Pööningult leitud maalid näitavad Johannes Uiga (1918-1998) on kuulus kui pallaslik loodusmaalija ja eriti Pühajärve motiivide kujutaja. Et ta aga on maalinud ka figuraalseid kompositsioone ning portreid ja aktegi,. . » Tartu Postimees Pööningult leitud maalid näitavad kunstnikku uuest küljest
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997. Galerii korraldab oksjone (Tallinnas, Tartus, Pärnus), tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

Pööningult leitud maalid näitavad kunstnikku uuest küljest

Raimu Hanson, Tartu Postimees 14. veebr. 2008

Johannes Uiga (1918-1998) on kuulus kui pallaslik loodusmaalija ja eriti Pühajärve motiivide kujutaja. Et ta aga on maalinud ka figuraalseid kompositsioone ning portreid ja aktegi,..

Johannes Uiga (1918-1998) on kuulus kui pallaslik loodusmaalija ja eriti Pühajärve motiivide kujutaja. Et ta aga on maalinud ka figuraalseid kompositsioone ning portreid ja aktegi, on paljudele suur uudis. «Need üllatavad maalid olid tolmunud, kuid on siiski väga hästi säilunud,» ütles E-kunstisalongi juhataja Tiia Karelson, kui saatis eile osa leiust Tallinna. Tiia Karelson maaliga, millel on kujutatud aktina legendaarne Pallase modell Magda Anso-Beek alias Bajadeer
Foto: Sille AnnukUiga maalid 1940. aastatest on leitud ühelt Tartu pööningult, mille asukohta ei ole lubatud avaldada. Leiu hulgas on maal, millel on kujutatud aktina legendaarne Pallase modell Magda Anso-Beek alias Bajadeer.

Uiga veerandsada maali avaneb näitusel nädalavahetusel Rocca al Mare kaubanduskeskuses E-kunstisalongis. Teist sama palju saab esmaspäevast alates vaadata Tartu kaubamajas tegutseva E-kunstisalongi seintel. «Lisame tema hilisemaid, iseloomulikumaid töid,» ütles Karelson. «Kaks näitust täiendavad teineteist, kuid üks pluss üks ei ole kaks, vaid kolm või rohkemgi.»


Tartu Postimees


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Pööningult leitud maalid näitavad

Johannes Uiga (1918-1998) on kuulus kui pallaslik loodusmaalija ja eriti Pühajärve motiivide kujutaja Et ta aga on maalinud ka figuraalseid kompositsioone ning portreid ja aktegi, on paljudele suur uudis Johannes Uiga (1918-1998) on kuulus kui pallaslik loodusmaalija ja eriti Pühajärve motiivide kujutaja. Et ta aga on maalinud ka figuraalseid kompositsioone ning portreid ja aktegi,..

Pööningult leitud maalid näitavad kunstnikku uuest küljest

www.e-kunstisalong.ee © 2023 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük