Eesti Kunstiseltsi joonistuskursustel ning seejärel aastast 1914 Triigi õpilasena Tallinna Kunsttööstuskoolis. Varakult hakkas ta osalema näitustel, kus pälvis tunnustust omapärase maastikunägemuse tõttu. Ühtlasi oli ta üks noorte kujurite ühingu Vikerla liidreid, samas kui tema maalimislaad erines tugevalt teistest rühmituse liikmetest. Tomasbergi kunstnikutee jäi aga paraku lühikeseks, ta langes sõdurina Vabadussõjas, millest tulenevalt liigub ka tema töid tänasel kunstiturul võrdlemisi vähe.
Tema loomingus on valdav romantiline maastik, milles ta Triigi mõjutustel kaldus sümbolismi ja ekspressionismi. Siiski juhtus ka, et toonane kunstikriitika mainis õpetaja loomingut oma õpilasele kohati alla jäävat. Tomasbergi teos “Maastik" on koloriidilt põhjamaine, kuid vormilt mõjub müstiliselt ja salapäraselt.Balder Tomasberg (1897–1919)
Maalikunstnik, sündinud 1897. aastal Paldiskis. Suri 1919. aastal Petseri lähedal. Asus 1913. aastal Tallinna ja töötas Schiltingi ehituskontoris joonestajana ja õppis Eesti Kunstiseltsi joonistuskursustel, aastast 1914 Nikolai Triigi õpilasena Tallinna Kunsttööstuskoolis. Asutas 1917. aastal Tallinnas noorte kunstnike ühingu Vikerla. Loomingus on valdav romantiline meeleolumaastik. Nikolai Triigi mõjul kaldus Tomasberg sümbolismi ja ekspressionismi. Langes sõdurina vabadussõjas.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Maastik, Balder Tomasberg E-kunstisalongis

Balder Tomasberg (1897–1919) Maastik u 1916-1918 Õli,papp, 53,5x64,5 Balder Tomasberg õppis esmalt Eesti Kunstiseltsi joonistuskursustel ning seejärel aastast 1914 Triigi õpilasena Tallinna Kunsttööstuskoolis. Varakult hakkas ta osalema näitustel, kus pälvis tunnustust omapärase maastikunägemuse tõttu. Ühtlasi oli ta üks noorte kujurite ühingu Vikerla liidreid, samas kui tema maalimislaad erines tugevalt teistest rühmituse liikmetest. Tomasbergi kunstnikutee jäi aga paraku lühikeseks, ta langes sõdurina Vabadussõjas, millest tulenevalt liigub ka tema töid tänasel kunstiturul võrdlemisi vähe. Tema loomingus on valdav romantiline maastik, milles ta Triigi mõjutustel kaldus sümbolismi ja ekspressionismi. Siiski juhtus ka, et toonane kunstikriitika mainis õpetaja loomingut oma õpilasele kohati alla jäävat. Tomasbergi teos “Maastik" on koloriidilt põhjamaine, kuid vormilt mõjub müstiliselt ja salapäraselt.

Maastik, Balder Tomasberg E-kunstisalongis

Tomasberg Balder
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük