Vana Tartu motiiv Tartu Kunstniku varase surma puhul kirjutati: "Nüüd on selle püüdliku kunstniku loomingutee enneaegselt katkenud. Majanduslikud ja psüühilised pingutused, raske eluvõitlus mõjusid ruineerivalt ta tervisele, mille ohtlikku võnkumist ta kaebas juba aastate eest. Käesoleva aasta märtsikuul pidi ta asuma raske südamerikkega haigla tõvevoodisse, kust polnud enam pääsu. " Ella Mättik kuulus 1930ndate aastate legendaarsete "Pallase" naisgraafikute põlvkonda. Lõpudiplomini jõudis ta 1939, erinevalt teistest naiskunstnikest sai tema meelistehnikaks raskepärane puugravüür, millele Mätiku käsi andis poeetilise varjundi. Tema motiivid pärinesid Tartust, enamasti agulivaated, turustseenid jm Sõjaajal valmis jäädvustus ühest Tartu populaarsemast ehitisest Kivisillast, mis hävis 1944. Siin näeb kunstnikule omast linnamotiivi sidumist meeleoluka olustikustseeniga - õngitsejad silla kaare all. Töö on reprodutseeritud kunstniku 1958. aastal ilmunud kataloogis . aastast Vana Tartu motiiv. Tartu Kivisild, Ella Mättik E-kunstisalongis Mättik Ella
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Vana Tartu motiiv. Tartu Kivisild, Ella Mättik E-kunstisalongis
Ella Mättik (1904-1943)

Vana Tartu motiiv. Tartu Kivisild

1942 Puugravüür,käsitrükk plm.26,5 x 22,4
Alghind: € 13000/€830, lõpphind: € 13 000/ 830
21. E-Kunstisalongi XXI oksjon
01.12.2008 Tallinna galerii

Kunstniku varase surma puhul kirjutati: "Nüüd on selle püüdliku kunstniku loomingutee enneaegselt katkenud. Majanduslikud ja psüühilised pingutused, raske eluvõitlus mõjusid ruineerivalt ta tervisele, mille ohtlikku võnkumist ta kaebas juba aastate eest. Käesoleva aasta märtsikuul pidi ta asuma raske südamerikkega haigla tõvevoodisse, kust polnud enam pääsu." Ella Mättik kuulus 1930ndate aastate legendaarsete "Pallase" naisgraafikute põlvkonda. Lõpudiplomini jõudis ta 1939, erinevalt teistest naiskunstnikest sai tema meelistehnikaks raskepärane puugravüür, millele Mätiku käsi andis poeetilise varjundi. Tema motiivid pärinesid Tartust, enamasti agulivaated, turustseenid jm Sõjaajal valmis jäädvustus ühest Tartu populaarsemast ehitisest Kivisillast, mis hävis 1944. Siin näeb kunstnikule omast linnamotiivi sidumist meeleoluka olustikustseeniga - õngitsejad silla kaare all. Töö on reprodutseeritud kunstniku 1958. aastal ilmunud kataloogis .Ella Mättik (1904-1943)
Graafik, sündinud 1904. aastal Peterburi kubermangus. Suri 1943. aastal Tartus. Õppis 1926-1939 aastatel Pallases maalimist Ado Vabbe juhendusel. Omandas 1930. aastal joonistusõpetaja kutse ning 1939. aastal lõpetas Pallase graafika erialal. Jäädvustanud puugravüürides ja linoollõigetes ning sügavtrükitehnikas lehtedel initiimseid Tartu nurgakesi, stafaa¾iga maastikuvaateid ja olustikku. Viljeles ka akvarelli ning õlimaali, tegi raamatuillustratsioone ja eksliibriseid. Näitustel esines alates 1938. aastast.


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Vana Tartu motiiv Tartu

Ella Mättik (1904-1943) Vana Tartu motiiv Tartu Kivisild 1942 Puugravüür,käsitrükk plm Kunstniku varase surma puhul kirjutati: "Nüüd on selle püüdliku kunstniku loomingutee enneaegselt katkenud. Majanduslikud ja psüühilised pingutused, raske eluvõitlus mõjusid ruineerivalt ta tervisele, mille ohtlikku võnkumist ta kaebas juba aastate eest. Käesoleva aasta märtsikuul pidi ta asuma raske südamerikkega haigla tõvevoodisse, kust polnud enam pääsu." Ella Mättik kuulus 1930ndate aastate legendaarsete "Pallase" naisgraafikute põlvkonda. Lõpudiplomini jõudis ta 1939, erinevalt teistest naiskunstnikest sai tema meelistehnikaks raskepärane puugravüür, millele Mätiku käsi andis poeetilise varjundi. Tema motiivid pärinesid Tartust, enamasti agulivaated, turustseenid jm Sõjaajal valmis jäädvustus ühest Tartu populaarsemast ehitisest Kivisillast, mis hävis 1944. Siin näeb kunstnikule omast linnamotiivi sidumist meeleoluka olustikustseeniga - õngitsejad silla kaare all. Töö on reprodutseeritud kunstniku 1958. aastal ilmunud kataloogis .

Vana Tartu motiiv. Tartu Kivisild, Ella Mättik E-kunstisalongis

Mättik Ella
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük