Taluõu, Nikolai Korma¹ov E-kunstisalongis Nikolai Korma¹ov on sündinud Venemaal ja lõpetanud Ivanovo kunstikooli, 1951. aastal asus ta õppima ERKIsse. Kunstiloolane Ants Juske on kirjutanud: "See kunstikõrgkool oli üle Nõukogude Liidu hinnatud - siin oli vabameelsem õhkkond ja õpetajad olid Eesti-aegse kooliga. Paljud Venemaalt tulnud tudengid jäidki siia, eelkõige need, kes lõid pered. Korma¹ovid ongi loonud väikese kunstnike dünastia. " Nikolai Korma¹ov on hea näide sellest, kuidas vähemusrahvuse esindaja on integreerunud eesti kultuuri, säilitades seejuures ka enda identiteedi. Korma¹ov on viljelenud erinevaid ¾anre, kuid suuremal või vähemal määral on tegelenud eetiliste probleemide ja filosoofiliste küsimustega, käsitledes mineviku ja oleviku suhteid ning inimese kohta ja missiooni maailmas. 1970ndatel muutus tema maalimislaad mahedamaks, iseloomulikuks sai värvi harmoonia ja läbipaistvus ning hingestatus. Sellest alates sai järjest enam tema peamiseks kujutamisobjektiks Eestimaa ilu ning siinsed inimesed, sageli pärinevad motiivid tema Setumaa maakodu ümbrusest. Maal "Taluõu" kuulub viimaste hulka, millega kunstnik on tahtnud viidata kõige lihtsamatele, kuid olulisematele väärtustele - pere ja kodu. Korma¹ov on 1970ndatel aastatel öelnud: "Inimkonna arengust hoolimata on kõigil epohhidel alati olnud ja jäänud sisemine vajadus, nälg ideaali järele. Püüd täiuslikkuse poole. Kunst peab vaatajale andma kõrgeid moraalseid ideaale. /---/ Püüan leida sümboleid, mis oleksid mõistetavad enamikule inimestele. " Teos pärineb Gustav ja Inge Liivi kunstikogust. Loe lisaks Taluõu, Nikolai Korma¹ov E-kunstisalongis Korma¹ov Nikolai
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Taluõu, Nikolai Korma¹ov E-kunstisalongis

Taluõu

1978 Õli, lõuend 60 x 63. Signatuuriga. Originaalraam
Alghind: € 1500, lõpphind: € 1 900
27. E-Kunstisalongi XXVII oksjon
27.11.2011 kell 15.00 Tartu galeriis

Nikolai Korma¹ov on sündinud Venemaal ja lõpetanud Ivanovo kunstikooli, 1951. aastal asus ta õppima ERKIsse. Kunstiloolane Ants Juske on kirjutanud: "See kunstikõrgkool oli üle Nõukogude Liidu hinnatud - siin oli vabameelsem õhkkond ja õpetajad olid Eesti-aegse kooliga. Paljud Venemaalt tulnud tudengid jäidki siia, eelkõige need, kes lõid pered. Korma¹ovid ongi loonud väikese kunstnike dünastia."
Nikolai Korma¹ov on hea näide sellest, kuidas vähemusrahvuse esindaja on integreerunud eesti kultuuri, säilitades seejuures ka enda identiteedi.
Korma¹ov on viljelenud erinevaid ¾anre, kuid suuremal või vähemal määral on tegelenud eetiliste probleemide ja filosoofiliste küsimustega, käsitledes mineviku ja oleviku suhteid ning inimese kohta ja missiooni maailmas. 1970ndatel muutus tema maalimislaad mahedamaks, iseloomulikuks sai värvi harmoonia ja läbipaistvus ning hingestatus. Sellest alates sai järjest enam tema peamiseks kujutamisobjektiks Eestimaa ilu ning siinsed inimesed, sageli pärinevad motiivid tema Setumaa maakodu ümbrusest. Maal "Taluõu" kuulub viimaste hulka, millega kunstnik on tahtnud viidata kõige lihtsamatele, kuid olulisematele väärtustele - pere ja kodu.
Korma¹ov on 1970ndatel aastatel öelnud: "Inimkonna arengust hoolimata on kõigil epohhidel alati olnud ja jäänud sisemine vajadus, nälg ideaali järele. Püüd täiuslikkuse poole. Kunst peab vaatajale andma kõrgeid moraalseid ideaale. /---/ Püüan leida sümboleid, mis oleksid mõistetavad enamikule inimestele."
Teos pärineb Gustav ja Inge Liivi kunstikogust.Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Taluõu, Nikolai Korma¹ov E-kunstisalongis

Nikolai Korma¹ov Taluõu 1978 Õli, lõuend 60 x 63 Signatuuriga Nikolai Korma¹ov on sündinud Venemaal ja lõpetanud Ivanovo kunstikooli, 1951. aastal asus ta õppima ERKIsse. Kunstiloolane Ants Juske on kirjutanud: "See kunstikõrgkool oli üle Nõukogude Liidu hinnatud - siin oli vabameelsem õhkkond ja õpetajad olid Eesti-aegse kooliga. Paljud Venemaalt tulnud tudengid jäidki siia, eelkõige need, kes lõid pered. Korma¹ovid ongi loonud väikese kunstnike dünastia." Nikolai Korma¹ov on hea näide sellest, kuidas vähemusrahvuse esindaja on integreerunud eesti kultuuri, säilitades seejuures ka enda identiteedi. Korma¹ov on viljelenud erinevaid ¾anre, kuid suuremal või vähemal määral on tegelenud eetiliste probleemide ja filosoofiliste küsimustega, käsitledes mineviku ja oleviku suhteid ning inimese kohta ja missiooni maailmas. 1970ndatel muutus tema maalimislaad mahedamaks, iseloomulikuks sai värvi harmoonia ja läbipaistvus ning hingestatus. Sellest alates sai järjest enam tema peamiseks kujutamisobjektiks Eestimaa ilu ning siinsed inimesed, sageli pärinevad motiivid tema Setumaa maakodu ümbrusest. Maal "Taluõu" kuulub viimaste hulka, millega kunstnik on tahtnud viidata kõige lihtsamatele, kuid olulisematele väärtustele - pere ja kodu. Korma¹ov on 1970ndatel aastatel öelnud: "Inimkonna arengust hoolimata on kõigil epohhidel alati olnud ja jäänud sisemine vajadus, nälg ideaali järele. Püüd täiuslikkuse poole. Kunst peab vaatajale andma kõrgeid moraalseid ideaale. /---/ Püüan leida sümboleid, mis oleksid mõistetavad enamikule inimestele."Teos pärineb Gustav ja Inge Liivi kunstikogust.

Taluõu, Nikolai Korma¹ov E-kunstisalongis

Korma¹ov Nikolai
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük