Piiblistseen, Agaate Veeber E-kunstisalongis Agaate Veeber kuulub “Pallase" tuntud naisgraafikute hulka, kes lõpetasid kooli 1930-ndate aastate lõpus. Nad viljelesid erinevaid sügavtrükitehnikaid ning nende loomingus oli kesksel kohal naise teema. Agaate Veeberi pildimaailm oli neist kõige ekspressiivsem. Ta valis oma mõtete väljendamiseks kuivnõelatehnika, mille katkendlik ja habras joon sobis kunstniku pingestatud emotsionaalsusega. Huvi piibliloo ning religioosse temaatika vastu süveneb Agaate Veeberis aasta-kümnetega. Antud ainesega tegeles oma loomingus ka kunstnik Herman Talvik, kes samuti astus meie kunstimaastikule 1930-ndate aastate lõpus. Nende kunstnike suhe religioossesse temaatikasse oli erakordselt sügav ning tugines isiklikele emotsionaalsetele läbi-elamustele. “Piiblistseen" on üks esimesi töid Agaate Veeberi loomin-gus, kus autor käsitleb suure sisseelamisega usulist temaatikat. Kunstniku karakterite käsitlus on psühholoogiliselt veenev ning kangelaste näod ilmekad. 1938. aastal eksponeeriti lehte esmakordselt SKKKV sügisnäitusel. Töö repro on äratoodud 1939. aasta EKKKÜ kunstinäituse kataloogis. Samal aastal eksponeeriti “Piiblistseeni" eesti kunsti näitustel Itaalias, Ungaris ja Belgias. Meistritöö Piiblistseen, Agaate Veeber E-kunstisalongis Veeber Agaate
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Piiblistseen, Agaate Veeber E-kunstisalongis
Agaate Veeber (1901 - 1988)

Piiblistseen

1938 Kuivnõel, paber. Lehemõõt 37 x 47,6;
Plaat 29,1 x 32,9.
Signatuuriga.
Alghind: 11000/€703
9. Baltisaksa meistritest tänapäeva kunstini
10.04.2003 Mustpeade Maja

Agaate Veeber kuulub “Pallase" tuntud naisgraafikute hulka, kes lõpetasid kooli 1930-ndate aastate lõpus. Nad viljelesid erinevaid sügavtrükitehnikaid ning nende loomingus oli kesksel kohal naise teema. Agaate Veeberi pildimaailm oli neist kõige ekspressiivsem. Ta valis oma mõtete väljendamiseks kuivnõelatehnika, mille katkendlik ja habras joon sobis kunstniku pingestatud emotsionaalsusega. Huvi piibliloo ning religioosse temaatika vastu süveneb Agaate Veeberis aasta-kümnetega. Antud ainesega tegeles oma loomingus ka kunstnik Herman Talvik, kes samuti astus meie kunstimaastikule 1930-ndate aastate lõpus. Nende kunstnike suhe religioossesse temaatikasse oli erakordselt sügav ning tugines isiklikele emotsionaalsetele läbi-elamustele.

“Piiblistseen" on üks esimesi töid Agaate Veeberi loomin-gus, kus autor käsitleb suure sisseelamisega usulist temaatikat. Kunstniku karakterite käsitlus on psühholoogiliselt veenev ning kangelaste näod ilmekad.
1938. aastal eksponeeriti lehte esmakordselt SKKKV sügisnäitusel. Töö repro on äratoodud 1939. aasta EKKKÜ kunstinäituse kataloogis. Samal aastal eksponeeriti “Piiblistseeni" eesti kunsti näitustel Itaalias, Ungaris ja Belgias.Agaate Veeber (1901 - 1988)
Graafik,
sündinud 1901 Tallinnas, surnud 1988 New Yorgis.
Õppis 1920.a-te lõpusA.Laikmaa ateljeekoolis, seejärel kaks semestrit Nürnbergi kunstikoolis ningaastast 1933 “Pallases“ A.Vabbe ja H.Mugasto juures, lõpetas kooli 1938.Jätkas õpinguid 1943-44 Viinis kõrgematel graafikakursustel.
Viljeles pms.sügavtrükitehnikaid. Silmapaistvamaid tulemusi saavutas kuivnõelatehnikas.Teostele on omased dramaatilised valguse-varju üleminekud ja tumedate aktsentidega õrn viirutus. Varases loomingus korduvad pallaslastele iseloomulikud motiivid. Käsitluslaad, milles algul valdas tegelikkusele toetuvvaoshoitud ekspressiivsus, arenes dekoratiivsuse ja suurema üldistuse suunas. Hilisloomingus on olulisim ekskiislik joonistus.
Näitused aastast 1926.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Piiblistseen, Agaate Veeber E-kunstisalongis

Agaate Veeber (1901 - 1988) Piiblistseen 1938 Kuivnõel, paber Lehemõõt 37 x 47,6; Plaat 29,1 x 32,9 Agaate Veeber kuulub “Pallase" tuntud naisgraafikute hulka, kes lõpetasid kooli 1930-ndate aastate lõpus. Nad viljelesid erinevaid sügavtrükitehnikaid ning nende loomingus oli kesksel kohal naise teema. Agaate Veeberi pildimaailm oli neist kõige ekspressiivsem. Ta valis oma mõtete väljendamiseks kuivnõelatehnika, mille katkendlik ja habras joon sobis kunstniku pingestatud emotsionaalsusega. Huvi piibliloo ning religioosse temaatika vastu süveneb Agaate Veeberis aasta-kümnetega. Antud ainesega tegeles oma loomingus ka kunstnik Herman Talvik, kes samuti astus meie kunstimaastikule 1930-ndate aastate lõpus. Nende kunstnike suhe religioossesse temaatikasse oli erakordselt sügav ning tugines isiklikele emotsionaalsetele läbi-elamustele.
“Piiblistseen" on üks esimesi töid Agaate Veeberi loomin-gus, kus autor käsitleb suure sisseelamisega usulist temaatikat. Kunstniku karakterite käsitlus on psühholoogiliselt veenev ning kangelaste näod ilmekad.1938. aastal eksponeeriti lehte esmakordselt SKKKV sügisnäitusel. Töö repro on äratoodud 1939. aasta EKKKÜ kunstinäituse kataloogis. Samal aastal eksponeeriti “Piiblistseeni" eesti kunsti näitustel Itaalias, Ungaris ja Belgias.

Piiblistseen, Agaate Veeber E-kunstisalongis

Veeber Agaate
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük