Pikk talvehommik, Maris Tuuling Maris Tuuling on tagasihoidliku natuuriga kunstnik, keda näitustel kohtab harva. Ometigi püüab kunstniku looming pilku oma lihtsuse, siiruse ning erksa koloriidiga. Värvide julge ja rikkalik kasutus viitab Pallase koolkonna mõjutustele, kuna Tuulingu kunstiõpingud aastatel 1990-1995 kulgesid just legendaarsete Tartu kunstnike Kaja Kärneri, Heldur Viirese ning Lembit Saartsi ja Valve Janovi käe all. Maris Tuulingu looming on sügavalt apoliitiline, vaba igasugusest moraalist ja õpetustest. Oluline on inimlikkuse mõõde - kohad ja ajad, kus kohtuvad erinevad meeleolud ja tundmused. Need on jalutuskäigud õhtustel tänavatel või hommikustes parkides, vaated koduakendest ning juhuslikud kohtumised majatreppidel. Seetõttu ei loogi kunstnik suuri avaraid vaateid ega loo keerukaid kompositsioone, vaid hindab vaikseid ja privaatseid stseene nagu ka maalil “Pikk talvehommik", kus pearõhk on värvidel ning detailid tagaplaanil. Sellega on kunstnik suutnud oma maalidel luua anonüümse õhustiku, kus igaüks võib end samastada nähtud stseenide ja figuuridega. Kõik see räägib kunstniku oskusest suhestuda vaatajatega, panna maalid elama läbi kunstipubliku. 2010 Pikk talvehommik, Maris Tuuling E-kunstisalongis Tuuling Maris
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Pikk talvehommik, Maris Tuuling E-kunstisalongis
Maris Tuuling (sünd 1968)

Pikk talvehommik

2009 Akrüül, kollaa¾ 79 x 70
Alghind: € 12500/€799
23. E-Kunstisalongi XXIII oksjon
13.12.2009 kell 15 Tartu galerii

Maris Tuuling on tagasihoidliku natuuriga kunstnik, keda näitustel kohtab harva. Ometigi püüab kunstniku looming pilku oma lihtsuse, siiruse ning erksa koloriidiga. Värvide julge ja rikkalik kasutus viitab Pallase koolkonna mõjutustele, kuna Tuulingu kunstiõpingud aastatel 1990-1995 kulgesid just legendaarsete Tartu kunstnike Kaja Kärneri, Heldur Viirese ning Lembit Saartsi ja Valve Janovi käe all.
Maris Tuulingu looming on sügavalt apoliitiline, vaba igasugusest moraalist ja õpetustest. Oluline on inimlikkuse mõõde - kohad ja ajad, kus kohtuvad erinevad meeleolud ja tundmused. Need on jalutuskäigud õhtustel tänavatel või hommikustes parkides, vaated koduakendest ning juhuslikud kohtumised majatreppidel. Seetõttu ei loogi kunstnik suuri avaraid vaateid ega loo keerukaid kompositsioone, vaid hindab vaikseid ja privaatseid stseene nagu ka maalil “Pikk talvehommik", kus pearõhk on värvidel ning detailid tagaplaanil. Sellega on kunstnik suutnud oma maalidel luua anonüümse õhustiku, kus igaüks võib end samastada nähtud stseenide ja figuuridega. Kõik see räägib kunstniku oskusest suhestuda vaatajatega, panna maalid elama läbi kunstipubliku.Maris Tuuling (sünd 1968)
Maris Tuuling on sündinud 1968. aastal Tartus. Õppinud 1990–1995 Kunstiühing Pallas maalistuudios. Näitustel esinenud alates 1991. aastast. Stipendiumid: 1997 Kunstiühingu Pallas stipendium. Kunstiühing Pallas liige aastast 1998.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Pikk talvehommik, Maris Tuuling

Maris Tuuling (sünd 1968) Pikk talvehommik 2009 Akrüül, kollaa¾ 79 x 70 Alghind: € 12500/€799 23 E-Kunstisalongi XXIII oksjon 13 Maris Tuuling on tagasihoidliku natuuriga kunstnik, keda näitustel kohtab harva. Ometigi püüab kunstniku looming pilku oma lihtsuse, siiruse ning erksa koloriidiga. Värvide julge ja rikkalik kasutus viitab Pallase koolkonna mõjutustele, kuna Tuulingu kunstiõpingud aastatel 1990-1995 kulgesid just legendaarsete Tartu kunstnike Kaja Kärneri, Heldur Viirese ning Lembit Saartsi ja Valve Janovi käe all. Maris Tuulingu looming on sügavalt apoliitiline, vaba igasugusest moraalist ja õpetustest. Oluline on inimlikkuse mõõde - kohad ja ajad, kus kohtuvad erinevad meeleolud ja tundmused. Need on jalutuskäigud õhtustel tänavatel või hommikustes parkides, vaated koduakendest ning juhuslikud kohtumised majatreppidel. Seetõttu ei loogi kunstnik suuri avaraid vaateid ega loo keerukaid kompositsioone, vaid hindab vaikseid ja privaatseid stseene nagu ka maalil “Pikk talvehommik", kus pearõhk on värvidel ning detailid tagaplaanil. Sellega on kunstnik suutnud oma maalidel luua anonüümse õhustiku, kus igaüks võib end samastada nähtud stseenide ja figuuridega. Kõik see räägib kunstniku oskusest suhestuda vaatajatega, panna maalid elama läbi kunstipubliku.

Pikk talvehommik, Maris Tuuling E-kunstisalongis

Tuuling Maris
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük