Portree, Paul Allik E-kunstisalongis 1980. aastatel viljeles Allik eelkõige prantsuse maalikooliga seonduvaid figuraalsete elementidega vabas ekspressiivses laadis kompositsioone. Kunstniku järelhüüdes kirjutati nõnda: "Tundlik ja kerge käega, maalija par excellence, keskendus ta oma loominguteel üha uuesti interpreteerima selliseid modernismi traditsioonilisi väärtusi nagu suunatus intensiivsele väljenduslikkusele ja püüd tuua midagi olulist asjade varjatud olemusest pealispinnale läbi kunstniku isikliku subjektiivse elamuse. " Alliku põhiline väljendusvahend on jõuline värv – sinakad, rohekad, erepunased, violetsed ja mustjad toonid Portree, Paul Allik E-kunstisalongis Allik Paul
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997. Galerii korraldab oksjone (Tallinnas, Tartus, Pärnus), tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Portree, Paul Allik E-kunstisalongis
Paul Allik (1946–2003)

Portree

1989 Õli, lõuend. Signatuuriga. 92x64,5
Alghind: € €1025
40. E-Kunstisalongi XXXX oksjon
28.10.2017 Tartu galeriis kell 15

1980. aastatel viljeles Allik eelkõige prantsuse maalikooliga
seonduvaid figuraalsete elementidega vabas ekspressiivses
laadis kompositsioone. Kunstniku järelhüüdes kirjutati nõnda:
"Tundlik ja kerge käega, maalija par excellence, keskendus ta oma
loominguteel üha uuesti interpreteerima selliseid modernismi
traditsioonilisi väärtusi nagu suunatus intensiivsele väljenduslikkusele
ja püüd tuua midagi olulist asjade varjatud olemusest
pealispinnale läbi kunstniku isikliku subjektiivse elamuse."Paul Allik (1946–2003)
Maalikunstnik Paul Allik elas aastatel 1946–2003. Alates 1961. aastast õppis ta Tartu Kunstikoolis, mille lõpetas viis aastat hiljem. Töötanud vabakunstnikuna. Alates 1989. aastast Kunstnike Liidu liige. Loonud õli- ja akrüülmaale. 1970. ja 1980. aastate teoseis valdab figuraalsete elementidega vaba ekspressiivne laad. 1990. aastail tekkis suundumus ekspressionismi poole. Alliku põhiline väljendusvahend on jõuline värv – sinakad, rohekad, erepunased, violetsed ja mustjad toonid.


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Portree, Paul Allik E-kunstisalongis

Paul Allik (1946–2003) Portree 1989 Õli, lõuend Signatuuriga 1980. aastatel viljeles Allik eelkõige prantsuse maalikooligaseonduvaid figuraalsete elementidega vabas ekspressiivseslaadis kompositsioone. Kunstniku järelhüüdes kirjutati nõnda:"Tundlik ja kerge käega, maalija par excellence, keskendus ta omaloominguteel üha uuesti interpreteerima selliseid modernismitraditsioonilisi väärtusi nagu suunatus intensiivsele väljenduslikkuseleja püüd tuua midagi olulist asjade varjatud olemusestpealispinnale läbi kunstniku isikliku subjektiivse elamuse."

Portree, Paul Allik E-kunstisalongis

Allik Paul
www.e-kunstisalong.ee © 2023 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük