Äärelinn, Mare Vint E-kunstisalongis Mare Vint õppis ERKI-s 1962–1967 klaasikunsti erialal. Arhitektuurielementide ja looduse koosmõjust Mare Vindi loomingus on kirjutatud kunstiajaloolane Sirje Helme: „Oma süsteemse ilukontseptsiooni lõi Vint maastiku- ja linnamotiivides. Ta võis läheneda realismile ja motiivi esitamise poolest saabki ta töid pidada realistlikeks, kuid seda tasakaalustab kindlapiiriline, ehk koguni jäik motiivi allutamine korra ja harmoonia ideele, tasakaal looduse ja arhitektuuri vahel. “ Käesolev graafiline leht on reprodutseeritud Eha Komissarovi koostatud teoses „Mare Vint“ (1991) nr 57 all. 2018 Äärelinn, Mare Vint E-kunstisalongis Vint Mare
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Äärelinn, Mare Vint E-kunstisalongis
Mare Vint (1942-2020)

Äärelinn

1983. Lito, paber. Lm 64,7 x 62,1. Signatuuriga.
Alghind: € €900, lõpphind: € 900
46. E-Kunstisalongi XLVI oksjon
07.11.2020 Tartu galeriis kell 13

Mare Vint õppis ERKI-s 1962–1967 klaasikunsti erialal. Arhitektuurielementide ja looduse koosmõjust Mare Vindi loomingus on kirjutatud kunstiajaloolane Sirje Helme: „Oma süsteemse ilukontseptsiooni lõi Vint maastiku- ja linnamotiivides. Ta võis läheneda realismile ja motiivi esitamise poolest saabki ta töid pidada realistlikeks, kuid seda tasakaalustab kindlapiiriline, ehk koguni jäik motiivi allutamine korra ja harmoonia ideele, tasakaal looduse ja arhitektuuri vahel.“ Käesolev graafiline leht on reprodutseeritud Eha Komissarovi koostatud teoses „Mare Vint“ (1991) nr 57 all.Mare Vint (1942-2020)
Graafik, sündinud 1942 Tallinnas. Õppis 1962. aastast ERKI-s, lõpetas selle 1967 klaasehistööerialal. Viljelenud tu¹i- ja pliiatsijoonistust, 1972. aastast valdavalt litotehnikat. Kujutanud linnu-, taime- jt loodusmotiive ning pargimaastikke ja aiavaateid, viimaseis on kesksel kohal ehitis või arhitektuurne kujund, näiteks katuseviil, võre või värav. 1980. aastatest loonud maastiku- ning alevi- ja äärelinnapilte. Teoste ülesehitus on lihtne ja korrapärane, puudub sügavusmulje, vorme eraldab selge kontuur, pinnad moodustuvad peentest joontest ja punktidest.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Äärelinn, Mare Vint E-kunstisalongis

Mare Vint (1942-2020) Äärelinn 1983 Lito, paber Mare Vint õppis ERKI-s 1962–1967 klaasikunsti erialal. Arhitektuurielementide ja looduse koosmõjust Mare Vindi loomingus on kirjutatud kunstiajaloolane Sirje Helme: „Oma süsteemse ilukontseptsiooni lõi Vint maastiku- ja linnamotiivides. Ta võis läheneda realismile ja motiivi esitamise poolest saabki ta töid pidada realistlikeks, kuid seda tasakaalustab kindlapiiriline, ehk koguni jäik motiivi allutamine korra ja harmoonia ideele, tasakaal looduse ja arhitektuuri vahel.“ Käesolev graafiline leht on reprodutseeritud Eha Komissarovi koostatud teoses „Mare Vint“ (1991) nr 57 all.

Äärelinn, Mare Vint E-kunstisalongis

Vint Mare
www.e-kunstisalong.ee © 2023 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük