Baltiskis, Sügisel, Balder Tomasberg Paldiskis sündinud Tomasberg õppis Eesti Kunstiseltsi joonistuskursustel ning 1914. aastast Nikolai Triigi õpilasena Tallinna Kunsttööstuskoolis. Noor kunstnik oli 1917. aastal loodud kunstnikerühmituse Vikerla üks asutajaliikmetest, kuhu teiste hulgas kuulusid ka Oskar Kallis ja Aleksander Mülber. "Baltiskis. Sügisel" on 1913. aastal valminud tu¹ijoonistus vaatega talumajale ja metsatukale. Mai Levin on kirjutanud, et Tomasbergi lemmikmotiiviks olid just puud, mis olid sajandivahetuse kunstis armastatud kui elujõu ja ürgse põhjamaise looduse sümbolid. Kunstiteadlane Evi Pihlak on Tomasbergi maastikke pidanud argipäevasest pidulikumaks, milles on nii ülevat rahu kui ka romantilisust. E-Kunstisalongi XXVI oksjon Baltiskis, Sügisel, Balder Tomasberg E-kunstisalongis Tomasberg Balder
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Baltiskis, Sügisel, Balder Tomasberg E-kunstisalongis
Balder Tomasberg (1897–1919)

Baltiskis, Sügisel

1913 Tu¹¹, paber. Signatuuriga. 17 x 21,5.
Alghind: €825, lõpphind: € 875
31. E-Kunstisalongi XXXI oksjon
27.10.2013 Tartu galeriis kell 15

Paldiskis sündinud Tomasberg õppis Eesti Kunstiseltsi joonistuskursustel ning 1914. aastast Nikolai Triigi õpilasena Tallinna Kunsttööstuskoolis. Noor kunstnik oli 1917. aastal loodud kunstnikerühmituse Vikerla üks asutajaliikmetest, kuhu teiste hulgas kuulusid ka Oskar Kallis ja Aleksander Mülber.
"Baltiskis. Sügisel" on 1913. aastal valminud tu¹ijoonistus vaatega talumajale ja metsatukale. Mai Levin on kirjutanud, et Tomasbergi lemmikmotiiviks olid just puud, mis olid sajandivahetuse kunstis armastatud kui elujõu ja ürgse põhjamaise looduse sümbolid. Kunstiteadlane Evi Pihlak on Tomasbergi maastikke pidanud argipäevasest pidulikumaks, milles on nii ülevat rahu kui ka romantilisust.Balder Tomasberg (1897–1919)
Maalikunstnik, sündinud 1897. aastal Paldiskis. Suri 1919. aastal Petseri lähedal. Asus 1913. aastal Tallinna ja töötas Schiltingi ehituskontoris joonestajana ja õppis Eesti Kunstiseltsi joonistuskursustel, aastast 1914 Nikolai Triigi õpilasena Tallinna Kunsttööstuskoolis. Asutas 1917. aastal Tallinnas noorte kunstnike ühingu Vikerla. Loomingus on valdav romantiline meeleolumaastik. Nikolai Triigi mõjul kaldus Tomasberg sümbolismi ja ekspressionismi. Langes sõdurina vabadussõjas.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Baltiskis, Sügisel, Balder Tomasberg

Balder Tomasberg (1897–1919) Baltiskis, Sügisel 1913 Tu¹¹, paber Signatuuriga Paldiskis sündinud Tomasberg õppis Eesti Kunstiseltsi joonistuskursustel ning 1914. aastast Nikolai Triigi õpilasena Tallinna Kunsttööstuskoolis. Noor kunstnik oli 1917. aastal loodud kunstnikerühmituse Vikerla üks asutajaliikmetest, kuhu teiste hulgas kuulusid ka Oskar Kallis ja Aleksander Mülber. "Baltiskis. Sügisel" on 1913. aastal valminud tu¹ijoonistus vaatega talumajale ja metsatukale. Mai Levin on kirjutanud, et Tomasbergi lemmikmotiiviks olid just puud, mis olid sajandivahetuse kunstis armastatud kui elujõu ja ürgse põhjamaise looduse sümbolid. Kunstiteadlane Evi Pihlak on Tomasbergi maastikke pidanud argipäevasest pidulikumaks, milles on nii ülevat rahu kui ka romantilisust.

Baltiskis, Sügisel, Balder Tomasberg E-kunstisalongis

Tomasberg Balder
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük