Vaade majadega, Jaan Grünberg Grünberg omandas kunstiteadmisi Kristjan Raua stuudios ning hiljem Pallases, mille lõpetas 1926. aastal. Kohe pärast lõpetamist sõitis Grünberg Pallaese stipendiaadina Pariisi ning jäi sinna paljudeks aastateks. Seal kuulus ta Wiiralti lähemate sõprade ringi ning suhtles Marc Chagalliga. Grünbergi tööd olid menukad ja neid müüdi hästi Pariisi galeriides, mistõttu tema loomingut on kodumaal vähe. 1939. aastal Eestis toimunud kuue kunstniku (Adamson-Eric, Vardi, Liimand, Pärsimägi, Teder ja Grünberg) näitus oli Grünbergi olulisim väljapanek kodumaal, kus ta pälvis positiivset tähelepanu nii publiku kui ka kunstikriitikute poolt. 1944. aastal lahkus ta oma perekonnaga Rootsi ning jäi Uppsalasse kuni oma elu lõpuni. Grünberg on esindatud 2011. aasta Eesti Kunstimuuseumi ja Tartu Kunstimuuseumi koostööprojekti raames ilmunud teoses "Eesti kunst paguluses", kus Kersti Koll on kirjutanud nõnda: "Jaan Grünberg oli tundlik maastikumaalija ning eesti kunstiloos üks paremaid monotüüpiameistreid, kelle isikupärase visuaalse keele aluseks on erakordselt peen koloriiditaju, sisemine värvirikkus ja sügavalt läbi tunnetatud looduselamus". 2007 Vaade majadega, Jaan Grünberg E-kunstisalongis Grünberg Jaan
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Vaade majadega, Jaan Grünberg E-kunstisalongis
Jaan Grünberg (1889-1969)

Vaade majadega

U 1940ndad Õli, kartong. Signatuuriga. Lm 41x32
Alghind: € €750, lõpphind: € 1 250
40. E-Kunstisalongi XXXX oksjon
28.10.2017 Tartu galeriis kell 15

Grünberg omandas kunstiteadmisi Kristjan Raua stuudios ning hiljem Pallases, mille lõpetas 1926. aastal. Kohe pärast lõpetamist sõitis Grünberg Pallaese stipendiaadina Pariisi ning jäi sinna paljudeks aastateks. Seal kuulus ta Wiiralti lähemate sõprade ringi ning suhtles Marc Chagalliga. Grünbergi tööd olid menukad ja neid müüdi hästi Pariisi galeriides, mistõttu tema loomingut on kodumaal vähe. 1939. aastal Eestis toimunud kuue kunstniku (Adamson-Eric, Vardi, Liimand, Pärsimägi, Teder ja Grünberg) näitus oli Grünbergi olulisim väljapanek kodumaal, kus ta pälvis positiivset tähelepanu nii publiku kui ka kunstikriitikute poolt. 1944. aastal lahkus ta oma perekonnaga Rootsi ning jäi Uppsalasse kuni oma elu lõpuni. Grünberg on esindatud 2011. aasta Eesti Kunstimuuseumi ja Tartu Kunstimuuseumi koostööprojekti raames ilmunud teoses "Eesti kunst paguluses", kus Kersti Koll on kirjutanud nõnda: "Jaan Grünberg oli tundlik maastikumaalija ning eesti kunstiloos üks paremaid monotüüpiameistreid, kelle isikupärase visuaalse keele aluseks on erakordselt peen koloriiditaju, sisemine värvirikkus ja sügavalt läbi tunnetatud looduselamus".Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Vaade majadega, Jaan Grünberg

Jaan Grünberg (1889-1969) Vaade majadega U 1940ndad Õli, kartong Signatuuriga Grünberg omandas kunstiteadmisi Kristjan Raua stuudios ning hiljem Pallases, mille lõpetas 1926. aastal. Kohe pärast lõpetamist sõitis Grünberg Pallaese stipendiaadina Pariisi ning jäi sinna paljudeks aastateks. Seal kuulus ta Wiiralti lähemate sõprade ringi ning suhtles Marc Chagalliga. Grünbergi tööd olid menukad ja neid müüdi hästi Pariisi galeriides, mistõttu tema loomingut on kodumaal vähe. 1939. aastal Eestis toimunud kuue kunstniku (Adamson-Eric, Vardi, Liimand, Pärsimägi, Teder ja Grünberg) näitus oli Grünbergi olulisim väljapanek kodumaal, kus ta pälvis positiivset tähelepanu nii publiku kui ka kunstikriitikute poolt. 1944. aastal lahkus ta oma perekonnaga Rootsi ning jäi Uppsalasse kuni oma elu lõpuni. Grünberg on esindatud 2011. aasta Eesti Kunstimuuseumi ja Tartu Kunstimuuseumi koostööprojekti raames ilmunud teoses "Eesti kunst paguluses", kus Kersti Koll on kirjutanud nõnda: "Jaan Grünberg oli tundlik maastikumaalija ning eesti kunstiloos üks paremaid monotüüpiameistreid, kelle isikupärase visuaalse keele aluseks on erakordselt peen koloriiditaju, sisemine värvirikkus ja sügavalt läbi tunnetatud looduselamus".

Vaade majadega, Jaan Grünberg E-kunstisalongis

Grünberg Jaan
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük