Rand, Viktor Karrus E-kunstisalongis Viktor Karrus lõpetas “Pallase" 1940. aastal. Tema põhilisteks õppejõududeks koolis olid Nikolai Triik ja Kaarel Liimand. Aastakümnetega tegi kunstniku looming läbi mitmeid muutusi. Tema varased maalid on impressionistlikult valgusküllased, 1950-ndatel valmisid suurejoonelised sotsrealistlikud kompositsioonid ning seejärel pöördus Karrus taas vabama maalilise käsitluslaadi poole. Vanameistri 1970-ndatel maalitud mereäärsed maastikud võluvad oma julgelt ekspressiivse koloriidiga. Karrus maalib oma vaated suure üldistusega. Teda köidab merevee sügavsinine toon, mida ilmestavad puna-kollased värvikontrastid maastikus. 2000 Rand, Viktor Karrus E-kunstisalongis Karrus Viktor
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Rand, Viktor Karrus E-kunstisalongis
Viktor Karrus (1913 - 1991)

Rand

1979 Õli, lõuend.
Signatuuriga. 58 x 71
Alghind: € 15500/€991
14. Meistritöö
03.06.2005 Pärnu, Ammende Villa

Viktor Karrus lõpetas “Pallase" 1940. aastal.Tema põhilisteks õppejõududeks koolis olid Nikolai Triik ja Kaarel Liimand. Aastakümnetega tegi kunstniku looming läbi mitmeid muutusi. Tema varased maalid on impressionistlikult valgusküllased, 1950-ndatel valmisid suurejoonelised sotsrealistlikud kompositsioonid ning seejärel pöördus Karrus taas vabama maalilise käsitluslaadi poole.

Vanameistri 1970-ndatel maalitud mereäärsed maastikud võluvad oma julgelt ekspressiivse koloriidiga. Karrus maalib oma vaated suure üldistusega. Teda köidab merevee sügavsinine toon, mida ilmestavad puna-kollased värvikontrastid maastikus.Viktor Karrus (1913 - 1991)
Maalikunstnik, sündinud 1913. aastal Tartus, suri 1991. aastal. 1940. aastal lõpetas Pallase Nikolai Triigi ja Kaarel Liimandi õpilasena. Töötas 1932-36 kino Apollo reklaamijoonistajana. Käis 1937 õpireisil Austrias ning 1939 Ungaris ja Soomes. Oli II maailmasõja ajal Saaremaal kalurite liidus konstruktor-joonestaja, 1944-46 Tallinnas kirjastuse Ilukirjandus ja Kunst kunstiline toimetaja ning seejärel vabakunstnik. Alates 1944. aastast Kunstnike Liidu liige. Viljeles peamiselt maastikku ja linnavaadet ning figuurikompositsiooni. Varases loomejärgus maalis mahedatoonilisi õhu- ja valgusküllaseid pilte. 1950. aastail lõi palju tööteemalisi maale, milles on varasemast suurem tähtsus joonistuslikkusel ja detailil ning käsituslaad ajastuomaselt idealiseeriv. Kümnendi lõpus hakkas eelistama ekspressiivset värvierku maastikumaali, mis teoseti võib olla tugevasti üldistav.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Rand, Viktor Karrus E-kunstisalongis

Viktor Karrus (1913 - 1991) Rand 1979 Õli, lõuend Signatuuriga Viktor Karrus lõpetas “Pallase" 1940. aastal.Tema põhilisteks õppejõududeks koolis olid Nikolai Triik ja Kaarel Liimand. Aastakümnetega tegi kunstniku looming läbi mitmeid muutusi. Tema varased maalid on impressionistlikult valgusküllased, 1950-ndatel valmisid suurejoonelised sotsrealistlikud kompositsioonid ning seejärel pöördus Karrus taas vabama maalilise käsitluslaadi poole.
Vanameistri 1970-ndatel maalitud mereäärsed maastikud võluvad oma julgelt ekspressiivse koloriidiga. Karrus maalib oma vaated suure üldistusega. Teda köidab merevee sügavsinine toon, mida ilmestavad puna-kollased värvikontrastid maastikus.

Rand, Viktor Karrus E-kunstisalongis

Karrus Viktor
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük