Vilma Sepa portree, Olev Olev Subbi on intervjuus öelnud "Portree maalimine sisaldab psühholoogiat, kontakti inimesega, tema mõju maailmale - see on aga maalikunstiväline, kirjanduslik. /…/ Milleks üldse portreed vaja on? Arvan, et see annab aimu kunstniku inimesetundmisest, aga ka inimestest, kelle keskel ta elab. /…/ Keegi teine peale heade tuttavate ei paku mulle portreteerimiseks huvi. /…/ Iga minu portree on ühtlasi autoportree - see on inimene minu kohalt vaadatuna. Kunstniku vaatenurk on seal möödapääsmatult sees ja mingit objektiivsust pole loota. “ Subbi on kujutanud moekunstnikku Vilma Seppa, kelle abikaasa, sepakunstnik Ülo Sepp oli Subbi kursusekaaslane ja hea sõber. Käesolev maal on ära toodud ning reprodutseeritud Eero Epneri koostatud raamatu "Subbi“ (2006) tööde nimestikus nr 64 all. Teos pärineb Valter Ojakääru kunstikogust. aastal Vilma Sepa portree, Olev Subbi E-kunstisalongis Subbi Olev
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Vilma Sepa portree, Olev Subbi E-kunstisalongis

Vilma Sepa portree

1967 Õli, vineer. Signatuuriga. Originaalraamiga. 72x58
Alghind: 4 250 €, lõpphind: € müüdud
38. E-Kunstisalongi XXXVIII oksjon
25.03.2017 Tartu galeriis kell 15

Olev Subbi on intervjuus öelnud "Portree maalimine sisaldab psühholoogiat, kontakti inimesega, tema mõju maailmale - see on aga maalikunstiväline, kirjanduslik. /…/ Milleks üldse portreed vaja on? Arvan, et see annab aimu kunstniku inimesetundmisest, aga ka inimestest, kelle keskel ta elab. /…/ Keegi teine peale heade tuttavate ei paku mulle portreteerimiseks huvi. /…/ Iga minu portree on ühtlasi autoportree - see on inimene minu kohalt vaadatuna. Kunstniku vaatenurk on seal möödapääsmatult sees ja mingit objektiivsust pole loota.“ Subbi on kujutanud moekunstnikku Vilma Seppa, kelle abikaasa, sepakunstnik Ülo Sepp oli Subbi kursusekaaslane ja hea sõber. Käesolev maal on ära toodud ning reprodutseeritud Eero Epneri koostatud raamatu "Subbi“ (2006) tööde nimestikus nr 64 all. Teos pärineb Valter Ojakääru kunstikogust.Olev Subbi
Olev Subbi sündis 1930. aastal Tartus. Ta omandas kunstihariduse ERKI-s, mille lõpetas 1962. aastal maali erialal. Neli aastat hiljem toimus kunstniku esimene isikunäitus. Eesti maalikunsti klassikute hulka kuuluv Subbi on olulisemate tunnustuste seas pälvinud Konrad Mäe medali ning Kristjan Raua nimelise kunstipreemia. Tõlgendanud isikupäraselt 1930. aastate eesti kunsti ainestikku ja motiive (inimene maastikus ja ruumis), saavutanud maalidel inimese ja looduse kooskõla. Üldhoiakult lüürilised teosed tuginevad nii vahetule kogemusele kui intuitsioonile. Koloriit on hele ja varjundirikas, kompositsioon vaba. Subbi on olnud järjekindlamaid akti viljelejaid.Kunstnik suri 2013. aastal.


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Vilma Sepa portree, Olev

Olev Subbi Vilma Sepa portree 1967 Õli, vineer Signatuuriga Olev Subbi on intervjuus öelnud "Portree maalimine sisaldab psühholoogiat, kontakti inimesega, tema mõju maailmale - see on aga maalikunstiväline, kirjanduslik. /…/ Milleks üldse portreed vaja on? Arvan, et see annab aimu kunstniku inimesetundmisest, aga ka inimestest, kelle keskel ta elab. /…/ Keegi teine peale heade tuttavate ei paku mulle portreteerimiseks huvi. /…/ Iga minu portree on ühtlasi autoportree - see on inimene minu kohalt vaadatuna. Kunstniku vaatenurk on seal möödapääsmatult sees ja mingit objektiivsust pole loota.“ Subbi on kujutanud moekunstnikku Vilma Seppa, kelle abikaasa, sepakunstnik Ülo Sepp oli Subbi kursusekaaslane ja hea sõber. Käesolev maal on ära toodud ning reprodutseeritud Eero Epneri koostatud raamatu "Subbi“ (2006) tööde nimestikus nr 64 all. Teos pärineb Valter Ojakääru kunstikogust.

Vilma Sepa portree, Olev Subbi E-kunstisalongis

Subbi Olev
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük