Lilled, Margareta Fuks E-kunstisalongis Fuks sai kunstihariduse Riigi Kunsttööstuskoolis, mille lõpetas 1940. aastal. Ta jätkas Tallinnas Jaan Koorti nimelises Riigi Rakenduskunsti Koolis ning sõja-aastail Tallinna Kujutava ja Rakenduskunsti Koolis, pidades oma õpetajateks eeskätt Natalie Meid ja Erik Haamerit. Eesti kunstiavalikkus on tundnud Fuksi kui viljakat lasteraamatute illustraatorit ja plakatikunstnikku. Akvarellistina on ta teinud mitmeid laste portreid, maalinud sadama- ja linnavaateid ning lillemaale. Koos Lember-Bogatkinaga 1962. aastal lõi ta Tallinna Kalevi spordihalli esifassaadil oleva sgrafiitotehnikas pannoo. aastate II poolel hulga armastatud laste- ja noorsooraamatuid, millest mitmed on saanud hinnatud bibliofiilseks harulduseks Lilled, Margareta Fuks E-kunstisalongis Fuks Margareta
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Lilled, Margareta Fuks E-kunstisalongis

Lilled

Akvarell, paber. Signatuuriga. Lm 56x37,7
Alghind: € 500, lõpphind: € 500
41. E-Kunstisalongi XLI oksjon
07.04.2018 Tartu galeriis kell 15

Fuks sai kunstihariduse Riigi Kunsttööstuskoolis, mille lõpetas 1940. aastal. Ta jätkas Tallinnas Jaan Koorti nimelises Riigi Rakenduskunsti Koolis ning sõja-aastail Tallinna Kujutava ja Rakenduskunsti Koolis, pidades oma õpetajateks eeskätt Natalie Meid ja Erik Haamerit. Eesti kunstiavalikkus on tundnud Fuksi kui viljakat lasteraamatute illustraatorit ja plakatikunstnikku. Akvarellistina on ta teinud mitmeid laste portreid, maalinud sadama- ja linnavaateid ning lillemaale. Koos Lember-Bogatkinaga 1962. aastal lõi ta Tallinna Kalevi spordihalli esifassaadil oleva sgrafiitotehnikas pannoo.Margareta Fuks
Kunstnik Margareta Fuks sündis 1921. aastal Leningradis. Suri 2005 Tallinnas.Tema pere tuli 1921. aastal Eestisse. Pärast vene algkooli lõpetamist lõpetas 1940. aastal Riigi Tarbe - ja Kujutava Kunsti Kooli dekoratsioonimaali erialal ning õppis 1940-1941 aastatel Jaan Koorti nim. Riigi Rakenduskunsti Koolis. Pärast seda 1942-1943 aastatel Tallinna Kujutava ja Rakenduskunsti koolis, olles Natalie Mei ja Eerik Haameri õpilane. Illustreerinud ja kujundanud 1940. aastate II poolel hulga armastatud laste- ja noorsooraamatuid, millest mitmed on saanud hinnatud bibliofiilseks harulduseks.


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Lilled, Margareta Fuks E-kunstisalongis

Margareta Fuks Lilled Akvarell, paber Signatuuriga Fuks sai kunstihariduse Riigi Kunsttööstuskoolis, mille lõpetas 1940. aastal. Ta jätkas Tallinnas Jaan Koorti nimelises Riigi Rakenduskunsti Koolis ning sõja-aastail Tallinna Kujutava ja Rakenduskunsti Koolis, pidades oma õpetajateks eeskätt Natalie Meid ja Erik Haamerit. Eesti kunstiavalikkus on tundnud Fuksi kui viljakat lasteraamatute illustraatorit ja plakatikunstnikku. Akvarellistina on ta teinud mitmeid laste portreid, maalinud sadama- ja linnavaateid ning lillemaale. Koos Lember-Bogatkinaga 1962. aastal lõi ta Tallinna Kalevi spordihalli esifassaadil oleva sgrafiitotehnikas pannoo.

Lilled, Margareta Fuks E-kunstisalongis

Fuks Margareta
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük