Priit Pärn "Kilplased" "Tahame me seda või mitte - me kõik tuleme Kilplast. Kuid siis me kasvame suureks. Mehistume. Või isegi ei mehistu, kui juhtume olema näiteks naised. Hull lugu. Hull sellepärast, et ühel hetkel tajume kainekstegeva teravusega, et teda ei ole enam. Ei ole seda kilplast, kes kunagi suuril imestavil silmil vaatas maailma. Siis Kilplat. See äratundmine tabab meid kõiki, ole sa inkasso eest jooksus olev võlglane, korrum¬peerunud kirikumees, oma lillade sokkide lummuses peaminister, lõbus üksikema, mäluv president, tagasivaatav ettevõtja või ettevaatlik tagurlane. Ühel hetkel seisavad nad oma Ikeast ostetud peegli ees ja küsivad - kus ta on? See kilplane. Kilplane sinus eneses. Lõpuks taandubki kõik sellele: kuidas hoida alles seda kilplast iseeneses? Sest ilma selle kilplaseta on elu jabur, võib olla isegi jaburam kui koos selle kilplasega. Või siis vastupidi. “ Illustratsioonid pärinevad 2016. aastal ilmunud Eno Raua samanimelise raamatu uustrükist, mis on Friedrich Reinhold Kreutzwaldi teose ümberjutustus lastele ja noortele. Esimest korda ilmus see 1962. aastal ja illustratsioonid tegi sinna Peeter Ulas. Kuigi Kilplaste nime ja lugude allikaks on Saksamaal asuva Schilda linna elanike kohta 16. sajandist käibel olnud naljalood, on need alates F. R. Kreutzwaldi versioonist muutunud ka meie pärimuse osaks. Priit Pärna sõnul algas tema ammune tutvus kilplastega 1974. aastal kui Eesti joonisfilmistuudio asutanud Rein Raamat kutsus tegema tüübidisaini kilplastele. "See oli ka minu esimene töö animatsiooni vallas. Sinna on oma 40 aastat tagasi, nii et loodan, et olen natukene joonistajana arenenud ja nad näevad natukene elegantsemad välja. " Pärn ei pea joonistuse tekstist kõrvaliseks. "Olen alati püüdnud nii teha, et illustratsioon ei oleks illustratsioon. Illustratsioon kas arendab teksti edasi või räägib isegi tekstile vastu, pakub uusi versioone. " Pärna sõnul on kilplaste puhul oluline mass, kõik askeldavad ja teevad midagi. "Ühe pildi peal lugesin ära, seal on 120 tegelast. Pilte läbib koer, kes kilplasi ründab ning kaks kilplast redeliga - need on koomiksiribad, mis on massi sisse laiali pillutud. " Kõik tegelased on joonistatud ühe pliiatsitõmbega ja tegelasterohkete piltide tarvis sai Pärn innustust tuntud flaami maalikunstnikult Brueghelilt. Ava 50,5x37 Hind: € 648 Müüdud Priit Pärn "Kilplased"
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

Priit Pärn "Kilplased"

08.01.2018 Tartu galerii

"Tahame me seda või mitte - me kõik tuleme Kilplast. Kuid siis me kasvame suureks. Mehistume. Või isegi ei mehistu, kui juhtume olema näiteks naised. Hull lugu. Hull sellepärast, et ühel hetkel tajume kainekstegeva teravusega, et teda ei ole enam. Ei ole seda kilplast, kes kunagi suuril imestavil silmil vaatas maailma. Siis Kilplat. See äratundmine tabab meid kõiki, ole sa inkasso eest jooksus olev võlglane, korrum¬peerunud kirikumees, oma lillade sokkide lummuses peaminister, lõbus üksikema, mäluv president, tagasivaatav ettevõtja või ettevaatlik tagurlane. Ühel hetkel seisavad nad oma Ikeast ostetud peegli ees ja küsivad - kus ta on? See kilplane. Kilplane sinus eneses. Lõpuks taandubki kõik sellele: kuidas hoida alles seda kilplast iseeneses? Sest ilma selle kilplaseta on elu jabur, võib olla isegi jaburam kui koos selle kilplasega. Või siis vastupidi.“

Illustratsioonid pärinevad 2016. aastal ilmunud Eno Raua samanimelise raamatu uustrükist, mis on Friedrich Reinhold Kreutzwaldi teose ümberjutustus lastele ja noortele. Esimest korda ilmus see 1962. aastal ja illustratsioonid tegi sinna Peeter Ulas. Kuigi Kilplaste nime ja lugude allikaks on Saksamaal asuva Schilda linna elanike kohta 16. sajandist käibel olnud naljalood, on need alates F. R. Kreutzwaldi versioonist muutunud ka meie pärimuse osaks.

Priit Pärna sõnul algas tema ammune tutvus kilplastega 1974. aastal kui Eesti joonisfilmistuudio asutanud Rein Raamat kutsus tegema tüübidisaini kilplastele. "See oli ka minu esimene töö animatsiooni vallas. Sinna on oma 40 aastat tagasi, nii et loodan, et olen natukene joonistajana arenenud ja nad näevad natukene elegantsemad välja."
Pärn ei pea joonistuse tekstist kõrvaliseks. "Olen alati püüdnud nii teha, et illustratsioon ei oleks illustratsioon. Illustratsioon kas arendab teksti edasi või räägib isegi tekstile vastu, pakub uusi versioone."
Pärna sõnul on kilplaste puhul oluline mass, kõik askeldavad ja teevad midagi. "Ühe pildi peal lugesin ära, seal on 120 tegelast. Pilte läbib koer, kes kilplasi ründab ning kaks kilplast redeliga - need on koomiksiribad, mis on massi sisse laiali pillutud." Kõik tegelased on joonistatud ühe pliiatsitõmbega ja tegelasterohkete piltide tarvis sai Pärn innustust tuntud flaami maalikunstnikult Brueghelilt.


Kunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Priit Pärn "Kilplased"

Priit Pärn Talendid tulevad koju 2016 Giclée, paber 2/5 "Tahame me seda või mitte - me kõik tuleme Kilplast. Kuid siis me kasvame suureks. Mehistume. Või isegi ei mehistu, kui juhtume olema näiteks naised. Hull lugu. Hull sellepärast, et ühel hetkel tajume kainekstegeva teravusega, et teda ei ole enam. Ei ole seda kilplast, kes kunagi suuril imestavil silmil vaatas maailma. Siis Kilplat. See äratundmine tabab meid kõiki, ole sa inkasso eest jooksus olev võlglane, korrum¬peerunud kirikumees, oma lillade sokkide lummuses peaminister, lõbus üksikema, mäluv president, tagasivaatav ettevõtja või ettevaatlik tagurlane. Ühel hetkel seisavad nad oma Ikeast ostetud peegli ees ja küsivad - kus ta on? See kilplane. Kilplane sinus eneses. Lõpuks taandubki kõik sellele: kuidas hoida alles seda kilplast iseeneses? Sest ilma selle kilplaseta on elu jabur, võib olla isegi jaburam kui koos selle kilplasega. Või siis vastupidi.“Illustratsioonid pärinevad 2016. aastal ilmunud Eno Raua samanimelise raamatu uustrükist, mis on Friedrich Reinhold Kreutzwaldi teose ümberjutustus lastele ja noortele. Esimest korda ilmus see 1962. aastal ja illustratsioonid tegi sinna Peeter Ulas. Kuigi Kilplaste nime ja lugude allikaks on Saksamaal asuva Schilda linna elanike kohta 16. sajandist käibel olnud naljalood, on need alates F. R. Kreutzwaldi versioonist muutunud ka meie pärimuse osaks. Priit Pärna sõnul algas tema ammune tutvus kilplastega 1974. aastal kui Eesti joonisfilmistuudio asutanud Rein Raamat kutsus tegema tüübidisaini kilplastele. "See oli ka minu esimene töö animatsiooni vallas. Sinna on oma 40 aastat tagasi, nii et loodan, et olen natukene joonistajana arenenud ja nad näevad natukene elegantsemad välja."Pärn ei pea joonistuse tekstist kõrvaliseks. "Olen alati püüdnud nii teha, et illustratsioon ei oleks illustratsioon. Illustratsioon kas arendab teksti edasi või räägib isegi tekstile vastu, pakub uusi versioone."Pärna sõnul on kilplaste puhul oluline mass, kõik askeldavad ja teevad midagi. "Ühe pildi peal lugesin ära, seal on 120 tegelast. Pilte läbib koer, kes kilplasi ründab ning kaks kilplast redeliga - need on koomiksiribad, mis on massi sisse laiali pillutud." Kõik tegelased on joonistatud ühe pliiatsitõmbega ja tegelasterohkete piltide tarvis sai Pärn innustust tuntud flaami maalikunstnikult Brueghelilt.

Priit Pärn "Kilplased"

www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük