Vilma Sepa portree, Olev Olev Subbi on intervjuus öelnud "Portree maalimine sisaldab psühholoogiat, kontakti inimesega, tema mõju maailmale - see on aga maalikunstiväline, kirjanduslik. /…/ Milleks üldse portreed vaja on? Arvan, et see annab aimu kunstniku inimesetundmisest, aga ka inimestest, kelle keskel ta elab. /…/ Keegi teine peale heade tuttavate ei paku mulle portreteerimiseks huvi. /…/ Iga minu portree on ühtlasi autoportree - see on inimene minu kohalt vaadatuna. Kunstniku vaatenurk on seal möödapääsmatult sees ja mingit objektiivsust pole loota. “ Subbi on kujutanud moekunstnikku Vilma Seppa, kelle abikaasa, sepakunstnik Ülo Sepp oli Subbi kursusekaaslane ja hea sõber. Käesolev maal on ära toodud ning reprodutseeritud Eero Epneri koostatud raamatu "Subbi“ (2006) tööde nimestikus nr 64 all. Teos pärineb Valter Ojakääru kunstikogust. aastal Vilma Sepa portree, Olev Subbi E-kunstisalongis Subbi Olev
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Vilma Sepa portree, Olev Subbi E-kunstisalongis
Olev Subbi (1930-2013)

Vilma Sepa portree

1967 Õli, vineer. Signatuuriga. Originaalraamiga. 72x58
Alghind: € 4250€, lõpphind: € müüdud
38. E-Kunstisalongi XXXVIII oksjon
25.03.2017 Tartu galeriis kell 15

Olev Subbi on intervjuus öelnud "Portree maalimine sisaldab psühholoogiat, kontakti inimesega, tema mõju maailmale - see on aga maalikunstiväline, kirjanduslik. /…/ Milleks üldse portreed vaja on? Arvan, et see annab aimu kunstniku inimesetundmisest, aga ka inimestest, kelle keskel ta elab. /…/ Keegi teine peale heade tuttavate ei paku mulle portreteerimiseks huvi. /…/ Iga minu portree on ühtlasi autoportree - see on inimene minu kohalt vaadatuna. Kunstniku vaatenurk on seal möödapääsmatult sees ja mingit objektiivsust pole loota.“ Subbi on kujutanud moekunstnikku Vilma Seppa, kelle abikaasa, sepakunstnik Ülo Sepp oli Subbi kursusekaaslane ja hea sõber. Käesolev maal on ära toodud ning reprodutseeritud Eero Epneri koostatud raamatu "Subbi“ (2006) tööde nimestikus nr 64 all. Teos pärineb Valter Ojakääru kunstikogust.Olev Subbi (1930-2013)
Olev Subbi sündis 1930. aastal Tartus. Ta omandas kunstihariduse ERKI-s, mille lõpetas 1962. aastal maali erialal. Neli aastat hiljem toimus kunstniku esimene isikunäitus. Eesti maalikunsti klassikute hulka kuuluv Subbi on olulisemate tunnustuste seas pälvinud Konrad Mäe medali ning Kristjan Raua nimelise kunstipreemia. Tõlgendanud isikupäraselt 1930. aastate eesti kunsti ainestikku ja motiive (inimene maastikus ja ruumis), saavutanud maalidel inimese ja looduse kooskõla. Üldhoiakult lüürilised teosed tuginevad nii vahetule kogemusele kui intuitsioonile. Koloriit on hele ja varjundirikas, kompositsioon vaba. Subbi on olnud järjekindlamaid akti viljelejaid.Kunstnik suri 2013. aastal.


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Vilma Sepa portree, Olev

Olev Subbi (1930-2013) Vilma Sepa portree 1967 Õli, vineer Signatuuriga Olev Subbi on intervjuus öelnud "Portree maalimine sisaldab psühholoogiat, kontakti inimesega, tema mõju maailmale - see on aga maalikunstiväline, kirjanduslik. /…/ Milleks üldse portreed vaja on? Arvan, et see annab aimu kunstniku inimesetundmisest, aga ka inimestest, kelle keskel ta elab. /…/ Keegi teine peale heade tuttavate ei paku mulle portreteerimiseks huvi. /…/ Iga minu portree on ühtlasi autoportree - see on inimene minu kohalt vaadatuna. Kunstniku vaatenurk on seal möödapääsmatult sees ja mingit objektiivsust pole loota.“ Subbi on kujutanud moekunstnikku Vilma Seppa, kelle abikaasa, sepakunstnik Ülo Sepp oli Subbi kursusekaaslane ja hea sõber. Käesolev maal on ära toodud ning reprodutseeritud Eero Epneri koostatud raamatu "Subbi“ (2006) tööde nimestikus nr 64 all. Teos pärineb Valter Ojakääru kunstikogust.

Vilma Sepa portree, Olev Subbi E-kunstisalongis

Subbi Olev
www.e-kunstisalong.ee © 2023 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük