Rand, Viktor Karrus E-kunstisalongis Viktor Karrus lõpetas “Pallase" 1940. aastal. Tema põhilisteks õppejõududeks koolis olid Nikolai Triik ja Kaarel Liimand. Aastakümnetega tegi kunstniku looming läbi mitmeid muutusi. Tema varased maalid on impressionistlikult valgusküllased, 1950-ndatel valmisid suurejoonelised sotsrealistlikud kompositsioonid ning seejärel pöördus Karrus taas vabama maalilise käsitluslaadi poole. Vanameistri 1970-ndatel maalitud mereäärsed maastikud võluvad oma julgelt ekspressiivse koloriidiga. Karrus maalib oma vaated suure üldistusega. Teda köidab merevee sügavsinine toon, mida ilmestavad puna-kollased värvikontrastid maastikus. XX sajandi eesti kunsti meistrid Rand, Viktor Karrus E-kunstisalongis Karrus Viktor
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Rand, Viktor Karrus E-kunstisalongis

Rand

1979 Õli, lõuend.
Signatuuriga. 58 x 71
Alghind: 15 500/ € 991
14. Meistritöö
03.06.2005 Pärnu, Ammende Villa

Viktor Karrus lõpetas “Pallase" 1940. aastal.Tema põhilisteks õppejõududeks koolis olid Nikolai Triik ja Kaarel Liimand. Aastakümnetega tegi kunstniku looming läbi mitmeid muutusi. Tema varased maalid on impressionistlikult valgusküllased, 1950-ndatel valmisid suurejoonelised sotsrealistlikud kompositsioonid ning seejärel pöördus Karrus taas vabama maalilise käsitluslaadi poole.

Vanameistri 1970-ndatel maalitud mereäärsed maastikud võluvad oma julgelt ekspressiivse koloriidiga. Karrus maalib oma vaated suure üldistusega. Teda köidab merevee sügavsinine toon, mida ilmestavad puna-kollased värvikontrastid maastikus.Viktor Karrus
Maalikunstnik, sündinud 1913. aastal Tartus, suri 1991. aastal. 1940. aastal lõpetas Pallase Nikolai Triigi ja Kaarel Liimandi õpilasena. Töötas 1932-36 kino Apollo reklaamijoonistajana. Käis 1937 õpireisil Austrias ning 1939 Ungaris ja Soomes. Oli II maailmasõja ajal Saaremaal kalurite liidus konstruktor-joonestaja, 1944-46 Tallinnas kirjastuse Ilukirjandus ja Kunst kunstiline toimetaja ning seejärel vabakunstnik. Alates 1944. aastast Kunstnike Liidu liige. Viljeles peamiselt maastikku ja linnavaadet ning figuurikompositsiooni. Varases loomejärgus maalis mahedatoonilisi õhu- ja valgusküllaseid pilte. 1950. aastail lõi palju tööteemalisi maale, milles on varasemast suurem tähtsus joonistuslikkusel ja detailil ning käsituslaad ajastuomaselt idealiseeriv. Kümnendi lõpus hakkas eelistama ekspressiivset värvierku maastikumaali, mis teoseti võib olla tugevasti üldistav.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Rand, Viktor Karrus E-kunstisalongis

Viktor Karrus Rand 1979 Õli, lõuend Signatuuriga Viktor Karrus lõpetas “Pallase" 1940. aastal.Tema põhilisteks õppejõududeks koolis olid Nikolai Triik ja Kaarel Liimand. Aastakümnetega tegi kunstniku looming läbi mitmeid muutusi. Tema varased maalid on impressionistlikult valgusküllased, 1950-ndatel valmisid suurejoonelised sotsrealistlikud kompositsioonid ning seejärel pöördus Karrus taas vabama maalilise käsitluslaadi poole.
Vanameistri 1970-ndatel maalitud mereäärsed maastikud võluvad oma julgelt ekspressiivse koloriidiga. Karrus maalib oma vaated suure üldistusega. Teda köidab merevee sügavsinine toon, mida ilmestavad puna-kollased värvikontrastid maastikus.

Rand, Viktor Karrus E-kunstisalongis

Karrus Viktor
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük